TV açıldığında seçilen HDMI girişini sabitlemek

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
TV'nin yazılımına nasıl müdahale edebiliriz? Bir yol-yordam gösterebilirseniz çok makbule geçer :)

Konuyu iyi okuyun, gerekli yedeklerinizi alın, basit bir yazılımla tek tık ile yapabilirsiniz.
Sorumluluk size ait, TV çökerse full yazılıma ihtiyacınız olacaktır.
Bir de yazılım atarken tv'den cep telefonu, hoparlör gibi aygıtları uzak tutun.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
TV'nin yazılımına nasıl müdahale edebiliriz? Bir yol-yordam gösterebilirseniz çok makbule geçer :)
Öncelikle her yazılım işlemi gibi "riskli" bir adım -uygulama olduğunu belirteyim ,tabii bu risk kullanıcı ve düzenleyici olan "Najaz "a aittir :)
Aşağıdan zipli dosyayı indir
zipten çıkart,fat32 formatlı usb belleğe hepsini kopyala (aslında sadece senin karta ait olan kopyalanır ama,hepsini kopyalamayla sıkıntı olmaz ,yinede için rahat etmezse ,sadece senin kart numaralı olanı kopyala, zip içinde sana ait yoksa ,içlerinden birinin mbxxx olan yere sadece kendi kart numaranı yaz,mesela :
DownloadProfile.mb130 <--- MB130 olduğunu farsaydım
belleği tvye tak, kumandadan menü+4+7+2+5 tuşla
gelen pencerede en alttan "USBOperation" üzerine gelip kumandadan OK tuşla ,2-4 saniye içinde profillerin usb belleğe kopyalanacaktır.
Kopyalanan profillerini önce mutlaka yedekle ,sonra içlerinden SW olanı aşağıdaki toolbox ile aç :
Açıldıktan sonra :
Config ---> AutoSwitch içinden ----> HDMIAutoSwitch false yazana yeri true yap,işlem bitmiştir :)
Düzenlediğin SWprofil dosyasını tvye aktarma :
Bilgisayarda Profile isimli klasör yarat (P(pe) harfi büyük harf)
düzenlediğin swprofil dosyasını bu klasöre kopyala ,klasörü de usb belleğe kopyala
usb belleği tvye tak ,yine menü+4+7+2+5ctuşlayıp servis menüye gir,Yine alttan USBOpertions gelip kumandadan OK bas 1-2 saniyede işlem tamamdır,tvyi ister kumandadan ister fişini çekip takarak yeniden başlat ,yine işlem tamamdır

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Öncelikle her yazılım işlemi gibi "riskli" bir adım -uygulama olduğunu belirteyim ,tabii bu risk kullanıcı ve düzenleyici olan "Najaz "a aittir :)
Aşağıdan zipli dosyayı indir
zipten çıkart,fat32 formatlı usb belleğe hepsini kopyala (aslında sadece senin karta ait olan kopyalanır ama,hepsini kopyalamayla sıkıntı olmaz ,yinede için rahat etmezse ,sadece senin kart numaralı olanı kopyala, zip içinde sana ait yoksa ,içlerinden birinin mbxxx olan yere sadece kendi kart numaranı yaz,mesela :
DownloadProfile.mb130 <--- MB130 olduğunu farsaydım
belleği tvye tak, kumandadan menü+4+7+2+5 tuşla
gelen pencerede en alttan "USBOperation" üzerine gelip kumandadan OK tuşla ,2-4 saniye içinde profillerin usb belleğe kopyalanacaktır.
Kopyalanan profillerini önce mutlaka yedekle ,sonra içlerinden SW olanı aşağıdaki toolbox ile aç :
Açıldıktan sonra :
Config ---> AutoSwitch içinden ----> HDMIAutoSwitch false yazana yeri true yap,işlem bitmiştir :)
Düzenlediğin SWprofil dosyasını tvye aktarma :
Bilgisayarda Profile isimli klasör yarat (P(pe) harfi büyük harf)
düzenlediğin swprofil dosyasını bu klasöre kopyala ,klasörü de usb belleğe kopyala
usb belleği tvye tak ,yine menü+4+7+2+5ctuşlayıp servis menüye gir,Yine alttan USBOpertions gelip kumandadan OK bas 1-2 saniyede işlem tamamdır,tvyi ister kumandadan ister fişini çekip takarak yeniden başlat ,yine işlem tamamdır

bu yöntemle ne olacak hocam ?

bir arada birlikte srs surroundu açalım hocam benim.geçen arkadaş samsung almış hoşuma gitti sesi.sözde benimkinde de srs var format attıktan sonra unuttum kaldı öyle.,?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Mert,bu yöntemle HDMI girişe takılan cihazı otomatik görecek ama sevgili Najaz da 3 cihaz bağlıymış,tabii tv nasıl otomatik seçer bilmiyorum 3 girişi :) tek giriş olmalı ,bana kalsa gerek yok bunlara,ama "kimse cevap vermemiş" denmemesi için yazdım :)
Arkadaşında ne var,tv olarak ?

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Mert,bu yöntemle HDMI girişe takılan cihazı otomatik görecek ama sevgili Najaz da 3 cihaz bağlıymış,tabii tv nasıl otomatik seçer bilmiyorum 3 girişi :) tek giriş olmalı ,bana kalsa gerek yok bunlara,ama "kimse cevap vermemiş" denmemesi için yazdım :)
Arkadaşında ne var,tv olarak ?

yani mantiken açık olan ,sinyal geleni seçmesi gerek.

Samsung arkadaşta nu7100 dü sanırsam son serilerden herşey var Bluetooth yok,?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Najaz Najaz ;
Çok üzgünüm ama MB96 dan sonraki profillerde otomatik seçim yok,kaldırılmış menüden,en azından bendeki profillerde göremedim.
Olmayan kartlar : MB97-98-100-110-120-130-140 ve 211

Najaz Çevrimdışı

Najaz

Aktif Üye
7 Ağu 2019
84
46
teraspy teraspy, Evet sizin de söylediğiniz gibi, açıkladığınız yöntemle SWprofile dosyasını USB diske attım ve verdiğiniz uygulama ile profil dosyasını açtığımda "HDMIAutoSwitch" girdisinin hiç olmadığını üzülerek görmüş oldum :) Hoş muhtemelen benim istediğim sonucu vermeyecekti, ama yine de içimi bir burukluk kaplamadı değil...

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
teraspy teraspy, Evet sizin de söylediğiniz gibi, açıkladığınız yöntemle SWprofile dosyasını USB diske attım ve verdiğiniz uygulama ile profil dosyasını açtığımda "HDMIAutoSwitch" girdisinin hiç olmadığını üzülerek görmüş oldum :) Hoş muhtemelen benim istediğim sonucu vermeyecekti, ama yine de içimi bir burukluk kaplamadı değil...
Evet,işin aslı ben pek şaşırmadım göremeyince,hatta içimden "aha,kapalı bazı menüler ,görüyormusun" dedim :)
Ama senin bulduğun yöntem daha kolay gibi,neden dersen,tv ister hdmi1,2 den açılsın,ne zaman atadığın tuşa basarsan ,o girişe geçer sistem,sadece kapatmayla ilgili kalmaz durum.bende müzik kanalları var 2 tuştada ,istediğim zaman kolaylıkla geçiyorum.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt