TürkNet hız testi

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
40
Bugün itibari ile ttnet ile olan bağımı koparıp TürkNet e geçiş yaptım. 35mbps e kadar destekleyen paketi kullanıyorum ve arka odada ttnetin ittire kaktıra çektiği interneti TürkNet ile hız testi yaptım. Ve sonuç

3584DFD5-7A0F-46C4-80AB-5D266905076F.png

yani ilk izlenim olarak iyiki geçmişim dedim bile ?
İnsallah ilerde pişmanlık duymam
Sizce hız değerleri nasıl?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Arkadaşımda çok memnun,biz bile eğer kablonet olmasaydı geçecektik,bizim bırak arka odayı,modemin yanındaki laptopa "burada ne var be " diye bağlanmıyordu mubarek (S.online)

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
40
Arkadaşımda çok memnun,biz bile eğer kablonet olmasaydı geçecektik,bizim bırak arka odayı,modemin yanındaki laptopa "burada ne var be " diye bağlanmıyordu mubarek (S.online)
Bazı net sağlayıcıları anlamıyorum. Halbuki arka oda dediğim salonla mesafesi aynı ??
Ama arka cephede olunca demekki yabancılaşıyor.
sizinkide o misal. Yabancılaşmışlar demekki ?

sincerelym Çevrimdışı

sincerelym 

Aktif Üye
10 Haz 2018
184
Güle güle kullanın, ben 2 yılı aşkın süredir kullanıyorum bir sıkıntı yaşamadım. 35 mbps bağlantı var bende de, ben iptv kullanırken çocuklar bilgisayarda ve mobil cihazda video izliyorlar ve tüm mobil cihazlarda bağlı ve hiç sorun yok.

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,610
Ay sonu benim de Superonline fiber taahhütüm bitiyor. Yine Superonline fiber altyapısından Millenicom 50 Megabit almayı düşünüyorum.
Bakalım neler olacak. :hihi

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Daha önce bu konu da da belirtmiştim 2 senelik kullanımda %90 memnunum. Arkadaşını getir kampanyasında bu zamana kadar 5 ay bedava kullandım.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,211
bu testin nesi güzel onu anlamadım beyler?

35Mb "KADAR" olunca>>>> D/L hızı 14.40 MB ise bunun nesi güzel oluyor?

"KADAR" zaten ucu açık bir tanım yaw!

Ben de örneğin Superonline Fiber var ama KADAR cinsinden değil tam 35MB:bye

geçmişte ben de TTNet den "kadar" kullanmıştım ve hastalık idi!

Ayrıca bu test nereden nereye-bu da önemli dir?

Ookla ile filan test edin bence,Newyork/Tokyo/London/Berlin.... v.s bir de öyle bakın bakalım neler geliyor

Android TVBox(veya Sony/TPV panel kullanıyorsanız)ve de özellikle KODI üzerinden>>>>Indigo addons un içinden "Network Speed Test"
bölümünü açın ve gerçek hız testini bulursunuz! Ancak burada şöyle bir durum vardır,kullandığınız cihazın/TV nin Ethernet/WiFi Chipset
kalitesi nedir(çoğu genel de dandik dir!!)

Test için de

1-WiFi ile hem 2.4G hem de 5G den ayrı ayrı test ediniz! örneğin benim TVBox da 2.4G rezalet ötesi,o kadar berbat örneğin
Kodi-Indigo ile test ettiğim de 4/5Mb anca veriyor!! çoğu zaman veremiyor bile ki tarifem TAM 35MB,ancak 5G den test
ettiğim zaman ise 20/22MB çıkıyor! ve genel de en iyi Ethernet denir ama öyle değil o da;Ethernet ile de max. 12/14MB alabiliyorum

Not;bu durum tüm WiFi li cihazlar için böyledir,mutlaka detaylı test edin

Ancak 5G uzağa gitmez bilesiniz,ben de Modem ile TVBox ve TV 50cm mesafede duruyor!

2-Ethernet için fazla bir şey yazamıyorum ancak Chipset kalitesi çok önemli! yoksa tek başına Ethernet en iyisidir demek
yalnış oluyor ki ben de bunu şahsen gördüm ve değerleri de yukarıda yazdım

++

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
40
Güle güle kullanın, ben 2 yılı aşkın süredir kullanıyorum bir sıkıntı yaşamadım. 35 mbps bağlantı var bende de, ben iptv kullanırken çocuklar bilgisayarda ve mobil cihazda video izliyorlar ve tüm mobil cihazlarda bağlı ve hiç sorun yok.
Çok teşekkür ederim.
evet ilk izlenimimde hız konusu benı memnun etti. İnsallah böyle gider ?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Ay sonu benim de Superonline fiber taahhütüm bitiyor. Yine Superonline fiber altyapısından Millenicom 50 Megabit almayı düşünüyorum.
Bakalım neler olacak. :hihi
Sanada hayırlısı olsun bakalım ?

Daha önce bu konu da da belirtmiştim 2 senelik kullanımda %90 memnunum. Arkadaşını getir kampanyasında bu zamana kadar 5 ay bedava kullandım.
Bende kayınpederi kayınçoyu ayartırsam davet edicem bakalım:hihi:haha1

"KADAR" zaten ucu açık bir tanım yaw!

Ben de örneğin Superonline Fiber var ama KADAR cinsinden değil tam 35MB:bye

geçmişte ben de TTNet den "kadar" kullanmıştım ve hastalık idi!

Ayrıca bu test nereden nereye-bu da önemli dir?

Ookla ile filan test edin bence,Newyork/Tokyo/London/Berlin.... v.s bir de öyle bakın bakalım neler geliyor

Android TVBox(veya Sony/TPV panel kullanıyorsanız)ve de özellikle KODI üzerinden>>>>Indigo addons un içinden "Network Speed Test"
bölümünü açın ve gerçek hız testini bulursunuz! Ancak burada şöyle bir durum vardır,kullandığınız cihazın/TV nin Ethernet/WiFi Chipset
kalitesi nedir(çoğu genel de dandik dir!!)

Test için de

1-WiFi ile hem 2.4G hem de 5G den ayrı ayrı test ediniz! örneğin benim TVBox da 2.4G rezalet ötesi,o kadar berbat örneğin
Kodi-Indigo ile test ettiğim de 4/5Mb anca veriyor!! çoğu zaman veremiyor bile ki tarifem TAM 35MB,ancak 5G den test
ettiğim zaman ise 20/22MB çıkıyor! ve genel de en iyi Ethernet denir ama öyle değil o da;Ethernet ile de max. 12/14MB alabiliyorum

Not;bu durum tüm WiFi li cihazlar için böyledir,mutlaka detaylı test edin

Ancak 5G uzağa gitmez bilesiniz,ben de Modem ile TVBox ve TV 50cm mesafede duruyor!

2-Ethernet için fazla bir şey yazamıyorum ancak Chipset kalitesi çok önemli! yoksa tek başına Ethernet en iyisidir demek
yalnış oluyor ki ben de bunu şahsen gördüm ve değerleri de yukarıda yazdım

++
Valla söylediğiniz terimlerin bircogunu anlamadım ?
Kadar demiyelim o halde. Hız 35mbps.
ve şuanki netin hızından ben memnunum. İlk mesajda yazıdıgım gibi arka odada ttnet çekmiyordu mobil ağa geçiyordu wifiden. Ama şimdi wifide ve kopma sıkıntısı yaşamıyorum.
atomu parçalamıycam bu hız bana yeter ??

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Çok teşekkür ederim.
evet ilk izlenimimde hız konusu benı memnun etti. İnsallah böyle gider ?

Sanada hayırlısı olsun bakalım ?

Bende kayınpederi kayınçoyu ayartırsam davet edicem bakalım:hihi:haha1

Valla söylediğiniz terimlerin bircogunu anlamadım ?
Kadar demiyelim o halde. Hız 35mbps.
ve şuanki netin hızından ben memnunum. İlk mesajda yazıdıgım gibi arka odada ttnet çekmiyordu mobil ağa geçiyordu wifiden. Ama şimdi wifide ve kopma sıkıntısı yaşamıyorum.
atomu parçalamıycam bu hız bana yeter ??
Ayart valla otomatik ödeme var bende bazen bakıyorum çekmemiş seviniyorum valla ?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
xxxxxxx
Zaten TTde çekmeyen "arka oda"dan bahsetmiş sevgili sertaç,demekki ön odada baya iyi çekiyor :)
Bizim SO varken,16 nın 2-3 çünü alıyorduk ancak,sertaç en azından 35in yarısını alıyor yani,hemde arka odadan :haha1 ,yani 14.40 bana göre güzel sayılır :)

NOT:
"Bence çok güzel,güle güle kullan" dediğim için ,sanki bana söylenmiş gibi algıladım sevgili albanez ,iyimi :)

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
40
Zaten TTde çekmeyen "arka oda"dan bahsetmiş sevgili sertaç,demekki ön odada baya iyi çekiyor :)
Bizim SO varken,16 nın 2-3 çünü alıyorduk ancak,sertaç en azından 35in yarısını alıyor yani,hemde arka odadan :haha1 ,yani 14.40 bana göre güzel sayılır :)

NOT:
"Bence çok güzel,güle güle kullan" dediğim için ,sanki bana söylenmiş gibi algıladım sevgili albanez ,iyimi :)
Aynen öyle. Netin çekmediği yerde o hızı almak güzel olmaz mı hiç ??

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri