TTNET mi yoksa TURKNET mi

teknolojix Çevrimdışı

teknolojix 

Aktif Üye
31 Eki 2017
268
TURKNET ten KESİNLİKLE UZAK DURUN!!!!! :ciks Adamların kendi teknik personeli olmadığı gibi birbucuk ay telefonu açamadılar, bir ayda internete uğraştılar kendi hatalarınadan ttnet personeli kaç sefer geldi burdan merkezini arıyor hatta yanımda iki tarafıda duyuyorum bizim taraftan sıkıntı yok abi hep bunu bize yapıyolar geçişi gerçekleştiremiyor kendi taraflarında diye dediği gibide çıkıyo ve gariban birini bulup aratıyolar özür diliyor başkada bişey yapamıyolar kullanamadığın net ve telefon için bide sana 2 fatura KİTLİYOR !!!!! :sopa1 ilk ay haberiniz olsun.. BİZE faturalandırılmayacaksınız diye kaç kere bilgi attılar:oku ama YALANNNNN ... sistemden kitliyor!!!! parayı peşin alıyormuş veremediği hizmet için neymiş önce öde sonra kullan diyo !!!! . sözleşmede 35 dediği gündüz 15-16 oda en iyisini yazıyom akşam 5-6 dan sonra zaten ölüm ölmezsende kanser olursun anca en iyi ihtimali 4-6 arasında hız kesinlikle netflix kaç kezzz hata veriyor nefret ettirdiler film keyfimizinde!!! akşamları tüm operatörler kısıtlıyor !!! vodafon bile kesinlikle 10 alırsın diye uyardı bu adamlar size hiçbişey diyemediği gibi aramazlarda..
fiber yoksa adamlar bu mazerete sığınıyor aradığınızda kendi altyapısı olmayınca ... TTnet eski aboneliğimde 50mbt ti 40 sorunsuz veriyor bana ulasılabilir 81mbit kutu ile aramızda ölçtüm tamı tamına 100mt :polis bulunduğunuz yerde kesinlikle adı ne olursa olsun TÜRKTELEKOM un hizmetini veriyor sadece firma ismi değişiyorrrr!!!! Aynı bo... laciverdi ... UNUTMAYIN.... UZAK DURUN KARDEŞİM TURKNET den tecrübeyle sabit.. bilginize!!!!!!!

emreuguz Çevrimdışı

emreuguz

Aktif Üye
9 Nis 2019
149
36
TURKNET ten KESİNLİKLE UZAK DURUN!!!!! :ciks Adamların kendi teknik personeli olmadığı gibi birbucuk ay telefonu açamadılar, bir ayda internete uğraştılar kendi hatalarınadan ttnet personeli kaç sefer geldi burdan merkezini arıyor hatta yanımda iki tarafıda duyuyorum bizim taraftan sıkıntı yok abi hep bunu bize yapıyolar geçişi gerçekleştiremiyor kendi taraflarında diye dediği gibide çıkıyo ve gariban birini bulup aratıyolar özür diliyor başkada bişey yapamıyolar kullanamadığın net ve telefon için bide sana 2 fatura KİTLİYOR !!!!! :sopa1 ilk ay haberiniz olsun.. BİZE faturalandırılmayacaksınız diye kaç kere bilgi attılar:oku ama YALANNNNN ... sistemden kitliyor!!!! parayı peşin alıyormuş veremediği hizmet için neymiş önce öde sonra kullan diyo !!!! . sözleşmede 35 dediği gündüz 15-16 oda en iyisini yazıyom akşam 5-6 dan sonra zaten ölüm ölmezsende kanser olursun anca en iyi ihtimali 4-6 arasında hız kesinlikle netflix kaç kezzz hata veriyor nefret ettirdiler film keyfimizinde!!! akşamları tüm operatörler kısıtlıyor !!! vodafon bile kesinlikle 10 alırsın diye uyardı bu adamlar size hiçbişey diyemediği gibi aramazlarda..
fiber yoksa adamlar bu mazerete sığınıyor aradığınızda kendi altyapısı olmayınca ... TTnet eski aboneliğimde 50mbt ti 40 sorunsuz veriyor bana ulasılabilir 81mbit kutu ile aramızda ölçtüm tamı tamına 100mt :polis bulunduğunuz yerde kesinlikle adı ne olursa olsun TÜRKTELEKOM un hizmetini veriyor sadece firma ismi değişiyorrrr!!!! Aynı bo... laciverdi ... UNUTMAYIN.... UZAK DURUN KARDEŞİM TURKNET den tecrübeyle sabit.. bilginize!!!!!!!
Öncelikle geçmiş olsun. Veremedikleri hizmet için fatura almaları çok ayıp gerçekten de.. Bu bile firmayı bırakma sebebidir.

Benim kargoydu açılıştı vs geçiş sürem 1 hafta 10 gün sürmüştü. 16 mbit den 35 e ücretsiz geçişim de 3 gün sürmüştü.

Sizin yaşadığınız süreçlerdeki yorumlarla ben de çokça karşılaşıyorum.

Genelde gözlemlediğim bir bölgenin alt yapısında Turk Telekom bazlı problemler söz konusuysa hangi ISS olursa olsun sıkıntılar durulmuyor.

Özetle hızlı olsun, ucuz olsun, sağlıklı çalışsın hangi firma olursa olsun :)

Saygılarımla.

Y Çevrimdışı

Yakupcetin 

Aktif Üye
21 Tem 2018
51
40
Bende abamların eve Turknet bağlattım. Damart yüzünden çok uğraştım( dsmart başlıbaşına bir pislik olduğunu bir ara yazarım). Turknet i port için iki gün ttnet destek ekibini bekleyip sonunda nete kavuştuk. Anlaştığımız hız 35 mb idi testte 38 mb çıkıyor( inşallah düşmez). İleriki zamanda göreceğiz. Ama gerçekten en büyüm problem canlı müşteri hizmetleri olmaması. İleride ıkıntı olursa TTNET e döneriz. Ama fiyatlar ne olacak göreceğiz.

T Çevrimdışı

TeyesCC3 

Süper Üye
31 May 2018
509
Önümüzdeki ay aboneliğim bitiyor bende türknet e geçmek istiyorum.
Hattım vdsl destekler mi nasıl öğrenebilirim resimdeki snr değerleri ne göre anlamak mümkün mü

Screenshot_20190420-190358.png

Y Çevrimdışı

Yakupcetin 

Aktif Üye
21 Tem 2018
51
40
TTnet e telefon edip hat değerlerini sorgulattır. Altyapın kaç mbps hıza kadar çıkıyor? Adsl altyapıdan aldığın görülüyor ki bildiğim kadar ile max 24 mbps oluyor. Vdsl olarak altyapı varsa daha yüksek hızlara çıkabiliyorsun. Tabi modem vdsl destekli olmalı. Ekran görüntüsüne bakarsak 16 mbps şeklinde aboneliğin bulunuyor.

T Çevrimdışı

TeyesCC3 

Süper Üye
31 May 2018
509
TTnet e telefon edip hat değerlerini sorgulattır. Altyapın kaç mbps hıza kadar çıkıyor? Adsl altyapıdan aldığın görülüyor ki bildiğim kadar ile max 24 mbps oluyor. Vdsl olarak altyapı varsa daha yüksek hızlara çıkabiliyorsun. Tabi modem vdsl destekli olmalı. Ekran görüntüsüne bakarsak 16 mbps şeklinde aboneliğin bulunuyor.

Torrent indirirken 22mb gördüğüm oluyor o yüzden vdsl destekler diye düşündüm

En iyi arayıp sormak teşekkürler

emreuguz Çevrimdışı

emreuguz

Aktif Üye
9 Nis 2019
149
36
Önümüzdeki ay aboneliğim bitiyor bende türknet e geçmek istiyorum.
Hattım vdsl destekler mi nasıl öğrenebilirim resimdeki snr değerleri ne göre anlamak mümkün mü

Screenshot_20190420-190358.png
Kardeşim şu adımları izleyerek ne kadar hızda hizmet alacağını öğrenebilirsin;

Yukarıdaki bağlantıya tıkla, sağ taraftan adres bilgilerini giriver.. Sana uygun hız ve diğer avantajları listeliyor sistem... Mesela benim adres şu şekilde KAPI:1 ve VDSL 35 Mbit hızda hizmet alıyorum. KAPI:2 de aynı hizmeti alıyor... Ama MODEMİN VDSL desteklemesi gerekiyor...

turknethiz.jpg

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,938
32
Dediklerinizin hiç birine KATILMIYORUM. TTnetten turknete geçtim iki fatura ilk ay gelmedi (kurulum olursa sıfırdan gelebiliyor) ne zaman arasam telefonu açıyorlar. İnternet bağlanır bağlanmaz kullanmaya başladık . Daha önce aynı alt yapıdan TTNET 5 Mgb alırken TURKNETE GEÇTİM AYNI ALT YAPİ 12 Mgb veriyor. Hemen hemen 3 aydır kullanıyorum ve kesinlikle kesilme kopma yaşamadım ( ttnette sürekli yaşıyordum) taahhüt olmadığı içinde istediğim zaman çıkar giderim .

H Çevrimdışı

hkn40

Aktif Üye
1 Nis 2018
476
telekom tabiki. karşında iyi kötü bir muhatap var, sorun yaşadığında en kötü gider il/ilçe müdürlüğünde birilerini bulup derdini anlatırsın. telekom her ne kadar rezil bir firma olsada bakkal dükkanı kılıklı turknet kadar rezil değildir benim nazarımda.

çok doğru.. aynen katılıyorum..

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,938
32
Bütün fikirlerim değişti. Turknet kullanıyorum ve iptal edip türk telekoma geçiş yapıyorum.

Elektirik idaresi kendi direklerini sökerken bizim internet kablosunu koparmislar . Biz turknete yazdik( arayamadigimiz için ) onlar da gerekli izlenimleri gerçekleştirdikten sonra sorunun bizim iç hat kısmından kaynaklandığını söylediler. Ben ısrarla sorun bizle alakalı değil kablo kopuk olay bu şekilde dememe rağmen papağan gibi aynı şeyi tekrarlayıp durdular. Şimdi türk Telekom ile görüştüm gelip kurulum yapıp bizi internete kavuşturcaklar yaklaşık 1 haftadır internet yok.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri