Türkiye Kaydı Olmayan Telefon

F Çevrimdışı

Fatih__

Yeni Üye
17 Şub 2020
31
Merhaba arkadaşlar, bir telefon satıcısı Türkiye kaydı olmayan telefonlar satıyor ve fiyatları çok uygun. Bu telefonlardan 2 tanesi arasında kaldım.

Xiaomi Redmi Note 8 Pro 64 GB --- 1400TL
Xiaomi Mi 9T 64 GB --- 1800TL

Hangisini almak daha mantıklı ve bu tür kayıtsız telefonlarda daha sonradan ne gibi sorunlar yaşarım?
Bu konu hakkında düşüncelerinizi bekliyorum.
Daha önceden kayıtsız telefon alan var ise deneyimlerini yazarsa mutlu olurum.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Güçlü işlemci ihtiyaç değilse pro'dan daha doğrusu mtk işlemciden uzak durmanı tavsiye ederim. Satıcı güvenilir ise sorun yaşamazsın, benim bu şekilde aldığım 7. Telefonum... aradaki farkı mülteci beslesin, haramzadeler yesin diye vermek işime gelmiyor...

B Çevrimdışı

boranoglu 

Aktif Üye
6 Ocak 2018
84
F Fatih__ Hocam mi 9t önerilir öncelikle. Ancak telefonun Xiaomi Türkiye garantili hali 2600 TL civarı alınabilirken 800 TL fark çok da çekici gelmedi bana. İmei konusunu ise sorun etmeyin, internette bootloader kilidi açılımı ve imeti atma videoları mevcut kendiniz bile halledersiniz. Mutlaka evde hiç kullanılmayan ve satsan para etmez atsan atılmaz bir telefon vardır. Onun imei sini atarsınız. Ama tekrar ediyorum 800 TL çokta büyük bir kazanç gibi gelmiyor bana imei ve garantiyi düşününce.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
F Fatih__ Hocam mi 9t önerilir öncelikle. Ancak telefonun Xiaomi Türkiye garantili hali 2600 TL civarı alınabilirken 800 TL fark çok da çekici gelmedi bana. İmei konusunu ise sorun etmeyin, internette bootloader kilidi açılımı ve imeti atma videoları mevcut kendiniz bile halledersiniz. Mutlaka evde hiç kullanılmayan ve satsan para etmez atsan atılmaz bir telefon vardır. Onun imei sini atarsınız. Ama tekrar ediyorum 800 TL çokta büyük bir kazanç gibi gelmiyor bana imei ve garantiyi düşününce.
Hedefinde Xiaomi olan kişiler için 800 lira çok iyi para bence... Garanti mevzusu Xiaomi'de tamamen hikaye. Ekran, garanti kapsamında değil zaten geri kalan için destek veren güvenilir satıcı buldun mu tamamdır...

B Çevrimdışı

boranoglu 

Aktif Üye
6 Ocak 2018
84
Domestos Domestos dostum günümüz şartlarında 800 TL hedef gözetmeksizin büyük bir miktar :) Ancak burada alınan riski karşılamıyor bence. Garantisi olmayan telefona 1800 TL vermek ? Ki 9T amoled ekran, mesela kutudan sorunlu çıksa yahut 2 yıl içinde arza çıkarsa ? Mümkünse yurt dışından ikinci el alıp kendimizin imei atması en mantıklısı bence. Ekran garanti kapsamında değil derken, bilgi verir misin bu konuda ? Nasıl olmaz ?

blaki Çevrimdışı

blaki 

Süper Üye
18 Eyl 2018
510
Domestos Domestos dostum günümüz şartlarında 800 TL hedef gözetmeksizin büyük bir miktar :) Ancak burada alınan riski karşılamıyor bence. Garantisi olmayan telefona 1800 TL vermek ? Ki 9T amoled ekran, mesela kutudan sorunlu çıksa yahut 2 yıl içinde arza çıkarsa ? Mümkünse yurt dışından ikinci el alıp kendimizin imei atması en mantıklısı bence. Ekran garanti kapsamında değil derken, bilgi verir misin bu konuda ? Nasıl olmaz ?

xiaominin türkiye garantisi diye satılan telefonların hepsi türkiye distribütör garantili. O sebeble arızalanan telefonların çok büyük bir çoğunluğunu kullanıcı hatası deyip geri gönderiyorlar. 800 lira büyük bir fark . Kaldı 1800 lira bu telefon için çok iyi fiyat . snapdragon 730 1800 lira .

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
Mtk ile diğer işlemcileri kıyaslayan herhangi bir web sitesi varmıdır acaba diye araya girip sorayım :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt