TTNET mi yoksa TURKNET mi

F Çevrimdışı

Fet1735

Süper Üye
25 Ağu 2018
725
Türk telekom müdürlüğü yakınında oturmam.
İki saha dolabı sokağımızda olması.
Bütün kabloların evimin 1 metre ilerisinde birleşmesi.
Arıza olduğununda (olursa) anında müdahale etmeleri yüzünden şimdilik memnunum.
Yakında taşınacağım yer için şimdiden beni kara kara düşünceler aldı.

Necati_Simsek Çevrimdışı

Necati_Simsek 

Süper Üye
29 Ağu 2018
553
55
Geri dönüş yaparak altyapınızın 16 mb olduğunu görüyorum yani bir sorun yok diyorlar . Zaten 16 mb olarak görünmesi başlı başına sorun. üstelik o kadar da değil 3-5 mb civarı çıkıyor . Heralde bu gidişle ttnete geri döneceğim Fakat ondada ne olacağı belli değil fiyatlar değişip duruyor. Hala kotalı tarifeler var

------------

ttneti aradım btk kararına göre 90 gün içinde başka bir firmaya geçemezsiniz diyor ...
Dostum aynı benim durumumdasın. Bende senin aynı çileleri çektim, iki ay boyunca gündüzleri 33Mbps geceleri 2-3Mbps hız aldım. Sinir oldum boşyere paralar ödedim sonunda kurtuldum, şuan Turkcell Superonline kullanıyorum ve çok memnunum.

blaki Çevrimdışı

blaki 

Süper Üye
18 Eyl 2018
510
Dostum aynı benim durumumdasın. Bende senin aynı çileleri çektim, iki ay boyunca gündüzleri 33Mbps geceleri 2-3Mbps hız aldım. Sinir oldum boşyere paralar ödedim sonunda kurtuldum, şuan Turkcell Superonline kullanıyorum ve çok memnunum.

bir de üstelik 3 ay boyunca başka şirkete geçmek de yasakmış btk kararına göre internet hattını başka bir firmaya taşıdığında

Yusufturgut Çevrimdışı

Yusufturgut

Yeni Üye
26 Eki 2018
48
ben 1 yıldır türknet kullanıyorum zaman zaman 30 mbt de düşmüşlüğü oluyor ama anlık 34 mbt ile sabit gidiyoruz sıkıntı yok(65.TL)

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
evet. Sanırım artık bir firmaya geçtiğinizde 3ay beklemeniz gerekiyor

30 günlük sürenin firma değişikliği ile alakası yok tam olarak. telekom aboneliğinizi herhangi bir sebeple iptal ederseniz, aynı adreste aynı isimle 90 gün boyunca abonelik alamıyorsunuz. 90 gün içinde adres değiştirseniz veya sözleşme feshi altyapı yetersizliğinden dolayı olursa veya farklı bir isimle yine abonelik alabilirsiniz.

bir nevi kullanıcı 90 gün boyunca kısıtlanıp cezalandırılıyor ama bunu delmenin yollarıda var elbette yukarıda yazdığım gibi.

Kalenderadam Çevrimdışı

Kalenderadam

Aktif Üye
13 Eki 2018
203
40
Sevgili arkadaslar TTNET ile olan 2 yıllık 24 mbit hız 75 GB adil kullanım kotalı internet sözleşmem Mart 2019 itibarı ile dolacağı için çağrı öerkezlerini aradım ve fiyat istedim Uygun bir teklif vermemeleri halinde servis sağlayıcımı değişeceğimi belirttim. Hızımı 35 mbit/ps ye çıkarıp aylık 65.90 liraya AKNsız 2 yıl sözlesmeyi kabul ettiler Böylece TURKNET ile aynı fiyata gelmiş oldu. Eski fiyat 58 lira idi
Bana kalırsa TTNET daha sağlıklı derim teklifleri çok çok makul kalmanı öneririm.
herkese 2 mb hız veriyorlar diye bu resmi paylaşmadım. Geçtiğim gün sorunların başlamasından bahsediyorum. Arıza kaydı bıraktım bakalım ne olacak
ADSL olarak abonelik yaptırdıysanız abonelik türünüzü VDSL olarak değiştirniz
Türknet hakkındaki düşüncelerinizi bizimlede paylaşır mısınız?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Evet tek paketleri, tek fiyat var doğru ancak altyapısı uygun olan abonelere vdsl olarak hizmet veriyorlar Örnek vermek gerekir ise 4K bir modeminiz var ancak siz full hd olarak abonelik yaptırmışsınız Destek kanalından vdsl hizmetine geçmek istediğinizi belirtirseniz değiştiriyorlar.
Hocam ben de TTNET'de VDSL geçeceğim fakat modemim uygun değil Asus DSL-AC51 modem sizce nasıl bana önerir misiniz? Aldığım taktirde TTNET VDSL uyumlumu dur?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Bugün turknet bardağı taşırdı ve millenicom a başvuru yaptım. Son günlerde sacmaladilar ne ulaşıp talepte bulunabiliyorum nede dönen var.
Hayırlısı bakalım

blaki Çevrimdışı

blaki 

Süper Üye
18 Eyl 2018
510
Bana kalırsa TTNET daha sağlıklı derim teklifleri çok çok makul kalmanı öneririm.

Hocam ben de TTNET'de VDSL geçeceğim fakat modemim uygun değil Asus DSL-AC51 modem sizce nasıl bana önerir misiniz? Aldığım taktirde TTNET VDSL uyumlumu dur?

o çok sorunlu bir modem . bulabilirseniz airties 5650 yada 5670 alın

F Çevrimdışı

Fet1735

Süper Üye
25 Ağu 2018
725
Bulabilirseniz vmg 3312 - b10b modeme bakın ucuz ve güzel modem.
3 yıl önce ttnet bedava vermişti bana.

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
modem ihtiyacı olan letgodan baksın, hiç ummadığınız modeller ummadığınız paralara satılabiliyor. 50 liraya fiber, 50- 100 lira arasında vdsl modem bulabilirsiniz.

Screenshot_20181224-013746.jpg
Screenshot_20181224-013712.jpg
Screenshot_20181224-013701.jpg

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
52

Merhaba ben ilk kez 2015 yılında ttnet ile başladım ve o zaman bana vdsl destekli bir modem verdiler daha sonra da sözleşmeleri iki yıllık dönemler halinde uzattım 20 aralık itibari ile de 24 megabit olan maksimum hızımı 35 e çıkardım ve 65.90 lira olarak 2 yıl fatura ödeyeceğim Bahsettiğiniz modem hakkında bilgi sahibi değilim Bana TTNET ten verilen modemin markası Zxytel ve şimdiye kadar bir problem yaşamadım.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt