Toshiba LG Samsung Philips Hangisini Seçersiniz

Aynı Fiyatta Hangisini Seçip, Tavsiye Edersiniz?

• toshiba 50'' uhd

• samsung 43'' uhd

• philips 43'' uhd

• LG 43'' uhd

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Bedirhan08 Çevrimdışı

Bedirhan08 

Aktif Üye
5 Ara 2020
102
9500 almayın, fiyatlara hakim değilim ama Philips teknik olarak daha iyidir
PUS7505' çok doğru bir tercih. günlük kullanımda kesinlikle pişman etmez.
Hem sitenin tercihide philips ten yana zaten anketi yapma amacımda PUS7505'i alternatifleriyle kıyaslamaktı
vestelin vardır bir handikapı philips çok daha dengeli
Düşündüğüm gibi. Asıl amacım oyun oynamak beni memnun eder umarım. 3000 TL bütçe de önerdiğiniz daha iyi bir TV var mı?

Bedirhan08 Çevrimdışı

Bedirhan08 

Aktif Üye
5 Ara 2020
102
Sevgili adem cevap yazmadı ki ,açık konuşsun mubarek :)
Ama sevgili özgür ve lemon lemon cevap verdiler :)
"TV Tavsiye" bölümünde konuştuk Adem Bey ile. Beklentilerinizi karşılayabilmesi için min 5500 TL Bütçe gerekiyor dedi ve benim bütçem maksimum 4000. Philips 50PUS7505 beklentilerimi karşılar mı diye sorduğumda bana "teknik olarak evet" dedi. Bu tam olarak ne demek oluyor anlayamadım açıkçası ?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
"TV Tavsiye" bölümünde konuştuk Adem Bey ile. Beklentilerinizi karşılayabilmesi için min 5500 TL Bütçe gerekiyor dedi ve benim bütçem maksimum 4000. Philips 50PUS7505 beklentilerimi karşılar mı diye sorduğumda bana "teknik olarak evet" dedi. Bu tam olarak ne demek oluyor anlayamadım açıkçası ?
Eeee, iki yerde konu açılınca veya soru sorulunca benim gibi ihtiyarlar takip edemiyorlar :)
Bu arada sorunuda buldum aşağıya alıntı ekliyeyim :

Adem Helvacı Hocam merhaba. Philips 50PUS7505 isimli TV'yi almayı düşünüyorum. Ps4'te kullanacağım onun dışında Youtube ve Netflix'de izleyeceğim. Özellikleri kağıt üzerinde iyi duruyor fakat paneli VA panelmiş sanırım bazı kaynaklarda MVA yazıyor. Anlamadım bu iyi mi kötü mü biraz yardımcı olursanız çok mutlu olurum.
Buna cavap vermiş ya,o açından iyi ama diğer açıdan derken diğer açı "servis" açısıdır,yani sıkıntı çıkarsa servis ile uğraşırsın anlamında yazmış,yoksa tv senin işini görür :ok

Bedirhan08 Çevrimdışı

Bedirhan08 

Aktif Üye
5 Ara 2020
102
Eeee, iki yerde konu açılınca veya soru sorulunca benim gibi ihtiyarlar takip edemiyorlar :)
Bu arada sorunuda buldum aşağıya alıntı ekliyeyim :

Buna cavap vermiş ya,o açından iyi ama diğer açıdan derken diğer açı "servis" açısıdır,yani sıkıntı çıkarsa servis ile uğraşırsın anlamında yazmış,yoksa tv senin işini görür
Şimdi anladım hocam. Philips'i sırf servisi ve yedek parçası bulunamadığı için tavsiye etmiyorlar galiba. Özellikleri gayet güzel duruyor, kendim de mağazaya gidip göreceğim. Teknosa'dan almayı düşünüyorum. İnşallah bir sıkıntı çıkmaz ve TV beni tatmin eder. Cevap verdiğiniz için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Mükemmel bir forum?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Şimdi anladım hocam. Philips'i sırf servisi ve yedek parçası bulunamadığı için tavsiye etmiyorlar galiba. Özellikleri gayet güzel duruyor, kendim de mağazaya gidip göreceğim. Teknosa'dan almayı düşünüyorum. İnşallah bir sıkıntı çıkmaz ve TV beni tatmin eder. Cevap verdiğiniz için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Mükemmel bir forum?
Ben teşekkür ederim ,dediğim gibi ,umarım düşündüğün gibi bir cihaz çıkar :ok

lemon Çevrimdışı

lemon

Aktif Üye
31 Eki 2020
416
37
Düşündüğüm gibi. Asıl amacım oyun oynamak beni memnun eder umarım. 3000 TL bütçe de önerdiğiniz daha iyi bir TV var mı?
ps4 takacaksanız input lag diye bir mevzu var. oyun oynarken anlık takılma gecikme vs bildiğim kadar

burda anlatıyor hocam

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
Merhaba hocam. Konuyu hortlatıyorum ama başka yazacak yer bulamadım forumda yeniyim acemiliğime verin. Şimdi ben PS4 Slim için 4K TV alacağım. 3000 TL bütçem var ve bulabildiğim en uygun TV'ler Vestel 43U9500 ve Philips 43PUS7505 oldu. Philips biraz daha yakın geldi bana çoğu kişi onu tavsiye etmiş zaten. Oyun oynamak dışında Netflix ve Youtube'da 4K içerikleri izleyeceğim. Benim beklentiilerimi karşılar mı? Başka markalara, modellere mi yönelmeliyim? Biraz bilgi verip yardımcı olursanız çok sevinirim.
Merhaba.7505'in lag değeri 18.3 milisaniye olarak ölçülmüş bu değer oyun için oldukça iyi bir değer.Youtube,Netflix,Amazon servislerini zaten destekliyor.
Daha sonra çıkma ihtimali olan Disney Plus'ı büyük ihtimalle desteklemeyecek.Bluetooth özelliği yok.Geri kalan her şey için alınabilir güzel bir tv.Benim de listemde bu arada.

Bedirhan08 Çevrimdışı

Bedirhan08 

Aktif Üye
5 Ara 2020
102
Merhaba.7505'in lag değeri 18.3 milisaniye olarak ölçülmüş bu değer oyun için oldukça iyi bir değer.Youtube,Netflix,Amazon servislerini zaten destekliyor.
Daha sonra çıkma ihtimali olan Disney Plus'ı büyük ihtimalle desteklemeyecek.Bluetooth özelliği yok.Geri kalan her şey için alınabilir güzel bir tv.Benim de listemde bu arada.
Görüntü kalitesinden şüphem yok herkes iyi olduğunu söylüyor. Input lag, giriş gecikmesi olayına gelirsek 18.3 ms iyi bir değer dediniz ama bu çok fazla değil mi? Benim bildiğim oyunlarda 5 ms ve altı tavsiye ediliyor. Monitörler de yazıyor genelde ama TV'lerde yazmıyor bu.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

ps4 takacaksanız input lag diye bir mevzu var. oyun oynarken anlık takılma gecikme vs bildiğim kadar

burda anlatıyor hocam

Bu cihazlar kolay kolay bozulacak değildir herhalde. Sırf tamir görmüş parça takacakları için Philips almaktan vazgeçmek mantıksız geliyor. Bana Adem hocamda dahil neredeyse herkes Philips'in çok iyi görüntü kalitesi olduğunu söylüyor en önemlisi bu benim için. Menüyü beğenmemiş ama benim için büyük bir sorun değil. Gecikme olayı ise mightythor mightythor hocam 18.3 ms değere sahip olduğunu ve bunun iyi olduğunu söyledi, o öyle diyorsa doğrudur benim çok bilgim yok. Sonuç olarak 4000 TL bütçede alabileceğim en iyi TV Philips 50PUS7505 gibi duruyor. Aklıma takılan tek şey ise MVA panel kullandığı için görüntüde solma, bulanıklaşma vs. Olması. Yan açı performansı VA kadar kötü değilmiş, zaten tam karşıdan bakacağım.

Son düzenleme:
lemon Çevrimdışı

lemon

Aktif Üye
31 Eki 2020
416
37
Görüntü kalitesinden şüphem yok herkes iyi olduğunu söylüyor. Input lag, giriş gecikmesi olayına gelirsek 18.3 ms iyi bir değer dediniz ama bu çok fazla değil mi? Benim bildiğim oyunlarda 5 ms ve altı tavsiye ediliyor. Monitörler de yazıyor genelde ama TV'lerde yazmıyor bu.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bu cihazlar kolay kolay bozulacak değildir herhalde. Sırf tamir görmüş parça takacakları için Philips almaktan vazgeçmek mantıksız geliyor. Bana Adem hocamda dahil neredeyse herkes Philips'in çok iyi görüntü kalitesi olduğunu söylüyor en önemlisi bu benim için. Menüyü beğenmemiş ama benim için büyük bir sorun değil. Gecikme olayı ise mightythor mightythor hocam 18.3 ms değere sahip olduğunu ve bunun iyi olduğunu söyledi, o öyle diyorsa doğrudur benim çok bilgim yok. Sonuç olarak 4000 TL bütçede alabileceğim en iyi TV Philips 50PUS7505 gibi duruyor. Aklıma takılan tek şey ise MVA panel kullandığı için görüntüde solma, bulanıklaşma vs. Olması. Yan açı performansı VA kadar kötü değilmiş, zaten tam karşıdan bakacağım.
aldığınız zaman bu başlık altına beğendiğiniz beğenmediğiniz yönleri yazarsanız sevinirim

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt