TürkNet vs. Millenicom

Freud09 Çevrimdışı

Freud09 

Aktif Üye
26 May 2020
53
25
Türknetin de şu konuda hakkını yemeyelim. Şirket şimdiye kadar hep kullanıcı gözünden baktı. Çok güzel stratejileri vardı. Başarılı olamadıkları noktalar da oldu. Mesela Yapa konusunda. Fakat son yapılan zam çok göze battı.
Şuan ben türk telekom kullanıyorum. Bu zam haberleri gelmeden önce son bir kampanyaları vardı.( Fiberin Gücünde Yıldızlı Günler Kampanyası) Hatta kampanyayı uzattılar. Birçok kişinin önceden haberi oldu. Ben şubat ayında taahhüt verdim. Şuan için kafam rahat. Bir de sorun olduğunda türk telekom anında müdahale ediyor.

Türknetin de şu konuda hakkını yemeyelim. Şirket şimdiye kadar hep kullanıcı gözünden baktı. Çok güzel stratejileri vardı. Başarılı olamadıkları noktalar da oldu. Mesela Yapa konusunda. Fakat son yapılan zam çok göze battı.
Şuan ben türk telekom kullanıyorum. Bu zam haberleri gelmeden önce son bir kampanyaları vardı.( Fiberin Gücünde Yıldızlı Günler Kampanyası) Hatta kampanyayı uzattılar. Birçok kişinin önceden haberi oldu. Ben şubat ayında taahhüt verdim. Şuan için kafam rahat. Bir de sorun olduğunda türk telekom anında müdahale ediyor.
Hatta türknetin ilk zammında türk telekom ile türknetin ücreti aynı oldu.
100 megabit internet 139.90 tl.

K Çevrimdışı

kronik1907 

Yeni Üye
23 Nis 2022
44
34
Türknetin de şu konuda hakkını yemeyelim. Şirket şimdiye kadar hep kullanıcı gözünden baktı. Çok güzel stratejileri vardı. Başarı olamadıkları noktalar da oldu. Mesela yapa konusunda. Fakat son yapılan zam çok göze battı.
Şu türknet konusundaki eleştirimiz konusunda en sinir olduğumuz şey
anlattığımız şeyleri kelime kelime yazmamıza rağmen haziran 2023 e kadar verilen söz var ona rağmen zam yapıldı dememize rağmen
herşeye zam geliyor internete mi gelmesin gibi yaklaşımlar
2 gündür bıktım usandım bu sözden

hemen 2 adet savunma daha geliyor
adamlar fiber bölgesine zam yapmadı
vdsl bölgesine yaptı sebebi apaçık belli hala eleştiriyorsunuz

bende diyorum ki
turknet ceosu yaptığı açıklamada
fiber bölgelerine 2023 hazirana kadar zam yok
ama vdsl bölgesine kesin birşey söyleyemeyiz mi dedi

yoksa 2023 hazirana kadar zam yok mu dedi

diğer mevzuda
bak adamların bu açıklamadan dolayı 1 mart 1 mayıs arasında üye olanlar mağdur olmasın diye onlara zam yapmayacak
eeee biz ne olacak dediğimizde
eee birtek turknet yapıyor sanki bunu yeri geliyor vodafone yeri geliyor turkcell de duruma göre bazen eski abonelerine bazen yeni abonelerine uygun şartlar hazırlıyor gibi komik cevap geliyor

ona da cevabımız hemen hazır
eski bir turknet söyleşisinde turknet ceomuza yöneltilen eski ye yeni üye fiyatlandırma politikası hakkında
kendilerinden şöyle güzel bir cevap geldi
bizde eski abone yeni abone diye bir ayırdım yok
herkes sabit fiyattan alabildiği en yüksek hızı alır

yani turknet kendini savunana kadar şakşakcılarının savunma mekanizmalarının hepsi
turknetin açıklamaları ve eylemleri ile çürütülüyor
buna rağmen nedense bazı kesin büyük ihtimalle çoğunluğu da zamdan etkilenmeyen kesim turknetin koruyucu meleği oldu

Freud09 Çevrimdışı

Freud09 

Aktif Üye
26 May 2020
53
25
Şu türknet konusundaki eleştirimiz konusunda en sinir olduğumuz şey
anlattığımız şeyleri kelime kelime yazmamıza rağmen haziran 2023 e kadar verilen söz var ona rağmen zam yapıldı dememize rağmen
herşeye zam geliyor internete mi gelmesin gibi yaklaşımlar
2 gündür bıktım usandım bu sözden

hemen 2 adet savunma daha geliyor
adamlar fiber bölgesine zam yapmadı
vdsl bölgesine yaptı sebebi apaçık belli hala eleştiriyorsunuz

bende diyorum ki
turknet ceosu yaptığı açıklamada
fiber bölgelerine 2023 hazirana kadar zam yok
ama vdsl bölgesine kesin birşey söyleyemeyiz mi dedi

yoksa 2023 hazirana kadar zam yok mu dedi

diğer mevzuda
bak adamların bu açıklamadan dolayı 1 mart 1 mayıs arasında üye olanlar mağdur olmasın diye onlara zam yapmayacak
eeee biz ne olacak dediğimizde
eee birtek turknet yapıyor sanki bunu yeri geliyor vodafone yeri geliyor turkcell de duruma göre bazen eski abonelerine bazen yeni abonelerine uygun şartlar hazırlıyor gibi komik cevap geliyor

ona da cevabımız hemen hazır
eski bir turknet söyleşisinde turknet ceomuza yöneltilen eski ye yeni üye fiyatlandırma politikası hakkında
kendilerinden şöyle güzel bir cevap geldi
bizde eski abone yeni abone diye bir ayırdım yok
herkes sabit fiyattan alabildiği en yüksek hızı alır

yani turknet kendini savunana kadar şakşakcılarının savunma mekanizmalarının hepsi
turknetin açıklamaları ve eylemleri ile çürütülüyor
buna rağmen nedense bazı kesin büyük ihtimalle çoğunluğu da zamdan etkilenmeyen kesim turknetin koruyucu meleği oldu
Hocam kesinlikle çok haklısınız. İnsanlar yeri geldiğinde eleştirmeyi bilmeli.

K Çevrimdışı

kronik1907 

Yeni Üye
23 Nis 2022
44
34
tartışma sırasında yaptığı yorumları şirketi adına değil de kendi adına yaptığın yani şahsi fikri olduğunu belirten bu şahıs
şirketi hakkında kullandığım bir kelimeyi hakaret olarak kendi üstüne alınmış
ben iki kere kullandığım kelimenin anlamını açıklasam da düşndüğü gibi olmadığını söylesem de
ayrıca diğer bir bakış açısından baksak dahi yani hadi benim anlatmak istediğim doğru değilde sizin anladığınız doğru diyelim
ama siz şirketiniz adına yorum yapamıyor şahsi fikrinizi belirtirken ben sizin isminize değil de şirketinize yaptığım bu ithama karşılık bu sözü yine şahsi algılamamanız gerekir dememe rağman
siyasi koyunluktan tutunda iftirallara yalan lara kadar her sözü söylemiştir en son yorumu da görseldedir

recep-1.jpg

Hocam kesinlikle çok haklısınız. İnsanlar yeri geldiğinde eleştirmeyi bilmeli.

Freud09 Çevrimdışı

Freud09 

Aktif Üye
26 May 2020
53
25
tartışma sırasında yaptığı yorumları şirketi adına değil de kendi adına yaptığın yani şahsi fikri olduğunu belirten bu şahıs
şirketi hakkında kullandığım bir kelimeyi hakaret olarak kendi üstüne alınmış
ben iki kere kullandığım kelimenin anlamını açıklasam da düşndüğü gibi olmadığını söylesem de
ayrıca diğer bir bakış açısından baksak dahi yani hadi benim anlatmak istediğim doğru değilde sizin anladığınız doğru diyelim
ama siz şirketiniz adına yorum yapamıyor şahsi fikrinizi belirtirken ben sizin isminize değil de şirketinize yaptığım bu ithama karşılık bu sözü yine şahsi algılamamanız gerekir dememe rağman
siyasi koyunluktan tutunda iftirallara yalan lara kadar her sözü söylemiştir en son yorumu da görseldedir

recep-1.jpg
Çok şaşırdım bu durama. Siz açıkladığınız halde böyle olmuşsa çok ilginç.

K Çevrimdışı

kronik1907 

Yeni Üye
23 Nis 2022
44
34
söylediğim söz de
turknetin bu zammı karşısında eleştirel bir içerik üretmeyen technopat acaba turknetten mamalanıyor mu

ben mamalanıyor mu kelimesini yemin ediyorum ki hayvan algısı ile yazmadım ki kullanılır bu kelime
hadi biraz yerel yöresel bir sözdür diye kendisi böyle bir algıya kapılmıştır diye
sen adama hayvan demişsin diyen bir yorumda
açıklamamı da yaptım
Çok şaşırdım bu durama. Siz açıkladığınız halde böyle olmuşsa çok ilginç

Freud09 Çevrimdışı

Freud09 

Aktif Üye
26 May 2020
53
25
Şimdi türk telekomun kampanyalarına baktım. Hem de forumdaki arakadaşlara da bilgi vermek maksadıyla. Şuan türk telekomun da fiyatları uçmuş durumda. Sitesine baktığımda 100 megabit internet 194 tl. Başka internet sağlayıcıdan geçerseniz (transfer fırsatı kampanyası) 188 tl.
Yanlız kampanyalar kısmında aşağıya doğru inerseniz belli bölgelere göre kampanyalar da mevcut. Dikkatli incelemek gerekiyor.
İki bölgesel kampanya :
İnternete Davet Kampanyası 100 megabit 184 tl.
Herkes İçin İnternet kampanyası 100 megabit 179 tl.

K Çevrimdışı

kronik1907 

Yeni Üye
23 Nis 2022
44
34
Şimdi türk telekomun kampanyalarına baktım. Hem de forumdaki arakadaşlara da bilgi vermek maksadıyla. Şuan türk telekomun da fiyatları uçmuş durumda. Sitesine baktığımda 100 megabit internet 194 tl. Başka internet sağlayıcan geçerseniz (transfer fırsatı kampanyası) 188 tl.
Yanlız kampanyalar kısmında aşağıya doğru inerseniz belli bölgelere göre kampanyalar da mevcut. Dikkatli incelemek gerekiyor.
İki bölgesel kampanya :
İnternete Davet Kampanyası 100 megabit 184 tl.
Herkes İçin İnternet kampanyası 100 megabit 179 tl.
Geliş gidiş bu gün yarın 200 tl altında internet bırakmayacaklar

Freud09 Çevrimdışı

Freud09 

Aktif Üye
26 May 2020
53
25
söylediğim söz de
turknetin bu zammı karşısında eleştirel bir içerik üretmeyen technopat acaba turknetten mamalanıyor mu

ben mamalanıyor mu kelimesini yemin ediyorum ki hayvan algısı ile yazmadım ki kullanılır bu kelime
hadi biraz yerel yöresel bir sözdür diye kendisi böyle bir algıya kapılmıştır diye
sen adama hayvan demişsin diyen bir yorumda
açıklamamı da yaptım
Belli ki yanlış anlamış.

Bir de firma ve paket tercihi yaparken ilk başta ne kadar altyapınız destekliyor? Sizin ihtiyacınız ne kadar?( Yani hangi amaçlarla kullanacaksınız?). Bunlara iyi bakmak gerekiyor. Bir de son olarak modem arayüzünden alabileceğiniz maksimum hıza bakmanız da fayda sağlayacaktır.

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Tartışmanın öncesini bilmiyorum ama malum teknoloji sitesinin böyle bir yorum yazmasına ve banlamasına da çok şaşırmadım açıkçası. Hangi dönem hangi marka fonluyorsa, rakibi kötülenir o sitede. Teknoloji medyasının çoğu "influencer" işi yapar, o yüzden pek bir şey beklemeyin.

Fiyatlar konusunda da şunu diyebilirim, paket taahhütsüz ise verilen söz havada kalır.
Adamın maliyeti artıyorsa, fiyatı da artırır.
Asıl maliyeti artırana bakacaksınız. :sirit

Y Çevrimdışı

Yakupcetin 

Aktif Üye
21 Tem 2018
51
41
Turknet fiber e nasıl zam yapmadı? 100 lük fiber i 139 tl kullanıyordum. Sms ile, 1 Ağustos ile 179 tl olacak diye bilgi verdiler. Ayrıca eğer istersem, 10 aylık ödemeyi üç taksitte yaparsam yine zamsız fiyata geleceğini yazan mail de gönderdiler. Büyük olasılıkla netspeed e geçeceğim.

Son düzenleme:
K Çevrimdışı

kronik1907 

Yeni Üye
23 Nis 2022
44
34
Turknet fiber e nasıl zam yapmadı? 100 lük fiber i 139 tl kullanıyordum. Sms ile, 1 Ağustos ile 179 tl olacak diye bilgi verdiler. Ayrıca eğer istersem, 10 aylık ödemeyi üç taksitte yaparsam yine zamsız fiyata geleceğini yazan mail de gönderdiler. Büyük olasılıkla netspeed e geçeceğim.
10 AYLIK ÖDEME TAM BİR KOMEDİ

yatırın paranızı faizde işletelim diyorlar adamlar

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40

100 mbit 134 tl avantajlı fiyat aslında geçilebilir fiyat artışı durumu ile ilgili bilgi var mı peki 3 5 ay sonra fahiş fiyata çıkmasın

Freud09 Çevrimdışı

Freud09 

Aktif Üye
26 May 2020
53
25
100 mbit 134 tl avantajlı fiyat aslında geçilebilir fiyat artışı durumu ile ilgili bilgi var mı peki 3 5 ay sonra fahiş fiyata çıkmasın
Türnetin sadece gigafiber altyapısını kullananların ücreti değişmedi.

ramchomania ramchomania Hocam türk telekomda ne kadar hız ve ne kadar ücret ödüyorsunuz?

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt