Turknet artık Turktelekom altyapısı üzerinden Fiber hizmeti verecek.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
Telefon ve internet olayında kelime oyunları aşırı derecede var ne kadar dikkat edilse de kandırılıyoruz. Önceden sınırsız internet aboneliğinde belirli bir kotadan sonra hızı düşürüyorlardı. Devlet hız düşürmeyi yasaklayınca internet hizmeti sunan firma uyanıklık yaparak hıza göre internet sunmaya başladı. En ucuz sınırsız abonelik 49,90 Lira hız 4Mbps tüketici de ucuz internet kullanacağı için seviniyor abone oluyor. Tüketicileri bilinçlendirmek için A Adem Helvacı ustanın bu konu ile de alakası olan bir video yapması gerekir diye düşünüyorum. Hız ve para bilgisi için ttnet sitesi baz alınabilir.

H Çevrimdışı

hkn40

Aktif Üye
1 Nis 2018
476
Öncelikle Türknet'in adres tabaninin verdigi degerler doğru degil. Ilgili sayfaya adresimi girdim Cikan sonuc Size 35 megabit hizinda 85 liraya sinirsiz bir 10 lira daha ateslerseniz 75 megabit hizinda sinirsiz internet veririz Bunun ustune cikamayiz. Taahhüt yok ama sabit fiyatta yok Bir ay sonra 85'i 100 yaparim Mazeretini de doviz girdilerinin artmasi derim. Onun maksimum fiber 75 megabit dedigi yerde ben Turk Telekom ile 100-110 megabit hizi goruyorum ve 85 lira odüyorum. Haa sinirsiz mi degil 100 GB kotali ve bana yetiyor. Turk Telekom ile 6 yildir memnunum Bu surede 1 kez ariza yaşandi Onda da haber vermemden 10 dakika sonra teknisyen asagida calisiyordu. Tavsiyem macera yerine internet dunyasinin kalite anlaminda Tcelli Telekomdan sasmayin. Fiyat konusunda blof yapin 85e sinirsiz veren var ustelik alt yapyi sizden aliyor deyin Fiyatlarini makul seviyeye cekiyorlar.

Çok doğru..devletten şaşmayacaksın.. geçtiğimiz bayramda bile eve teknisyen gönderdiler..öyle ya da böyle sorunumu giderdiler.. ben öyle dolar arttı erro arttı faturama giydirsinler konularına falan hiç gelemem..işi sağlama almak varken macera aranmaz.. Bazı arkadaşlar Türknet'ten memnun olabilir, kendilerine uygun bulmalarının nedenleri vardır ve normaldir diye düşünüyorum..

B Çevrimdışı

bunakkaptan

Yeni Üye
21 Haz 2020
2
81
Bu sene binaya Fiber geldi. Türk Telekoma üye oldum ilk 3 ay ödemesizdi sonrasında 24 Mb için 110 tle ödüyorum Beni ki öpüyor yahu ???

A Çevrimdışı

Alonzo 

Aktif Üye
31 Tem 2019
134
Fiber gelse ne oluyor anlamadım ben yeni bina yeni tesisat yeni hat baglattım fiber mecbur olarak baska yoktu sadece alt yapı ttnette oldugu icin
ttnet fiber olarak baglantıyı tamamladık fakat 3,5 ve 4,5 mbps den yukarısını hic gormedim
(((( parantez aciyorum 20 senedir hep aradıgımda duydugum tek sey
'' alt yapı calısması '' yogunluk var hat bölgenizde ' santrale uzaksınız vs vs ))))))

bundan baska klasik bahaneler simdi bu suallere karsı benimde sorulu cevabım ((( ilk bagladıgınızda bu hızların 5 katı varken 3 ay dan sonra bu hıza
dusme sebebi nedir soruma cevap yine aynı Plak gibi kısaca
hat baglatmak sans işi 25 yıldır her turlu hattı kullandım en kesintisiz en verimli en verimli en sorunsuz vodafon du belkide temiz saglam santrale yakın vs dir.
ama ttnetten memnun olan cevremde be gordugu duydugum milyonda 1 mecburiyetten baglatanlar zaten sorun yasıyor
kablonet egerki var ise binanızda kesinlikle hemen alın en azından cozum hemen uretiyorlar bunuda kullanmıstım iyi biliyorum
suan ttnet ilk satıdaki yazımla basbasayım .

B Çevrimdışı

Burak Alp 

The Punisher
Aktif Üye
18 Haz 2020
110
Fiber işini geçeceksiniz.

1-12 mbit arası adsl diye geçer,
12-24 mbit arası adsl2 diye geçer,
24-36 ya da 48 (tam emin değlim) arası vdsl diye geçer,
36 ya da 48-100 arası vdsl2 diye geçer,
fiber 100 mbit üstüdür.

Türkiye'de fiber kullandığını sanan, 24 mbit 100 gb kotalı net kullanan milyon tane insan var.
Hepsi fiber kullandığını sanıyor.
Fiber dediğin şey 100 mbit'ten fazla olur.

Bunu şunun için söylüyorum. 100 mbit'e kadar fiber ve vdsl2 nin hiçbir farkı yoktur. Ping de dahil. 100 mbit'ten başlar fiber. Bu hızdan aşağısını alacaklar boşuna zaman, para verip de fibere geçmesinler.

Ttnet'i kullanan ve memnun olan arkadaş; 100 gb kota nedir yahu. Sabit fiyat uğruna çekilir mi kota. Tabii ki kişiden kişiye göre değişir ama ben örneğin geçen ay 1800 gb download, 150 gb upload yapmışım. Bu sadece torrent istatistikleri. Düşün devamı var.

Ve 4 yıldır Türknet'teyim hiç bir arıza yaşamadım. Burası genelde tv tavsiye forumu. Çoğumuzun evinde 4k hdr tvler var. O tvleri gerçek anlamda kullanamayacaksak neden alıyoruz? 100 gb kota mıdır Allah aşkına? Onu geçtim kota nedir 2021 yılında? Geçin kota işlerini. vdsl2 ile 95 mbit down, 8 mbit up alıyorum. Stabil. 4 yılda 10 lira zam geldi. Kota yok. Arıza yok daha ne olsun. Ha başka adam arıza yaşamıştır. Sorun yaşamıştır illa ki. Ben yaşamadım.

S Çevrimiçi

snl99 

Aktif Üye
19 Şub 2020
136
40
Bende türknet internet bağlatmak için modem arayışındaydım. Paylaşım da modem ücretsiz veriliyor denilmiş . Arkadaşım beni türknete davet edecekti 1 ay ücretsiz olur ikimize sonra 85 lira bina konumu 35 hız gösteriyor. 25 hız alsam memnun olurum. davet üzerine bağlatsam Ücretsiz modem (emaneten) verilir mi .

Mantıklı bağlantı tavsiyes olan var mı .vdsl modem yok bende .

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Fiber işini geçeceksiniz.

1-12 mbit arası adsl diye geçer,
12-24 mbit arası adsl2 diye geçer,
24-36 ya da 48 (tam emin değlim) arası vdsl diye geçer,
36 ya da 48-100 arası vdsl2 diye geçer,
fiber 100 mbit üstüdür.

Türkiye'de fiber kullandığını sanan, 24 mbit 100 gb kotalı net kullanan milyon tane insan var.
Hepsi fiber kullandığını sanıyor.
Fiber dediğin şey 100 mbit'ten fazla olur.

Bunu şunun için söylüyorum. 100 mbit'e kadar fiber ve vdsl2 nin hiçbir farkı yoktur. Ping de dahil. 100 mbit'ten başlar fiber. Bu hızdan aşağısını alacaklar boşuna zaman, para verip de fibere geçmesinler.

Ttnet'i kullanan ve memnun olan arkadaş; 100 gb kota nedir yahu. Sabit fiyat uğruna çekilir mi kota. Tabii ki kişiden kişiye göre değişir ama ben örneğin geçen ay 1800 gb download, 150 gb upload yapmışım. Bu sadece torrent istatistikleri. Düşün devamı var.

Ve 4 yıldır Türknet'teyim hiç bir arıza yaşamadım. Burası genelde tv tavsiye forumu. Çoğumuzun evinde 4k hdr tvler var. O tvleri gerçek anlamda kullanamayacaksak neden alıyoruz? 100 gb kota mıdır Allah aşkına? Onu geçtim kota nedir 2021 yılında? Geçin kota işlerini. vdsl2 ile 95 mbit down, 8 mbit up alıyorum. Stabil. 4 yılda 10 lira zam geldi. Kota yok. Arıza yok daha ne olsun. Ha başka adam arıza yaşamıştır. Sorun yaşamıştır illa ki. Ben yaşamadım.

Dediğiniz doğru ama bakır veya cat kablo ile düzgün veremeyince, çareyi koaksiyel veya fiber kabloda arıyoruz.
Yoksa altyapı sıkıntısı her kabloda yaşanabilir, bu ISS'nin ne kadar düzgün iş yaptığıyla ilgili bir durum.

Yoksa bir arkadaşım var, Telekom fiber altyapısı ile Türknet kullanıyor, benle aynı fiyata 100 megabit alıyor sorunsuz.
Benim oturduğum yerde sağlam altyapı olarak sadece Superonline fiber var, TT altyapısı eski, haliyle risk alamadım.
Bir de müşteri desteği de önemli olduğu için risk alamadım.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Bende türknet internet bağlatmak için modem arayışındaydım. Paylaşım da modem ücretsiz veriliyor denilmiş . Arkadaşım beni türknete davet edecekti 1 ay ücretsiz olur ikimize sonra 85 lira bina konumu 35 hız gösteriyor. 25 hız alsam memnun olurum. davet üzerine bağlatsam Ücretsiz modem (emaneten) verilir mi .

Mantıklı bağlantı tavsiyes olan var mı .vdsl modem yok bende .

Modem genelde faturaya ek olur ama?
Arayıp bilgi alın derim.
Ücretsiz modem olduğunu sanmıyorum.
Ücretini ödesek bile iptal ettirince geri alıyorlar yıllar sonra. (Superonline'da öyle ilginç bir şekilde.)

B Çevrimdışı

Burak Alp 

The Punisher
Aktif Üye
18 Haz 2020
110
Altyapı kiralayan firmalara karşı katılığınızı çok iyi anlıyorum ve hak veriyorum. Ama inanın ben hiç bir sorun yaşamadım Sakarya Merkezdeyim. Bölgesel birşey.

Umut Barış Umut Barış

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Altyapı kiralayan firmalara karşı katılığınızı çok iyi anlıyorum ve hak veriyorum. Ama inanın ben hiç bir sorun yaşamadım Sakarya Merkezdeyim. Bölgesel birşey.

Umut Barış Umut Barış

Aynen bölgesel ve şans işi.
Ben şansa bırakamadım.
Belki bir gün bırakırım.

Millenicom fiber'e geçmeyi düşünüyordum, ama onda da taahhüt olduğu için risk alamamıştım.
(Superonline altyapısı ile.)

35 megabit indirme - 5 megabit yükleme 99 lira ödüyorum. Pandemi dönemi diye 50 indirme - 10 yükleme yapmışlardı o da bitti. :kiskis
Geçen akrabaya Superonline bağlattım, aynı fiyata yeni abone akşamdan sabaha 100 gündüzleri 35 megabit alıyor. :kiskis
Tıpkı Türksat'taki gibi hız uygulaması getirmişler.
Keşke ben de akşamdan sabaha 100 alabilsem. :deli1
2 sene taahhütüm var, iptal et yerse. :kop

B Çevrimdışı

Burak Alp 

The Punisher
Aktif Üye
18 Haz 2020
110
Anladım. Yanlış bir kelime kullanmak istemiyorum kırıcı olmamak adına ama, akşamdan sabaha şöyle, şu saatten sonra böyle kuralları bana çok "enteresan" geliyor. Olması gereken şey; sabit, kotasız, fiyatı ve stabilitesi sabit, pinksiz bir bağlantı değil midir? Kesinlikle öyledir. O halde gene de Türknete bir şans vermenizi tavsiye ederim eğer telekom hattı varsa bulunduğunuz yerde. Çünkü; Türknette internetten alabilirsin dediğinin fazlasını alıyorsun her zaman. Bana 70 dedi 100 alıyorum. Arkadışıma 35 dedi 65 alıyor. Bence 65 civarı bişey alıyorsanız taahüdü iptal edin. Kurtulun 120 tl ödüyor türknet. Cayma bedeli. Bence değer.

Umut Barış Umut Barış
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Ha kotanız tamamen yoksa, 2 sene sonra şans verebilirsiniz. Taahhüt bitince. Ama şuan kotalıysanız deneyin bence.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Anladım. Yanlış bir kelime kullanmak istemiyorum kırıcı olmamak adına ama, akşamdan sabaha şöyle, şu saatten sonra böyle kuralları bana çok "enteresan" geliyor. Olması gereken şey; sabit, kotasız, fiyatı ve stabilitesi sabit, pinksiz bir bağlantı değil midir? Kesinlikle öyledir. O halde gene de Türknete bir şans vermenizi tavsiye ederim eğer telekom hattı varsa bulunduğunuz yerde. Çünkü; Türknette internetten alabilirsin dediğinin fazlasını alıyorsun her zaman. Bana 70 dedi 100 alıyorum. Arkadışıma 35 dedi 65 alıyor. Bence 65 civarı bişey alıyorsanız taahüdü iptal edin. Kurtulun 120 tl ödüyor türknet. Cayma bedeli. Bence değer.

Umut Barış Umut Barış
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Ha kotanız tamamen yoksa, 2 sene sonra şans verebilirsiniz. Taahhüt bitince. Ama şuan kotalıysanız deneyin bence.

Taahhüt var, iptal bedeli epey yüksek çıkar.
Kotası 35 megabit kullanıyorum.
ISS'ler yatırımı ve hızları artırmadıkça bu iş böyle gidecek maalesef.
Kota tamamen kalkmalı ve 50 alt limit olmalı artık.
Ki 35 bence olur böyle giderse.
Evinde internet olmayan tonla insan var ama gelecekte böyle olmayacağı kesin.
Ailesinin evinde internet olmayan tonla genç var ama onlar ileride yuva kurduklarında veya ayrı eve çıktıklarında mutlaka internet abonelikleri olacak.
Nesiller değiştikçe kullanıcı kitlesi de değişecek.
ISS'ler bunu farkındadır elbet ama zihniyetlerini değiştirmeleri gerekiyor.
Bu da kullanıcı kitlesinin değişimiyle zamanla olacaktır.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt