Üye Yasaklama Yetkisi

Üyelere konudan kişi yasaklama yetkisi verilse nasıl olur?

• Süper olur

• Hiç güzel olmaz

• Banane

• Sanane :)

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Siyaset konuları yangın gibi bir kıvılcım yetiyor konu uzadıkça uzuyor sonu yok bu nedenle konulara hiç dahil olmuyorum birbirini görmemiş belkide hiç görmeyecek olan kişiler tartışıyor.
Yüzyıllardır insan gibi tartışılmadığı için coğrafya cahillik kokuyor... Konulara müdahil olmama tercihi kişiseldir, konuları tartışma ise toplumsal olgunluk.

Keşke vaktinde olgunlaşmış olsaydık da, Kapitülasyonları geri alabilseydik, matbaayı bilmem kaç yüz yıl ertelemeseydik, bağnaz kafalara yetki vermeden İslam dinini gereken şekilde topluma öğretmiş olsaydık... Keşke!!!

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Yüzyıllardır insan gibi tartışılmadığı için coğrafya cahillik kokuyor... Konulara müdahil olmama tercihi kişiseldir, konuları tartışma ise toplumsal olgunluk.

Keşke vaktinde olgunlaşmış olsaydık da, Kapitülasyonları geri alabilseydik, matbaayı bilmem kaç yüz yıl ertelemeseydik, bağnaz kafalara yetki vermeden İslam dinini gereken şekilde topluma öğretmiş olsaydık... Keşke!!!
O dönemin matbaasına ''Şeytan icadı'' diyen zihniyet ile, bu günün hukuk terminolojisinde yeri olan Threesome sözcüğünü gurup sex olarak lanse eden hocalar arasında ne fark var ki?

Bu hacı hoca takımına selam versen olayı uçkurdan alıyorlar, ''Selam verdi lan, Yollu mu acaba? :kas ''

Adam Cami imamı ama hukuk sözleşmesi yorumluyor.

Adam Cami imamı ama siyaset yapıyor

Adam Cami imamı ama cumaya gittiğimizde ak parti propagandası yapıyor

Sonra diyoruz ki toplum cahil.

Hocam hukuku hukukçu, matematiği matematikçi yapsın ülkede. Hoca da namazını kıldırsın hiç bir sorun kalmaz ülkede.

B Çevrimdışı

Buskerhaund 

Aktif Üye
7 Haz 2019
64
O dönemin matbaasına ''Şeytan icadı'' diyen zihniyet ile, bu günün hukuk terminolojisinde yeri olan Threesome sözcüğünü gurup sex olarak lanse eden hocalar arasında ne fark var ki?

Bu hacı hoca takımına selam versen olayı uçkurdan alıyorlar, ''Selam verdi lan, Yollu mu acaba? :kas ''

Hocam hukuku hukukçu, matematiği matematikçi yapsın ülkede. Hoca da namazını kıldırsın hiç bir sorun kalmaz ülkede.

:cay
Adem bey selamlar
Aklıma katma değer şaban filmi geldi birden her nedense :kiskis maşallah Kemal ustaya biçilen rolde yok yok idi, hatırlayanlar bilir, bizim camiamıza, mühendisleri öğretmen, fen hocasını ek ders adı altında alakasız ders hocası, matematik öğretmenini vatandaşlık ders hocası olarak eklemiyor muyuz... neresine bakarsan bak delikli bu torba, bilgisi olmayıpta her konuda fikri olan bir garabet var son 25 30 yıldır herşey den anlıyoruz ama bir metre yol almak ne demek her seferinde 100 er metre geri gidiyoruz. Ne kadar fikrimiz varsa o kadar değer gösteriyor bu garabet çünkü kendisi de öyle, zira öyle bir teknolojik ilerleme var ki (gelişme değil yoz bir şey bu kanımca) okuduğumuz duyduğumuz ne varsa doğru kabul ediyor, haydi kabul ettin yılmaz savunucusu oluyor birdenbire, doğaya analitik açıdan bakamayan, al gülüm ver gülüm eğitimsi bir şeyden geçen bu toplum çıldırmış durumda haberi yok, rahmetli zeki alasyanın metin Akpınar ile deve kuşu kabare de teee 1984 te(sanırım) anormal normaller ile normal anormeller diye bir tiyatro girişleri var ki, doyumsuzdur fakat şimdi çok acı veriyor bu gerçeklik.
Sevgiler

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
:cay
Adem bey selamlar
Aklıma katma değer şaban filmi geldi birden her nedense :kiskis maşallah Kemal ustaya biçilen rolde yok yok idi, hatırlayanlar bilir, bizim camiamıza, mühendisleri öğretmen, fen hocasını ek ders adı altında alakasız ders hocası, matematik öğretmenini vatandaşlık ders hocası olarak eklemiyor muyuz... neresine bakarsan bak delikli bu torba, bilgisi olmayıpta her konuda fikri olan bir garabet var son 25 30 yıldır herşey den anlıyoruz ama bir metre yol almak ne demek her seferinde 100 er metre geri gidiyoruz. Ne kadar fikrimiz varsa o kadar değer gösteriyor bu garabet çünkü kendisi de öyle, zira öyle bir teknolojik ilerleme var ki (gelişme değil yoz bir şey bu kanımca) okuduğumuz duyduğumuz ne varsa doğru kabul ediyor, haydi kabul ettin yılmaz savunucusu oluyor birdenbire, doğaya analitik açıdan bakamayan, al gülüm ver gülüm eğitimsi bir şeyden geçen bu toplum çıldırmış durumda haberi yok, rahmetli zeki alasyanın netin Akpınar ile deve kuşu kabare de teee 1984 te(sanırım) anormal normaller ile normal anormeller diye bir tiyatro girişleri var ki, doyumsuzdur fakat şimdi çok acı veriyor bu gerçeklik.
Sevgiler
Değerli hocam bu konu tamamen Perşembenin gelişi Çarşambadan bellidir durumudur.

Benim iki canım oğlum dahil olmak üzere geriden gelen nesil hiç bir halttan anlamayan, eğitim anlamında hiç bir katmadeğerleri olmayan, ellerinde zerre kadar mesleki bilgisi bulunmayan nesil ne yazık ki.

Sokakta röportaj yapan şahısın sorusu ve cevap şöyle ilerliyor bakın (2019 a ait röportaj)

S İyi günler Türkiyenin ilk cumhurbaşkanı kimdir?
C Eeaaa, şu an Tayyip Erdoğan zaten
S İlk cumhurbaşkanını soruyorum
C Eeaa Nassı yane?

Youtube da bu rezilliği gösteren onlarca video var. 75 yaşında kadın, yaşadığı ülkenin kurucu liderini tanımıyor, 80 yaşında amca hiç birisini tanımıyorum ben diyor. 15 yaşında çocuk bilmiyor, 20 yaşında genç bilmiyor, 30 40 yaşında koca koca insanlar bilmiyor.

Aslında normalde röportajın ilerleyişi ilk ve ikinci Cumhurbaşkanları kim üzerine ancak bir çok kişide ikinci soruya geçemediler ne yazık ki.

Burada Atatrükü ilahlaştırmak değil temel amaç.

İngiliz vatandaşının ingilterenin kurucu liderini tanımaması
Amerikan vatandaşının Amerikanın ilk başkanını bilmemesi
Fransız vatandaşının Fransız ihtilali ile ilgili hiç bir şey bilmemesi nasıl birer aymazlık ise, Nasıl 1. Elizabeth İngilterenin kurucusu ancak kutsal değil ise, Elbette Atatürk de bir kutsallığa sahip olmasa da saygıyı hak ediyor diye düşünüyorum.

Bir insanın kendi tarihine ilgisi ve saygısı yok ise zaten neyi oturup tartışalım ki o noktadan sonra :(

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57

çal kemancı başımın tacı biraz daha dertli çal, çal, çal kemancı çal.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
Öncelikle,bu ülkeye "Demokratik" filan zinhar demeyin! alakası yok yaw
kaldı ki bununla ilgili ilerleme de yok,var diyenler kendilerini kandırırlar!

Zaten Demokrasi filan...yaw bunlar bizi bozar kardeşim

Ben de zaten işi makaraya döktüm zaten,ne Reisi ne AKP si yaw alayını yemişim
şimdilerde MHP yi de yedim! ortada yenecek bir şey kalmadı,onu da bıraktım
AKP ile ortak olunca

Dolayısıyla Reisin yine de "uçurmalarına" bayılıyorum yaw:haha
örneğin bakınız Buzdolabın da nasıl uçmuşuz,Cep.Telefonların da durum
nedir acep?

Sonuç da forumu sadece AKP lilere bırakın çekin gidin hepiniz ve her gün bir sürü şeyler
bulunup uçar gideriz nasılsa:hihi

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Yakın zaman forum yazılımınız büyük güncelleme alacak.
Güncelleme sonrası yapıya bakıp
Yoksayma özelliğini revize etmeyi düşünüyorum.

(Yoksaydığınız kişi sizin paylasimlarınızı
göremeyecek.)

İyi olur ahmet en azından tartışma olasılığı azalır.

teknolojix Çevrimdışı

teknolojix 

Aktif Üye
31 Eki 2017
268
Aynı fikirde olmamak düşman olmak anlamına gelmez derdi Üniversiteden Prof. Hocam Ramazan ABACI ve benimde hep iletişim yada davranışsal sıkıntılı yada bir gruba girme eğilimi içinde bulunan sevgi eksikliğiyle dolu insan dediğimiz bazende her zaman formal olmaz informal de de aile terbiyesi almamış kişiliklerle bu durumla karşılaştığımda malum aldığı eğitim davranışa dönüşmemiş insan evladı mutlaka istesenizde istemesenizde karşınıza çıkıyor ve bunun adınada sınav deniyor yaşam olgusunda kaderimizde :) var ne kadar ne olacağını bilemesekte artık tecrübelerle tarihinde tekerrür etmesiyle farkına varıyoruz her insan iyi olsaydı kötüyü anlamak \ anlayabilmek imkansız olurdu ondan her zaman duymak ile işitmek yada bakmakla görmek ne kadar farklıysa insan bu "" beşer kuldur şaşar "" İnsan, yaratılış gereği hata yapabilir, yanılır ve bazende şaşırır. Allah insanları kusursuz yaratmamıştır. Kusursuzluk Allah'a mahsustur. İnsanoğlu, nefis sahibidir. Beşer olmanın gereği olan nefsimiz bizi zaman zaman hata yapmaya zorlar. Böylece her insan kusur işleyebilir. Sabr çok önemli unsur ...
Sadık gültekin in bir yorumu ile ""
Öğün.. Öztürkçe olan ‘Aklını kullan’ anlamına gelen bir sözcük. Ezcümle.
Atatürk, “Türk, aklını kullan, çalış, güven” demiştir!
Öğünmek eylemi sanıldığı gibi ‘övünmek’ değil ‘öğrenmek, kendini eğitmek’ anlamına geliyor.Öztürkçe olan ‘Aklını kullan’ anlamına gelen bir sözcük.
konuyu uzatmamak adına kısaca;
Yüce ve tek Kitabımızda Ayeti kerimede şöyle der (estauzübillah) (Eğer insanlar iyi olanı çarçabuk istedikleri gibi kötü olanı da Allah onlar için hemen gerçekleştirseydi derhal sonları gelirdi. Bize kavuşacaklarına inanmayanları, azgınlıkları içinde bocalayıp durmak üzere kendi hallerine bırakırız.(Yunus 11. Ayet)
Yaradan bu şekilde insanı kendi haline bırakıyosa biz kullar olarak karar vermek ne bilim ...biz kimiz yaaa ... desem kısaca :)))Affınıza sığınarak :)))
Eee Ne demişler sıkıntı yoksa sıkıntı vardır :))))) her yazımda farketmişsinizdir 3s kuralımı :))) sevgi saygı selam ve dua ile kalın sağlıcakla ..

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt