Turknet artık Turktelekom altyapısı üzerinden Fiber hizmeti verecek.

B Çevrimdışı

Burak Alp 

The Punisher
Aktif Üye
18 Haz 2020
110
Sorun 1 kere yaşadım 4 yıl boyunca, 1 hafta kesinti oldu. Onun harici hiç bi stabilite dahil sorun yaşamadım. Evet eşitsizlik politikasına ben de sonuna kadar karşıyım!

Umut Barış Umut Barış
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Kul hakkı yiyorlar!

H Çevrimdışı

hkn40

Aktif Üye
1 Nis 2018
476
yeni taahhüt ttnet ayda 110 kağıt 24 mbps' e kadar).. işte o "e" kadar mide bulandırır.. ve şu meşhur taahhütler.. ben inanmıyorum bu tricklere.. ha eğer telekom altyapısı kullanılıyorsa bu fark neden oluyor, nasıl oluyor.. ?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,619
yeni taahhüt ttnet ayda 110 kağıt 24 mbps' e kadar).. işte o "e" kadar mide bulandırır.. ve şu meşhur taahhütler.. ben inanmıyorum bu tricklere.. ha eğer telekom altyapısı kullanılıyorsa bu fark neden oluyor, nasıl oluyor.. ?

Türknet'in maliyet kalemleri daha az.
Türknet altyapı kiralıyor vs. vs.

Bölgenizde Türksat Kablonet, Superonline Fiber varsa onlara geçin.
Binanızda Türksat kablo veya Superonline kutusu var mı bir bakın derim.
Ya da sokakta kaldırımda Türksat kutusu ya da yerde Superonline yazılı kapak var mı ona dikkat edin derim.

H Çevrimdışı

hkn40

Aktif Üye
1 Nis 2018
476
Türknet'in maliyet kalemleri daha az.
Türknet altyapı kiralıyor vs. vs.

Bölgenizde Türksat Kablonet, Superonline Fiber varsa onlara geçin.
Binanızda Türksat kablo veya Superonline kutusu var mı bir bakın derim.
Ya da sokakta kaldırımda Türksat kutusu ya da yerde Superonline yazılı kapak var mı ona dikkat edin derim.

telekom kendi altyapısını kullandırıp yüksek hız düşük fiyat ile diğer sektörlere dağıtım yaptırıyorsa acaba kendisi düşük hızı neden yüksek fiyata satıyor.. ?.. bir bit yeniği var ama neresinde.. ?.. ben daha önce 2 yıl taahhütlü 24 mbps 67 kağıda kullanırken, yeni taahütle 110 kağıda kullanır oldum (telefon da içinde) .. ha şöyle bir durum var.. 2 yıl içinde ben bu tarifede kalacağım.. diğer dağıtıcı firmalar taahhüt istemediğine göre değişik faturalar gönderebilir mi..? ve herhangi bir sorun durumunda türknetten muhatap bulunabilir mi..?.. sorular..sorular.. düşündürücü.. ya da ttnet'in sunduğu 24 ü 21 ler civarında almaya aynen devam..

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,619
telekom kendi altyapısını kullandırıp yüksek hız düşük fiyat ile diğer sektörlere dağıtım yaptırıyorsa acaba kendisi düşük hızı neden yüksek fiyata satıyor.. ?.. bir bit yeniği var ama neresinde.. ?.. ben daha önce 2 yıl taahhütlü 24 mbps 67 kağıda kullanırken, yeni taahütle 110 kağıda kullanır oldum (telefon da içinde) .. ha şöyle bir durum var.. 2 yıl içinde ben bu tarifede kalacağım.. diğer dağıtıcı firmalar taahhüt istemediğine göre değişik faturalar gönderebilir mi..? ve herhangi bir sorun durumunda türknetten muhatap bulunabilir mi..?.. orular..sorular.. düşündürücü.. ya da ttnet'in sunduğu 24 ü 21 ler civarında almaya aynen devam..

Altyapı kiralayan firmalarda muhatap bulabilmek ve destek alabilmek mesele.
Kimisi sorun yaşamıyor, kimisi internetini bile kullanamıyor.
Tam bir piyango işi yani, size de çıkabilir.

O yüzden size Türksat Kablonet veya Superonline fiber sordum ya.
Bunlar kendi altyapısı olan firmalar
Superonline VDSL/ADSL ile karıştırmayın. Fiber farklı.

A Çevrimdışı

Alonzo 

Aktif Üye
31 Tem 2019
134
Türknetin fiber servise başlaması çok iyi bir haber. Bu ay TTnet taahhüdümüz bitiyor. Şu an 35 mbps sınırsız için 67 lira ödüyorum. Geçenlerde 200 GB kotalı için 110 civarı bir teklifleri oldu. Ben de haliyle olmaz dedim. Nasıl yaparız diye düşünürken bu haber iyi oldu.
ttnet sınırsız
telekom kendi altyapısını kullandırıp yüksek hız düşük fiyat ile diğer sektörlere dağıtım yaptırıyorsa acaba kendisi düşük hızı neden yüksek fiyata satıyor.. ?.. bir bit yeniği var ama neresinde.. ?.. ben daha önce 2 yıl taahhütlü 24 mbps 67 kağıda kullanırken, yeni taahütle 110 kağıda kullanır oldum (telefon da içinde) .. ha şöyle bir durum var.. 2 yıl içinde ben bu tarifede kalacağım.. diğer dağıtıcı firmalar taahhüt istemediğine göre değişik faturalar gönderebilir mi..? ve herhangi bir sorun durumunda türknetten muhatap bulunabilir mi..?.. orular..sorular.. düşündürücü.. ya da ttnet'in sunduğu 24 ü 21 ler civarında almaya aynen devam..
port meselesi devreye giriyor burada - ıss portları degisir

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41
Bu çakallık tır. Ben turknet liyim 85 TL ödüyorum 35mbps.
Bana ise bunu sunuyor;

15998389752185189796068301954343a3d269ce3133e16d.jpg

10 TL daha ver diyor 95 TL olsun diyor ?
Aynı dertten bende müzdaripim ??

C Çevrimdışı

cokoaz1

Yeni Üye
7 Eyl 2020
34
23
Ben Türknetten çok memnunum. 5 ay önce 10 tl farkla 75 mbit hıza geçtim. 60 65 mbit arası hız alıyorum gerçekten çok iyi. Faturam 95 TL

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
Turknet'i o kadar da yerin dibine sokmaya gönlüm razı değil. Zira vaktiyle Türk Telekom'dan geçtiğimde, kızgın kumlardan serin sulara geçme etkisini yaşamıştım.
Bu hissin hatrına çok sert olamıyorum. ?

Benim 12mbit'te takılı kalmam da enteresan aslında. Bulunduğum bölgede VDSL altyapısı mevcut. Komşularımın hemen hepsi VDSL kullanıyor. Ama ben geçiş için her başvuru yaptığımda "boş port olmadığı" yanıtını alıyorum.
İşin enteresan kısmına geleyim; aslında boş port var, ama Türk Telekom altyapısını kiralayan diğer operatörleri yok diyerek geri çevirirken; kendisine gelen abonelere anında VDSL hattı bağlıyor.

Doğru düzgün bir ülkede Rekabet Kurumu'nun bu şirketin içinden geçmesi lazımken, bizde arapların taktığı borçları bile halka fatura edildi. Neyse, en azından Kablonet kazıları bitirmek üzere de; bu hızlardan yakında kurtulacağız. ?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,619
Turknet'i o kadar da yerin dibine sokmaya gönlüm razı değil. Zira vaktiyle Türk Telekom'dan geçtiğimde, kızgın kumlardan serin sulara geçme etkisini yaşamıştım.
Bu hissin hatrına çok sert olamıyorum. ?

Benim 12mbit'te takılı kalmam da enteresan aslında. Bulunduğum bölgede VDSL altyapısı mevcut. Komşularımın hemen hepsi VDSL kullanıyor. Ama ben geçiş için her başvuru yaptığımda "boş port olmadığı" yanıtını alıyorum.
İşin enteresan kısmına geleyim; aslında boş port var, ama Türk Telekom altyapısını kiralayan diğer operatörleri yok diyerek geri çevirirken; kendisine gelen abonelere anında VDSL hattı bağlıyor.

Doğru düzgün bir ülkede Rekabet Kurumu'nun bu şirketin içinden geçmesi lazımken, bizde arapların taktığı borçları bile halka fatura edildi. Neyse, en azından Kablonet kazıları bitirmek üzere de; bu hızlardan yakında kurtulacağız. ?

Yazmadığım durumu izah etmişsiniz. :kiskis

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
51
Öncelikle Türknet'in adres tabaninin verdigi degerler doğru degil. Ilgili sayfaya adresimi girdim Cikan sonuc Size 35 megabit hizinda 85 liraya sinirsiz bir 10 lira daha ateslerseniz 75 megabit hizinda sinirsiz internet veririz Bunun ustune cikamayiz. Taahhüt yok ama sabit fiyatta yok Bir ay sonra 85'i 100 yaparim Mazeretini de doviz girdilerinin artmasi derim. Onun maksimum fiber 75 megabit dedigi yerde ben Turk Telekom ile 100-110 megabit hizi goruyorum ve 85 lira odüyorum. Haa sinirsiz mi degil 100 GB kotali ve bana yetiyor. Turk Telekom ile 6 yildir memnunum Bu surede 1 kez ariza yaşandi Onda da haber vermemden 10 dakika sonra teknisyen asagida calisiyordu. Tavsiyem macera yerine internet dunyasinin kalite anlaminda Tcelli Telekomdan sasmayin. Fiyat konusunda blof yapin 85e sinirsiz veren var ustelik alt yapyi sizden aliyor deyin Fiyatlarini makul seviyeye cekiyorlar.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,619
Öncelikle Türknet'in adres tabaninin verdigi degerler doğru degil. Ilgili sayfaya adresimi girdim Cikan sonuc Size 35 megabit hizinda 85 liraya sinirsiz bir 10 lira daha ateslerseniz 75 megabit hizinda sinirsiz internet veririz Bunun ustune cikamayiz. Taahhüt yok ama sabit fiyatta yok Bir ay sonra 85'i 100 yaparim Mazeretini de doviz girdilerinin artmasi derim. Onun maksimum fiber 75 megabit dedigi yerde ben Turk Telekom ile 100-110 megabit hizi goruyorum ve 85 lira odüyorum. Haa sinirsiz mi degil 100 GB kotali ve bana yetiyor. Turk Telekom ile 6 yildir memnunum Bu surede 1 kez ariza yaşandi Onda da haber vermemden 10 dakika sonra teknisyen asagida calisiyordu. Tavsiyem macera yerine internet dunyasinin kalite anlaminda Tcelli Telekomdan sasmayin. Fiyat konusunda blof yapin 85e sinirsiz veren var ustelik alt yapyi sizden aliyor deyin Fiyatlarini makul seviyeye cekiyorlar.

Taahhüt olmayınca sabit fiyat olmaması normal değil mi? :alala

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri