Trt 4k yayın donma sorunu

Necati_Simsek Çevrimdışı

Necati_Simsek 

Süper Üye
29 Ağu 2018
553
55
Arkadaşlar herkese merhabalar bende 55sm8000 modelini aldım TRT 4k da daimi olmak üzere diğer HD kanallarda ise akan görüntüde görüntü tutmaları donmaları yaşıyorum. Sanki bir bilgisayar oyunu kaldırmazda donarak ilerler aynı onun gibi Y yasin50 de 49 incini almış I independent32 ve başka bilgisi olan çözümü ulaştıranlar varsa detaylı anlatabilir mi ? 3 aydır bu rezaleti yaşıyoruz
Anten ayarlarını bir kontrol ettirin. Ben gayet akıcı olarak izleyebiliyorum imzamdaki Televizyonla

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Çanak ayarında veya kullandığınız kabloda problem olabilir tavsiyem başka uydu takıp denermisiniz sonucuda bildirirmisiniz?

H Çevrimdışı

hasanmert05

Yeni Üye
22 Ocak 2020
11
29
Anten ayarlarını bir kontrol ettirin. Ben gayet akıcı olarak izleyebiliyorum imzamdaki Televizyonla
Binadan farkli Çanak aldim tekli mac marka lnb ve kendim sifirdan kablo dosettim. Elimden geleni yaptim o anlik donmalar yutulmalar milisaniyelik kasilmalar aşırı sorun verici. Seste değil ama görüntüde oluyor. Anlik titreyerek hareket etmesi bu işlemleri yapmama ragmen devam ediyor. Kurup gitti ama birde elinde bi kucuk tv gibi birşeyle sinyal gucunu bakti
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Çanak ayarında veya kullandığınız kabloda problem olabilir tavsiyem başka uydu takıp denermisiniz sonucuda bildirirmisiniz?
DSAMART YAZILI BIR CANAK VAR KENDI daireme ama ayar konusunda ne yapti bilmiyorum tuketici heyeyine basvurmayi dusunuyorum keyofli bir izleme yok dostlar

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,242
62
Sn hasanmert05 merhaba,eğer çanağınız ve lnbniz iyi ayarlıysa,kablonuz sağlamsa,kablo uçlarınız iyiyse,son çare benim aklıma çanak çapı geliyor.Eğer çanak çapınız 90 cmden küçükse bazı düşük sinyalli frekanslarda dahili uydulu tv lerde sinyal sorunu oluyor.Benden örnek vereyim, Türksat'a ayarlı 60 lık digitürk çanağım var,düşük sinyalli bir frekans dahili uydulu tv de sorun çıkarırken,başka harici uydu cihazında sorun olmuyor.Kolay gelsin.

H Çevrimdışı

hasanmert05

Yeni Üye
22 Ocak 2020
11
29
Sn hasanmert05 merhaba,eğer çanağınız ve lnbniz iyi ayarlıysa,kablonuz sağlamsa,kablo uçlarınız iyiyse,son çare benim aklıma çanak çapı geliyor.Eğer çanak çapınız 90 cmden küçükse bazı düşük sinyalli frekanslarda dahili uydulu tv lerde sinyal sorunu oluyor.Benden örnek vereyim, Türksat'a ayarlı 60 lık digitürk çanağım var,düşük sinyalli bir frekans dahili uydulu tv de sorun çıkarırken,başka harici uydu cihazında sorun olmuyor.Kolay gelsin.
D SMART yazili bur canak anten çapını bilmiyorum neye gore ayarladida bilmiyorum bilen birini getirmek lazim sanirsam. Cunku bu cihaz degisime gitti yeni gelende ayni arizayi veriyor. Ayni aRizali tv ust uste bana gelmis olamaz sanirsam kendi televizyonumla alakali degil sanirsam.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
D SMART yazili bur canak anten çapını bilmiyorum neye gore ayarladida bilmiyorum bilen birini getirmek lazim sanirsam. Cunku bu cihaz degisime gitti yeni gelende ayni arizayi veriyor. Ayni aRizali tv ust uste bana gelmis olamaz sanirsam kendi televizyonumla alakali degil sanirsam.

Sinyal kalite ve gücü düşük değilse sorun TV'de olabilir.
Onun haricinde çanak antenin çapı küçükse ondan da olabilir. (Bir ihtimal.)
Evinizde harici bir uydu alıcısı varsa, veya komşuda falan, alıp bir deneyin derim.
En azından tesisatta bir sorun olup olmadığını teyit etmiş olursunuz.

Necati_Simsek Çevrimdışı

Necati_Simsek 

Süper Üye
29 Ağu 2018
553
55
TRT 4 K da, zaten nerdeyse SD kalitesinde diziler yayınlıyorlar, hiç bir şeye hayrı yok. İsraf.
Ya siz 4K'nın ne olduğunu bilmiyorsunuz, ya da siz hiç 4K yayın izlememişsiniz. Şuan TRT standart normların üzerinde 4K yayın yapıyor. 7:1 ses ve 3840x2160 piksel oranlarında yayın yapıyor.

Binadan farkli Çanak aldim tekli mac marka lnb ve kendim sifirdan kablo dosettim. Elimden geleni yaptim o anlik donmalar yutulmalar milisaniyelik kasilmalar aşırı sorun verici. Seste değil ama görüntüde oluyor. Anlik titreyerek hareket etmesi bu işlemleri yapmama ragmen devam ediyor. Kurup gitti ama birde elinde bi kucuk tv gibi birşeyle sinyal gucunu bakti

DSAMART YAZILI BIR CANAK VAR KENDI daireme ama ayar konusunda ne yapti bilmiyorum tuketici heyeyine basvurmayi dusunuyorum keyofli bir izleme yok dostlar
Evinizde kullandığınız Telsiz Telefon vb. kablosuz cihaz varsa bunlarda yayınları etkileyebiliyor. Eğer varsa bu tür cihazları kapatıp bir daha test edin.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Ya siz 4K'nın ne olduğunu bilmiyorsunuz, ya da siz hiç 4K yayın izlememişsiniz. Şuan TRT standart normların üzerinde 4K yayın yapıyor. 7:1 ses ve 3840x2160 piksel oranlarında yayın yapıyor.
TRT'nin o sırada yayınladığı içeriğin çözünürlüğü veya kalitesi düşük ise ondan olabilir.
Ki 4K kanalı test yayını olmaktan çıkarıldı mı onu bilmiyorum. 4K yok bizde.

Evinizde kullandığınız Telsiz Telefon vb. kablosuz cihaz varsa bunlarda yayınları etkileyebiliyor. Eğer varsa bu tür cihazları kapatıp bir daha test edin.

Koaksiyel kablo o tür şeylerden kolay kolay etkilenir mi bilmiyorum.
Aşırı kalitesiz bir kablo ise belki.

Önce sıkıntı altyapıda mı yoksa TV'de mi bunu belirlemek lazım.

S Çevrimdışı

SONKULLANICI

Aktif Üye
16 Nis 2019
234
64

Necati Bey,Hotbird 4K yayını da var, yada 4K olarak çekilmiş belgesellerde sorun yok zaten,ya da youtube den 4K tanıtım çekimlerini izlediğinizde sorun yok,Yani 4K yı eccük biliyoruz.Lakin verilen yayın SD ise, 4K tv neetsin.Yayınlanan dizilerin görüntü kaliteleri,normal HD kanalların haber proğramlarındaki stüdyo çekimlerinden daha kötü.Bunu farketmemek için göz problemine sahip olmak lazım.

H Çevrimdışı

hasanmert05

Yeni Üye
22 Ocak 2020
11
29
TRT'nin o sırada yayınladığı içeriğin çözünürlüğü veya kalitesi düşük ise ondan olabilir.
Ki 4K kanalı test yayını olmaktan çıkarıldı mı onu bilmiyorum. 4K yok bizde.

Koaksiyel kablo o tür şeylerden kolay kolay etkilenir mi bilmiyorum.
Aşırı kalitesiz bir kablo ise belki.

Önce sıkıntı altyapıda mı yoksa TV'de mi bunu belirlemek lazım.
Iste bende bunu anlamadim uyducu geliyor birden fazla geldi sinyal orani iyi dyor lg servis sorun yom diyor ama bariz goruntu titrmesi oluyor yayin akisinda

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Iste bende bunu anlamadim uyducu geliyor birden fazla geldi sinyal orani iyi dyor lg servis sorun yom diyor ama bariz goruntu titrmesi oluyor yayin akisinda

Görüntü ayarlarınıza baktınız mı? Bir de panele dair özelliklere ulaşamadım ama IPS ekran olduğu için de yapıyor olabilir.
Onun haricinde üründe edge-LED aydınlatma var, o da görüntüdeki hataları ortaya çıkarıyor olabilir.
Ürünü yeni aldıysanız iade için tüketici hakem hayetine başvurun derim.

H Çevrimdışı

hasanmert05

Yeni Üye
22 Ocak 2020
11
29
Görüntü ayarlarınıza baktınız mı? Bir de panele dair özelliklere ulaşamadım ama IPS ekran olduğu için de yapıyor olabilir.
Onun haricinde üründe edge-LED aydınlatma var, o da görüntüdeki hataları ortaya çıkarıyor olabilir.
Ürünü yeni aldıysanız iade için tüketici hakem hayetine başvurun derim.
Evet basvuracagim. Butun servis formlarınıda ekleyecegim. Evet ips panel ve edge led. Sizce ne almalıyım ?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Evet basvuracagim. Butun servis formlarınıda ekleyecegim. Evet ips panel ve edge led. Sizce ne almalıyım ?

Bütçeniz ne bilmiyorum ama hareketli sahne söz konusuysa, renkleri de güzel olan bir VA panel sizi daha fazla tatmin eder diye düşünüyorum.
Ya da titreme sorunu olmayan bir IPS panel bakacaksınız.
VA panellerde tam karşıdan izlemek gerekiyor çünkü. Yanlara doğru gidildikçe belirli bir açıdan sonra renkler soluklaşmaya başlıyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt