Türksat Kanalların Gidip gelmesi!

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Bu tür bağlantı çeşitleri günümüzde de yaygın olarak yapılıyor. Elektrikçiler maalesef masraftan kaçmak için, eski düzende döşmeye devam ediyorlar. Eskiden çatı anteni dediğimiz (Kılçık Anten) dönemde bu tür bağlantılar sorunsuz bir şekilde çalışıyordu, ama şimdi dijital sistemde çalışmıyor.

Dediğiniz gibi, bu biraz hem tesisatı yapan işletmenin hem de müteahhitin işine gelmiyor.
Horizontal ve vertical polarizasyonlar farklı gerilimlerden çalıştığı için sanırım, aynı kablodan iki farklı gerilim LNB'ye gidemiyor büyük ihtimal. :hihi

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Verdiğiniz değerli bilgiler için çok teşekkür ederim arkadaşlar.

Rica ederiz, sonuçları aktarırsınız.
F-F ile yaptığınız ek işe yaramazsa, mevcut duvar içinden porta gideni iptal edin, yine tek porttan faydalandığınızı görür millet.
Çünkü daha sonra ek ücret isteme gibi durumlar oluyordu apartman yönetimlerinde sanırım. :hihi:hmm

T Çevrimdışı

toydosakni

Aktif Üye
11 Kas 2018
464
hem de müteahhitin işine gelmiyor
aynen gibi... meseala mutfak dolaplarına takılan kulplar var resimdeki benzeri,kırmızı çizdiğim yerlerden 20 kapaktan 10 u
lcAPq.png
durup dururken kırıldılar daha 7 sene olmadı . normalmi sizce kırılması :alala

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
aynen gibi... meseala mutfak dolaplarına takılan kulplar var resimdeki benzeri,kırmızı çizdiğim yerlerden 20 kapaktan 10 u
lcAPq.png
durup dururken kırıldılar daha 7 sene olmadı . normalmi sizce kırılması :alala

Mutfak nemli ve yağlı bir yer olduğu için bu tip pirinç vs. basit malzemeden üretilen ürünlerin kırılması normal diye düşünüyorum.
1 liralık malzeme de var, 10 liralık malzeme de var.
Metal malzemelerin kalitelisi pahalı maalesef ama kalitesizler de neme falan gelmiyor.
En azından banyo ürünlerinde gördüğüm durum bu.
Bizim evde banyodaki havluluk, cam tereği tutan parçalar vs. kırıldı.

T Çevrimdışı

toydosakni

Aktif Üye
11 Kas 2018
464
O zaman eskiyi sökün yukarıda santralden, orası boş kalsın.
dedim ya,benim kabloyu boş porta takınca aynı,daireye giden kablonun takılı olduğu porta benim kabloyu taktım yine aynı kanallar full... sadace dairenin kablosunda port değişsemde kanalların bazıları yine çekmiyor.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Mutfak nemli ve yağlı bir yer olduğu için bu tip pirinç vs. basit malzemeden üretilen ürünlerin kırılması normal diye düşünüyorum.
1 liralık malzeme de var, 10 liralık malzeme de var.
Metal malzemelerin kalitelisi pahalı maalesef ama kalitesizler de neme falan gelmiyor.
En azından banyo ürünlerinde gördüğüm durum bu.
Bizim evde banyodaki havluluk, cam tereği tutan parçalar vs. kırıldı.
HIMMMMM yinede müteahhit sağlam kaliteli takmalı,karşı tarafın cahilliğinden yararlanması ayıptır.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
dedim ya,benim kabloyu boş porta takınca aynı,daireye giden kablonun takılı olduğu porta benim kabloyu taktım yine aynı kanallar full... sadace dairenin kablosunda port değişsemde kanalların bazıları yine çekmiyor.

Port veya porta yayın veren anten/çıkış sorunludur hocam.
Sonuçta sorunu kendi kablonuzla çözdünüz, önemli olan o. :sirit

Kalenderadam Çevrimdışı

Kalenderadam

Aktif Üye
13 Eki 2018
203
40
The_SreT The_SreT, Necati_Simsek Necati_Simsek, D tentips, @teraspy, T toydosakni, Umut Barış Umut Barış, namikreis namikreis,
Arkadaşlar önerileriniz doğrultusunda uzman bir uyducu çağırarak sorunun kaynağını buldum. Sorun Vestel marka kendinden uydulu televizyonun uydu giriş yeri bozulmuş. Yedek bir uydu alıcım olmadığı için deneyemedim fakat usta yedek uydu alıcısı getirerek sorunu bizzat gösterdi. Yardımlarınız için teşekkür ederim çok sağ olun. Televizyonu yaptırayım mı yoksa harici bir uydu alıcısı alayım mı?

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
The_SreT The_SreT, Necati_Simsek Necati_Simsek, D tentips, @teraspy, T toydosakni, Umut Barış Umut Barış, namikreis namikreis,
Arkadaşlar önerileriniz doğrultusunda uzman bir uyducu çağırarak sorunun kaynağını buldum. Sorun Vestel marka kendinden uydulu televizyonun uydu giriş yeri bozulmuş. Yedek bir uydu alıcım olmadığı için deneyemedim fakat usta yedek uydu alıcısı getirerek sorunu bizzat gösterdi. Yardımlarınız için teşekkür ederim çok sağ olun. Televizyonu yaptırayım mı yoksa harici bir uydu alıcısı alayım mı?
Tv'nin garantisi devam ediyorsa Vestel servisini çağır sorunu anlat halledeceklerini düşünüyorum. Eğer garantisi devam etmiyorsa ve Tv'yi yaptırma niyetin varsa kesinlikle ve kesinlikle yine Vestel servisi çağır onlara yaptır. Sakın dışarıdan bir Tv tamircisine yaptırma. Yada dediğin gibi bir uydu alıcısı alırsın onunla izlersin , sana kalmış hocam.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt