Türksat Kanalların Gidip gelmesi!

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Arkadaşlar son zamanlarda başta HD kanallar olmak üzre SD kanlarda ara sıra gitmekte ( sinyal yok ) sizlerde böyle bir sorun var mı?
Çanak antene ve uydu cihazına giren kablo uçlarını kontrol et. Zamanla uçlar gevşeyebiliyor ve geriye doğru kaçabiliyor , mümkümse her iki ucuda sağlamlaştır. Bu işlemi yaptıktan sonra sorun devam ederse , bir usta çağır ve çanak antenine hassas ayar yapsın.

Kalenderadam Çevrimdışı

Kalenderadam

Aktif Üye
13 Eki 2018
203
40
Çanak antene ve uydu cihazına giren kablo uçlarını kontrol et. Zamanla uçlar gevşeyebiliyor ve geriye doğru kaçabiliyor , mümkümse her iki ucuda sağlamlaştır. Bu işlemi yaptıktan sonra sorun devam ederse , bir usta çağır ve çanak antenine hassas ayar yapsın.
Bahsettiğiniz kontrolleri yaptım bir sıkıntı görünmüyor gibi. Fakat tekrar kontrol etikten sonra bir usta çağırayım. Bilgilendirme için teşekkürler ben de türksatta bir sıkıntı var diye sizlere sorayım dedim.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Bahsettiğiniz kontrolleri yaptım bir sıkıntı görünmüyor gibi. Fakat tekrar kontrol etikten sonra bir usta çağırayım. Bilgilendirme için teşekkürler ben de türksatta bir sıkıntı var diye sizlere sorayım dedim.
Turksat'ta her hangi bir sorun yok bende hocam. Kablonun sadece uçlarını değil , komple kabloyu bir kontrol et hocam , bir yerde ezilmiş mi , bükülmüşmü , böyle birşeyde olabilir. Eğer kabloda hiç bir sorun yoksa büyük ihtimalle hassas ayar sonrası sorununuz düzelecek.

Kalenderadam Çevrimdışı

Kalenderadam

Aktif Üye
13 Eki 2018
203
40
Turksat'ta her hangi bir sorun yok bende hocam. Kablonun sadece uçlarını değil , komple kabloyu bir kontrol et hocam , bir yerde ezilmiş mi , bükülmüşmü , böyle birşeyde olabilir. Eğer kabloda hiç bir sorun yoksa büyük ihtimalle hassas ayar sonrası sorununuz düzelecek.
Dediğiniz gibi inceledim kabloyu ve ezilme gibi bir durum yok galiba anten konumunda bir sıkıntı var.
Hava kötü olduğunda sinyal gidebiliyor. Gayet normal.
Hava güzel oldugunda bile bu sorunu yapmakta hocam.
Karlı ve yağmur lu havalarda yapabilir gündüz sorun yok gece oluyor sa lnb olabilir kalitesiz 2yada 4 çıkışlı lnb kullanıyorsanız lnb bağlı diğer cihazlar etkileyebilir
Bende baya bir zamandır sorun var hocam
ben de bunu fark ettim..galiba havalardan oluyor..İzmir'de böyle...sizin il neresi bilmiyorum..
Aynı sorun bende de var

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Tek çanak,tekli LNBmi ...
Sinyal seviyesi ve kalitesi % olarak ne alemde.Tv veya uydu alıcısının info tuşuna basarak görebilirsin,düşük ise çanak ayarsız.
Ki % 85-90 bile olsa o an aldanabilirsin,çanak yakınındaysa veya erişeceğin yerdeyse parmağınla çanağı hafifçe dürterek salla,mozaiklenme olur görüntü giderse yine çanak ayarsız,yok birşey olmadı ise biraz daha sertçe dokun y,ne birşey olmazsa ya LNB veya kablo
Sevgili The_SreT'in söylediği ,benim uyguladığım sistemdir ve ilk başta baktığım yerden biridir,öncelikle parmağımla çanağı dürterim,görüntü gitmezse kabloya bakarım,sen yinede önce dediklerime bak ,LNB değiştirmek kolay.

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
Bahsettiğiniz gibi olmuş olabilir ama kanallar bazen gidiyor bazen geri geliyor. Anlam veremedim bu hata nedendir bir fikir verir misiniz.
hocam yapınız nedir biraz bilgi verebilir misiniz ? santral mi tek çanak lnb mi ? kaoksiyel kablo özellikleri, çanak ebatı, kablo dış ortamdan mı geliyor içeriden mi kaç yıllık kablo vs?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri