TV'nin EDID bilgileri nasıl değiştirilir?

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721

buradaki konudaki gibi yapmayı denedim üstelik benim panelim 120hz :) buradaki abi nasıl yapabildi de ben yapamadım çok tuhaf. o konudaki pc üzerinden overclock yapmayı denedim ama tv sinyal yok dedi. hadi bende edid izin vermedi desem yukarıdaki konudaki abi nasıl 60hz panelden 120hz sinyal aldı aklım almıyor :)
vga baglantida farklilik olmadi 120 hz de karanlik ekran geliyor,ilginc sekilde 2 tv de de hdmi baglanti olmadi,eger baglantiya özel bir durum söz konusu ise ..

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış

buradaki konudaki gibi yapmayı denedim üstelik benim panelim 120hz :) buradaki abi nasıl yapabildi de ben yapamadım çok tuhaf. o konudaki pc üzerinden overclock yapmayı denedim ama tv sinyal yok dedi. hadi bende edid izin vermedi desem yukarıdaki konudaki abi nasıl 60hz panelden 120hz sinyal aldı aklım almıyor :)
Nvidia ekran kartı yoksa olmuyor her ekran kartında her panelde olmaz. 120hz tv uygun şartlar varsa 120hz vermeli bu konu kaç sayfa olmuş hemen bir çözüm bulunur varsa

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
26E0596C-819C-46EF-8653-10A05BD7D601.jpg

Yok 4K da 60 hz çalışıyor bi sıkıntı yok şimdilik ben EDID dosyasına 120 hz ekledim 60 hz silmedim hiç.
Apple 4k TV kullandığını görüyorum bu cihazlar 60hz verir en fazla cihaz 60 veriyorsa Tv 120 vermez cihaz desteğine göre Tv verir onu.

turkomans Çevrimdışı

turkomans 

Aktif Üye
8 Ara 2019
148
31
Apple 4k TV kullandığını görüyorum bu cihazlar 60hz verir en fazla cihaz 60 veriyorsa Tv 120 vermez cihaz desteğine göre Tv verir onu.
Evet Apple TV 60 hz ben bunu abiler TV’nin EDID’i bozuldu mu diye benim için endişe ettikleri diye attım. MacBook Air M1 var ondan 120 hz almaya çalıştım konuşma süreleri boyunca. Aklıma gelen son bi ihtimal var o da kullanmış olduğum USB-C dongle HDMI 1.4 ve aşağısı olabilir. Bunun için ayrıca HDMI 2.0 veya 2.1 USB-C to HDMI dongle alacağım.

Evet Apple TV 60 hz ben bunu abiler TV’nin EDID’i bozuldu mu diye benim için endişe ettikleri diye attım. MacBook Air M1 var ondan 120 hz almaya çalıştım konuşma süreleri boyunca. Aklıma gelen son bi ihtimal var o da kullanmış olduğum USB-C dongle HDMI 1.4 ve aşağısı olabilir. Bunun için ayrıca HDMI 2.0 veya 2.1 USB-C to HDMI dongle alacağım.

Linkteki dongle’ı kullanıyorum. TV’ye bilgisayarı böyle bağlıyorum. Bunun HDMI versiyonunu bilmiyorum. Yalnız 4K@60hz sinyal yollayabiliyorum. Bunu yapıyorsa 1080p@120hz yollayabilmesi gerekiyor diye düşünüyorum.

Fakat bir yandan TV bu dongle’ı algılayınca gelişmişten düzenli moda geçiyor bunu da belirteyim.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
HDMI 1.4 de vermez 2.1 ile dene kullandığın cihaz 120 hz veriyorsa kablo kaliteli 2.1 ise 120hz alırsın sıkıntı olmaz.
Cihaz çıkışıları ile ilgi bir durum birde tv panel desteği önemli.

turkomans Çevrimdışı

turkomans 

Aktif Üye
8 Ara 2019
148
31
Paneli Vestel 100/120hz diye pazarlıyor. HDMI 60hz yukarısını vermez diye fabrikadan bilgi almıştım. EDID ile sınırlandırılmış olduğunu düşünüyorum.

Geri
Üst Alt