Vestel 32FA9500 Android TV

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Hepsiburada beni şaşırtarak ürünü bugün teslim etti. Hiç beklemiyordum çünkü siparişlerimde hala hazırlanıyor olarak gözüküyordu. Bir baktım kargocu arkadaş elinde televizyonla kapıya geliverdi :)

Kurulum için önce Toshiba'yı aradım yalnızca bu numaradan Laptop ile ilgili işlemler yapıyoruz dediler Vestel MH'yi arayabilirsiniz dediler bende Vestel MH ile görüştüm. Kurulum için 80₺ duvara askı aparatı içinde 50₺ ücret istediler. Bende kendim video eşliğinde açtım. Çok şükür cihazda herhangi bir sorun yok (MaşAllah). Siz kurulumu nasıl yaptınız? Kendiniz mi açtınız yoksa servis mi kurdu? Gerçi Vestel kurumsal mağazası olduğu için ürünü kendileri getirmiştir size ama kurulumda ücret istemişlerdir diye tahmin ediyorum.. Toshiba'da Android 9 sürümünü kullanıyor ama menüleri çok kısıtlı daha tam kurcalayamadım ama ilk ön görüm bu yönde.

Cihazda şikayetçi olduğum en temel husus SES. Cihazda Onkyo partner desteği var ama cihazın kasa kalitesinden dolayı duvara monte edilecek yerde ki plastik/bombeli kısım titreşimden ötürü iğrenç ve uğultulu/gürültülü bir ses çıkarıyor buda çok kötü bir ses deneyimi sağlıyor. Mecburen cihazın sesini kısık ayarda kullanmak zorunda kalıyorum. Şimdilik TV Ünitesinin üzerinde olduğu için buna göz yumuyorum daha sonra duvara aldığımda o plastik parça duvara askı aparatı ile iyice sıkışıp titreşim yapmayacaktır ve de bu sorunun önüne geçecektir diye düşünüyorum. Kendim sıkayım dedim ama bir an cihazın yeni olduğu ve garantisinin iptaline sebebiyet verebileceği aklıma gelerek müdahale etmedim. Birde sıfır daha 24 saati dolmamış cihazı servise verip orijinalliğine el değmesin istedim.

Aklıma duvarla cihazın arasında kalan boşluğa plastik/tahta/karton bir şeyle sıkıştırıp titreşimi engellemek geldi. Aksi halde bu TV bu sesle insanı çıldırtır.
Hayırlı olsun sizede iyi seyirler.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,592
Merhaba TV geldi, kurulumunu yaptım ama çok uğraştırdı diyebilirim,özellikle uydu kurulumunda 1 saat uğraştım diyebilirim sonunda her şeyi kurdum. Görüntü kalitesi fiyatına göre iyi. Bu arada otomatik arka ekran karartma diye bir şey var, TV bozuk zannettim ilk başta, parlaklık azalıp artıyor kafasına göre, o yüzden bu ayarı kapattım. Görüntü modunda canlı modu en iyisi diyebilirim. Ses zayıf diyebilirim, özellikle bass sesler yok. Android kısmına gelecek olursam gayet stabil çalışıyor, ekran yansıtma baya iyi, gecikme yok denecek kadar az. Uygulama yüklemede bir sikinti yok. Kablosuz mouse direk çalışıyor. Google Play'de olmayan uygulamaları yükleyebildim. İnternetten film, dizi deneyimi yapmadım henüz.
Şimdilik bu kadar diyebilirim. Bir kaç tane fotoğraf ekliyorum;
h3mhrp7.jpg

8f11qy6.jpg

8afmgm9.jpg

Yaptığım denemeler:
- YouTube 1080p desteği var
- Puffin Web Browser ile 1080p dizi izledim, donma takılma gibi bir sorunla karşılaşmadım
Hayırlı olsun.

ismail33 Çevrimdışı

ismail33

Yeni Üye
11 Kas 2021
11
34
Hepsiburada beni şaşırtarak ürünü bugün teslim etti. Hiç beklemiyordum çünkü siparişlerimde hala hazırlanıyor olarak gözüküyordu. Bir baktım kargocu arkadaş elinde televizyonla kapıya geliverdi :)

Kurulum için önce Toshiba'yı aradım yalnızca bu numaradan Laptop ile ilgili işlemler yapıyoruz dediler Vestel MH'yi arayabilirsiniz dediler bende Vestel MH ile görüştüm. Kurulum için 80₺ duvara askı aparatı içinde 50₺ ücret istediler. Bende kendim video eşliğinde açtım. Çok şükür cihazda herhangi bir sorun yok (MaşAllah). Siz kurulumu nasıl yaptınız? Kendiniz mi açtınız yoksa servis mi kurdu? Gerçi Vestel kurumsal mağazası olduğu için ürünü kendileri getirmiştir size ama kurulumda ücret istemişlerdir diye tahmin ediyorum.. Toshiba'da Android 9 sürümünü kullanıyor ama menüleri çok kısıtlı daha tam kurcalayamadım ama ilk ön görüm bu yönde.

Cihazda şikayetçi olduğum en temel husus SES. Cihazda Onkyo partner desteği var ama cihazın kasa kalitesinden dolayı duvara monte edilecek yerde ki plastik/bombeli kısım titreşimden ötürü iğrenç ve uğultulu/gürültülü bir ses çıkarıyor buda çok kötü bir ses deneyimi sağlıyor. Mecburen cihazın sesini kısık ayarda kullanmak zorunda kalıyorum. Şimdilik TV Ünitesinin üzerinde olduğu için buna göz yumuyorum daha sonra duvara aldığımda o plastik parça duvara askı aparatı ile iyice sıkışıp titreşim yapmayacaktır ve de bu sorunun önüne geçecektir diye düşünüyorum. Kendim sıkayım dedim ama bir an cihazın yeni olduğu ve garantisinin iptaline sebebiyet verebileceği aklıma gelerek müdahale etmedim. Birde sıfır daha 24 saati dolmamış cihazı servise verip orijinalliğine el değmesin istedim.

Aklıma duvarla cihazın arasında kalan boşluğa plastik/tahta/karton bir şeyle sıkıştırıp titreşimi engellemek geldi. Aksi halde bu TV bu sesle insanı çıldırtır.
Kurulumu kendim yaptım,servisi çağırmadım, ama kurulumda baya uğraştım diyebilirim çünkü uydu yayınını ayarlamak baya uğraştırdı. Servis ücreti 80 TL ydi bu arada.

M Çevrimdışı

MoRTaLSouL

Yeni Üye
26 Eki 2021
40
27
Teşekkür ederim hocam :)

Kurulumu kendim yaptım,servisi çağırmadım, ama kurulumda baya uğraştım diyebilirim çünkü uydu yayınını ayarlamak baya uğraştırdı. Servis ücreti 80 TL ydi bu arada.
Burada hocamizin birinin videosu vardi FA9500 icin ben hizlica kurulumu yaptim. Hatta benim cihaz uydu ayarlarini kendi yapmisti Disecq ayarlariyla hic ugrasmadim diyebilirim. İleri ileri ileriye tıkladım :) Ama ses konusu cok sıkıntı.

Barış Bayraktar Çevrimdışı

Barış Bayraktar 

Aktif Üye
23 Mar 2022
381
25
Merhaba, acaba TVyi nereden aldınız da bu kadar çabuk gelmiş (4 gün)? Ben Hepsiburada'dan bir yetkili Vestel bayisinden aldım ancak bir haftadır bekliyorum ve sorduğumda şöyle cevaplar aldım:

Screenshot-2022-03-24-200537.png

Screenshot-2022-03-24-200559.png

A Çevrimdışı

alonee

Yeni Üye
28 Mar 2022
12
Merhaba arkadaşlar iyi forumlar dilerim bende Toshiba 32LA3B63DT ve Vestel 32FA9500 modelleri arasında kaldım sizce şuan kullanıcı olarak ne gibi tavsiye verebilirsiniz? Mutfak için alacağım TV'yi bu arada? Lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler ?

Son düzenleme:
Barış Bayraktar Çevrimdışı

Barış Bayraktar 

Aktif Üye
23 Mar 2022
381
25
Merhaba arkadaşlar iyi forumlar dilerim bende Toshiba 32LA3B63DT ve Vestel 32FA9500 modelleri arasında kaldım sizce şuan kullanıcı olarak ne gibi tavsiye verebilirsiniz? Mutfak için alacağım TV'yi bu arada? Lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler ?
Toshiba'nın işlemcisi daha iyi gibi duruyor.

A Çevrimdışı

alonee

Yeni Üye
28 Mar 2022
12
hasari hasari, hocam siz ne düşünüyorsunuz acaba hangi modeli alsam ? bu arada videolarnızı izledim emeğinize sağlık ?

Ş Çevrimdışı

Şiyar Aydın

Yeni Üye
18 May 2022
23
20
arkadaşlar merhaba bende toshiba modeli ile bu model arasında kaldım sizce hangisini tercih etmeliyim?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt