Tüketiciyi Koruma Kanununda Değişiklik Olmalı Diyenler

Tüketiciyi Koruma Kanununda Değişikliğe Gidilmeli mi?

• Evet

• Hayır

• Kararsız

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
N Çevrimdışı

noyan

Yeni Üye
23 May 2020
2
54
Tlf da onay alıyorlar fakat tlfda iptal almıyorlar sanrım bu sikinti tüm tuketicilerde var. Her turlu Dijital platfom ve telefon aboneliği için tlefonda sözleşme yapılıyor ne hikmetse sözleşme bitince iptal kavramı devreye girmiyor farkında olmadan size devamli faura yazıyorlar. İptal başvurusu içinse bir suru bahane üretiyorlar. Birde her hangi bir ürün alıyorsun internet vasıtasıyla süre on dört gun veriliyor yırmi gün snra hoslanmadın yada bir arıza verdi o zaman yandın bahane on dört gunluk sureyı aştınız. Kardeşim o zaman bana yardım edin arıza yada ürün ncelemesi için yer gösterin dediğinizde tam kafayı yiyorsun. Birde şu bankaların tlf erişimleri hakında yazıyım arıyorlar yada sen arıyorsun şu numaraya tıkla şu mönüye git git git bitmiyor Yahu kardeşim o kadar secenek varda birde müsteri temsilcisi secenegi koysan olmuyormu. Olmaz o zaman işin halolurilla küfür edeceksin(Ben etmıyorum fajar sinirde patlıyorum) İlk aklıma gelen sorunlarbunlar tşk ler saygılar

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
eski hükümetleri lafa gelince herkes kötüler yok şöyle yok böye diye korkmadan hakkını arardı millet toplanırdı grev protesteto vs bir şekilde hakkını alırdı şimdi sosyal medyada dahi yazmaya korkuyor herkes içeri alırlar diye hak aramak diye birsey kalmadı güzel ülkemde herşeyin iyisini kötüsünü bilen hürmetli padişahımız var :kiskis

Y Çevrimdışı

yakutcevheri

Yeni Üye
9 Mar 2019
2
58
Aslında çok noktalı kargaşa bu, ne gibi? 3 tl lik otopark parası için de aynı dosya - yazışma - zaman, 3000tl lik tv için de aynı dosya - yazışma - zaman gerekiyor.

Bir de pandemi girdi işin içine, zaten yoğun ilerleyen süreç iyice içinden çıkılmaz hal aldı.

Ben komisyondaki arkadaşlarımın dosyaları bölüşerek evlerine götürüp evlerinden çalışmaya devam ettiklerini biliyorum sevgili Mert.

Mesela Pazar günü olmasına rağmen arayıp teknik konuda fikir alıyor ve halen karar yazıyor bu insanlar.

Devlet memuru aslında fakat haftasonu, gece, gündüz demeden yine de vatandaşı için mücadele ediyor hiç bir mecburiyeti olmadığı halde. Bunu vicdani yükümlülük gereği yapıyor lakin yine de öyle akla hayale sığmaz dosyalar geliyor ki bu koşullarda komisyonların yetişebilmesinin de imkanı kalmıyor.

Zaten bu nedenle FİRMALARA YAPTIRIM UYGULANMALI diye ısrar ediyorum.

Düşünün bakın bu dosyalar neden bu kadar yoğun?

Mesela PHILIPS efendi tüketicisinin haklı olduğunu bilmesine rağmen yükümlülüğünü yerine getirmek yerine, tüketiciyi caydırmak amacıyla bilerek ve isteyerek THH yoluna zorluyor.

Burada amaçlar belli. Tüketiciyi bu zorlu yolda yıldırıp vazgeçirmek, aylar sonra sonuçlanan dosyayı mahkemeye taşıyıp süreci daha da uzatıp konunun 1-2 sene sonra sonuçlanmasını sağlamak ve sizin bu günün değeri ile ödediğiniz 5000tl gibi parayı size 2 sene sonra o günün değeri ile yani kabaca 2500tl değerinde geri ödemek.

Tabi buna bir de yıpranma payı dosya masrafları vs gibi etkenler eklenince tüketici için konu tamamen içinden çıkmaz ve uğraşmaya değmez hale geliyor.

Peki THH tarafından haklı bulunan tüketici, HAKKINI alabilmek için dahi mücadele etmek zorunda kalıyorken, HAKLI olduğunu bile bile tüketiciyi bu yola sürükleyen firmalar bu esnada ne yapıyor? Ben söyleyeyim, HİÇ BİR ŞEY.

Neden? Onlara dokunan hiç bir şey yok da ondan.

Dikkat ettin mi yazdığım yazının başı ile sonuna? İşte bu nedenle firmalar ısrarla tüketicileri hakem heyetlerine gönderiyor, işte bu nedenle hakem heyetleri bu dosyaların altında ezilip kalıyor.

Halbuki THH tarafından tüketici haklı bulunduğunda tüketicinin HAKKI olan iade KAYIPSIZ şekilde kendisine teslim edilmekle birlikte İADE BEDELİ İLE AYNI ORANDA firmaya da (Satıcı üretici vs hangisi sorumlu ise) cezai işlem uygulansa bak bakayım kafasına göre önüne gelen herkesi hakem heyetlerine gönderiyorlar mı pişmiş kelle gibi yüzsüzce sırıtarak.

Bakın bakalım ondan sonra hakem heyetlerinden sonuçlar 10-15 günde çıkıyor mu çıkmıyor mu?

Sevgili Domestos Domestos un belirttiği üzere DEVLET isterse bu iş çözülür bu kadar açık ve net..
değerli kardeşim biz vatandaşlar olarak çabalarsak devlete o zaman gerğini yapar Bizler hep enayı olmaya devam edersek bizi sağmal inek olarak deyil bizi binek eşşek olarak görürler ve bununlada yetinmezler hem binerler hemde yük yüklerler ve yükün üstünede binerler hatta bununla bile yetinmezler s............ meyede kalkarlar nitekim şimdiye kadar yaptılarda birlik olmalıyız haklı konularda birlik olmak zorundayız sadece kendi hakkımızı deyil herkesin hakını korumalıyız.................saygılarımla

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
değerli kardeşim biz vatandaşlar olarak çabalarsak devlete o zaman gerğini yapar Bizler hep enayı olmaya devam edersek bizi sağmal inek olarak deyil bizi binek eşşek olarak görürler ve bununlada yetinmezler hem binerler hemde yük yüklerler ve yükün üstünede binerler hatta bununla bile yetinmezler s............ meyede kalkarlar nitekim şimdiye kadar yaptılarda birlik olmalıyız haklı konularda birlik olmak zorundayız sadece kendi hakkımızı deyil herkesin hakını korumalıyız.................saygılarımla
İşte Bu sebeple de diyorum ki;

??

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt