Trt 4k yayın donma sorunu

H Çevrimdışı

hasanmert05

Yeni Üye
22 Ocak 2020
11
29
Bütçeniz ne bilmiyorum ama hareketli sahne söz konusuysa, renkleri de güzel olan bir VA panel sizi daha fazla tatmin eder diye düşünüyorum.
Ya da titreme sorunu olmayan bir IPS panel bakacaksınız.
VA panellerde tam karşıdan izlemek gerekiyor çünkü. Yanlara doğru gidildikçe belirli bir açıdan sonra renkler soluklaşmaya başlıyor.
55q60r olabilir aslinda lakin bununda ses ve görüntü kalitesinden memmundum. Lakin bu kasma ve goruntu titremesi mevcut akan goruntude anlik ms lik bu problrm cok sık olunca aşırı rahatsiz ediyor.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
55q60r olabilir aslinda lakin bununda ses ve görüntü kalitesinden memmundum. Lakin bu kasma ve goruntu titremesi mevcut akan goruntude anlik ms lik bu problrm cok sık olunca aşırı rahatsiz ediyor.

Görebileceğim bir şey olsa ona göre net yorum yapardım ama bir şey diyemiyorum titreme konusuna maalesef.
IPS olmasından da kaynaklı olabilir, üründe bir sorun da olabilir.
Peki bu titreme yüksek kaliteli bir 4K video oynatırken de yaşanıyor mu?

H Çevrimdışı

hasanmert05

Yeni Üye
22 Ocak 2020
11
29
Arkadaşlar inanın çok kötü bir durum sinyal icin 2 3 uyducu geldi 85 ustu sinyal gördü sinyal ve uydusal bir sorun yok diyor ama boyle titremelerin sebebini anliyamadim anlik titremeleri oluyor misal top boyle titriyor ama mozaiklesme ve cak cuk sesler cikmiyor uyduucda anlamiyor kisacasi

E Çevrimdışı

ema1ten

Yeni Üye
19 May 2019
37
53
bendeki tv regal 50 r 7520 aynı sorun bendede var 6 aydır trt4k yı izleyemedim.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

yazılımsal olabilir mi bilmiyorum .hd kanallarda sinyal düşüklüğü yok sadece trt 4kda sorun var

H Çevrimdışı

hasanmert05

Yeni Üye
22 Ocak 2020
11
29
Benim hd kanallarda da oluyor dostlar sorun o zaten trt4k dan olsa anlicam ama hd de gecen kanal d teve2 a spor vs genel baktigim her kanalda anlk titremeler ping gibi düşünün

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,243
62
Benim hd kanallarda da oluyor dostlar sorun o zaten trt4k dan olsa anlicam ama hd de gecen kanal d teve2 a spor vs genel baktigim her kanalda anlk titremeler ping gibi düşünün

O zaman sorun sizin tvnizde,tvnizi değiştirmeniz lazım.Yeni tv alırken deneyip öyle alın derim,hangi marka olursa olsun.

H Çevrimdışı

hasanmert05

Yeni Üye
22 Ocak 2020
11
29
Ama servis sorun gorulmedi dedi ve tekrar gonderdi. Tuketici hakem heyetune başvuracağım o zaman ilkine anakart arizali diyerek değişim yapmislardi.

H Çevrimdışı

hasanmert05

Yeni Üye
22 Ocak 2020
11
29
Öncelikle hepinize teşekkür ederim.sizinde soylediğiniz gibi sorun sinyal kalitesiyle alakalıymış bugün çözüme kavuşturdum şuan herhangi bi sıkıntı yok.yine belirtmiş olduğum
diğer sorun ekran yansıtmasıda telefonun rootlu oluşuyla ilgiliymiş başka telefonda test ettim çalışıyor.birde bu LG43UM7100PLB alacak arkadaşlara küçük bir öneride bulunayım benim gibi netflix önceliğiniz varsa internet hızınızın en az 25mbit olması gerekiyormuş 4k veya fullhd filmleri o kalitelerde izleyebilmek için benim net 8mbit netflix kalitesi hüsran bilginize
Hocam sinyal kalitesini nasil arttirdin tuketici hakem heyetine gittim ama sorun sinyalden de olabilir sendeki tanimin aynisi oluyor ms lik kasilmalar oluyor bir yol gosterirmisin ?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Hocam sinyal kalitesini nasil arttirdin tuketici hakem heyetine gittim ama sorun sinyalden de olabilir sendeki tanimin aynisi oluyor ms lik kasilmalar oluyor bir yol gosterirmisin ?
Sinyal kalitesi bir çanak antenci ile ayarlanır -çanak antene ayar çekerek- ama "elimden geliyor,somunları gevşetip ayarlarım" diyorsan,çanak ayarlanacak yani ,fakat ayarlamayı bilmiyorsan daha da bozabilirsin ayarını ,çünkü çok naziktir ayarlamak :ok

S Çevrimdışı

snl99 

Aktif Üye
19 Şub 2020
136
40
Bendeki tv 49sm8200 aynı sorun bende de var. Trt4k da takılma yapıyor du.sinyal gücü 96 kalite 86-94 arası oynuyor tv nin menüdündeki değerler.Servise gittik onların kablosuna taktık gene yaptı. Trt test yayını o yüzden diyorlar. İade için ışık sızmasına rapor tutalım dediler vide çekilecek falan sıkıntı .
Bende iade etmeye karar verdim internetten aldığım için. Gündüz bile kanal değiştirince ekranın yarıya kadar grileştiği belli oluyor . Siyah olayı beni rahatsız etmiyor ama yayında saniyelik donma olması ilerde diğer 4k yayınlarda da yapar endişesi var. 4000 liraya iyi bir tv aslında resim kalitesi muazzam ama görüntü ara sıra donunca sıkıntı. Tv yi yrt 4 k da kapatıp 4k da açınca izleniyor :)
fakat başka kanalları dolaş geri gelince gene yapıyo

Serv
Sinyal kalitesi bir çanak antenci ile ayarlanır -çanak antene ayar çekerek- ama "elimden geliyor,somunları gevşetip ayarlarım" diyorsan,çanak ayarlanacak yani ,fakat ayarlamayı bilmiyorsan daha da bozabilirsin ayarını ,çünkü çok naziktir ayarlamak :ok
49dm8200 aynı sıkıntı var .lg servisinde denedik gene oldu. Servisteki arkadaşlar iyiler fakat o işten bişi çıkmazmış.

Serv
49sm8200 aynı sıkıntı var .
lg servisinde denedik gene oldu. Servisteki arkadaşlar iyiler fakat o işten bişi çıkmazmış.

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Bendeki tv 49sm8200 aynı sorun bende de var. Trt4k da takılma yapıyor du.sinyal gücü 96 kalite 86-94 arası oynuyor tv nin menüdündeki değerler.Servise gittik onların kablosuna taktık gene yaptı. Trt test yayını o yüzden diyorlar. İade için ışık sızmasına rapor tutalım dediler vide çekilecek falan sıkıntı .
Bende iade etmeye karar verdim internetten aldığım için. Gündüz bile kanal değiştirince ekranın yarıya kadar grileştiği belli oluyor . Siyah olayı beni rahatsız etmiyor ama yayında saniyelik donma olması ilerde diğer 4k yayınlarda da yapar endişesi var. 4000 liraya iyi bir tv aslında resim kalitesi muazzam ama görüntü ara sıra donunca sıkıntı. Tv yi yrt 4 k da kapatıp 4k da açınca izleniyor :)
fakat başka kanalları dolaş geri gelince gene yapıyo
İade etmek eniyisi gibi görünüyor :ok

Geri
Üst Alt