Ultra çirkin klima montaji

M Çevrimdışı

Muhammet Acı 

Aktif Üye
21 Tem 2022
182
22
Sen kırmızılı bölgeyi diyorsun değil mi,klimanın üstündeki deliğin olduğu alan,bence boru kalınlığı orayı kaplar gibi,birazcık kalabilir,bundan çooooook iyi görünür :ok
Ben orada otursam gelip,beraber bile yapardık,bence at ile deve değil bu iş,gayet basit.bir tek profil sorun olurdu,belki onu da borunun çapı kadar kesmek gerekir,profilin arasından geçsin diye :ok

byalo-264.png
Profil çatıyı taşıyor çatı inerse ne klima kalır ne baza kalır ne gardırop 2000 TL lik sorun 50000 olur valla arka odanın kliması bile kırılır

Yarın tesisatçıyı çağırıp fiyat alayım bakayım ne diyecek

Ben elektirikçi çağırmadım hala bu işlemi yaptırıp mı çağırsam acaba

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Profil çatıyı taşıyor çatı inerse ne klima kalır ne baza kalır ne gardırop 2000 TL lik sorun 50000 olur valla arka odanın kliması bile kırılır

Ben elektirikçi çağırmadım hala bu işlemi yaptırıp mı çağırsam acaba
Nasıl bir yer o zaman burası merak ettim ,çatı katı mı,hadi çatı katı diyelim,çatı ile aranda sadece alçıpan mı var,duvar yok mu,merak ettiğimden soruyorum yanlış anlama sakın :alala
Elektrikçiyi çağırmadığına göre klima sadece bağlandı,çalışmıyor diye anladım,bence elektrikçiyi çağır,bağlantıyı yapsın,klimayı bağlasın ve çalıştır.sonra da tes,satçı arayabilirsin,herkes yapmaya bilir,bizim burada "herşey süleyman" var,elinden her iş geliyor,senin orada da vardır mutlaka,yakınındaki emlakçıları da gezip onlara usta sor,onlar bilirler iyi ustayı :ok

M Çevrimdışı

Muhammet Acı 

Aktif Üye
21 Tem 2022
182
22
Evin çatısı baya bı dikti eski ev sahibi terasın üstüne çatı yaptırmış normal çatının üstüne çatı yaparak terasa uzatmışlar çatı üstüne çatı yapılmış yani bizde oda tavanını yükselttirdik terası yaparlarken ki çatının altına düz olsun diye bı alçıpan çatı daha koydular (fotoğraf koyucaktim ama heic uzantısı desteklemiyor size ona da update gelse iyi olacak)

Çatının arası şuan böyle :

20230221_014640.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
M Çevrimdışı

Muhammet Acı 

Aktif Üye
21 Tem 2022
182
22
Hadi hayırlısı bakalım :ok
Sorunları bitmiyor klimanin ya elektirikçi çağırdım taktırdım deneme amaçlı ikisini de açtım sigorta kutusundan kaçak akım can çekişircesine bağırıyor şimdi bide o değişecek 500tl istiyor elektirikçi en kalitelisini takarım diyor

Ama 5dk da iki odada hamam gibi oldu o çok hoşuma gitti

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
Hocam montaj öncesi bir keşif yaptırsaydınız kırılacak dökülecek vs boruların duvar içine alımı vs ondan sonra montaj işlemi yapılsaydı 🤔

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Sorunları bitmiyor klimanin ya elektirikçi çağırdım taktırdım deneme amaçlı ikisini de açtım sigorta kutusundan kaçak akım can çekişircesine bağırıyor şimdi bide o değişecek 500tl istiyor elektirikçi en kalitelisini takarım diyor

Ama 5dk da iki odada hamam gibi oldu o çok hoşuma gitti
Elektrik önemli ,hatta en önemlisi,ilk yaptırman gereken şey,alaktrikçiye de sor ve evde göster "böyle böyle yapacağım ne dersin" diye bakalım ne diyecek :)

M Çevrimdışı

Muhammet Acı 

Aktif Üye
21 Tem 2022
182
22
Elektrik önemli ,hatta en önemlisi,ilk yaptırman gereken şey,alaktrikçiye de sor ve evde göster "böyle böyle yapacağım ne dersin" diye bakalım ne diyecek :)
Kırma işini diyorsan alçıpan işini yapamam ama yapacak adam çağırırım dedi hem ondan fiyat Alaçam hemde çatıya delik açılmıştı su geçmeyecek şekilde su tesisatçısı tarafından o abi de düzgün birine benziyor bide ondan fiyat alicam en ucuza yapana vericem işi

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt