Ultra çirkin klima montaji

M Çevrimdışı

Muhammet Acı 

Aktif Üye
21 Tem 2022
182
22
Merhabalar baya çirkin oldu foto da görüldüğü üzere bu borular nasıl gizlenebilir fikri olan varmı

16766311352689123746051496985216.jpg

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,556
bu nasıl montaj aman Allahım.
kablo kanalı kullanabilirsin ama ne yaparsan yap bu çirkinliği ortadan kaldırmaz.

boru neden tavan ortasından çıktı duvar köşelerinden çıkma imkanı yokmuydu.
yada farklı duvara alınsa dış ünite daha iyi yere konulamazmiydi.

M Çevrimdışı

Muhammet Acı 

Aktif Üye
21 Tem 2022
182
22
bu nasıl montaj aman Allahım.
kablo kanalı kullanabilirsin ama ne yaparsan yap bu çirkinliği ortadan kaldırmaz.

boru neden tavan ortasından çıktı duvar köşelerinden çıkma imkanı yokmuydu.
yada farklı duvara alınsa dış ünite daha iyi yere konulamazmiydi.
Denediler olmadı borunun olduğu tavanı kestirip boruyu içeri aldırmayı düşünüyorum sonra tekrardan alçıpanla kapancak drenajı da duvarı kirdirip içeri aldirabilirim

A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
Bir kanalla dolapların üzerinden gitse hem ulaşılabilir hem de görünmeyeceğinden daha estetik olurmuş. Görünürse de mobilyaların üzerine uygun taç yaptırır koyar gizlerdin. Yapana da zor olmuştur, zorla bu kadar güzellik oluyor demek ki...

Klimaya bir altlık sehpa yapılıp dolabım üstüne konsa daha işlevsel ve estetik olurmuş.... İşletme körlüğüne bir örnekte tam da bu olsa gerek.

Tabii bunları mutlaka oraya konması gerektiğini ve tavanda borunun sağa doğru gittiğini görerek fikirlenip belirtiyorum.

M Çevrimdışı

Muhammet Acı 

Aktif Üye
21 Tem 2022
182
22
diğer duvarların durumu nedir arkası balkon yada bina dış cephesi olan yok mu.
Başka türlü mümkün değil ya arkadaki odaya da klima takıldı onun borusu mecbur çıkacaktı oradan belki fotodaki klima başka yere montaj yapılabilir di ama arka odadaki camsız apartman boşluğuna bakıyor belki boşluktam yukarıya çıkarılabilirdi ama oda 2 3 metre daha bakır boru gerektirecekti çok maliyetli olacaktı

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
Fotoğrafa baktım ama bir şey anlamadım,neden böyle yapılmak zorunda kalındı ki,keşke kısaca anlatsaydın,peki ana makina nereye takıldı acaba :alala

M Çevrimdışı

Muhammet Acı 

Aktif Üye
21 Tem 2022
182
22
Bir şey daha yazayım,sanırım bunu belirtmek istedin :
Aşağıdaki fotoda daire içindeki yerden çıkartılacağına neden X ile gösterdiğim yerden çıkmamış peki,bir nedeni var mı bunun böyle olmasının :alala

duvar.jpg
Tam orada delik var fark ettiysen çeviremediler boruyu kırılacak dediler

Çift çatı var arada 30cm falan boşluk var x işaretli kısım da su oluğu var o yüzden üst kısmı önden kesmek zorunda kaldılar

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
Bursa nilüfer beşevler
Kısa bir video çek bakalım,neden öyle olmuş.En azından bu iş "ben yaptım oldu" işi mi yoksa zorunluluktan mı yapılmış görelim.Yani kötü değil,çok kötü.Tavanda alçıpan yoksa boruların durduğu yeri kırıp,gizlemek de zor olacak,alçıpan olsa kes,boruları dübelle,tekrar alçı ile kapat diyeceğim ama...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt