Toshiba 58UA3A63DT

I Çevrimdışı

inlost

Yeni Üye
3 Ara 2020
3
44
Merhaba;
Bu televizyonda ekran paylaşımını nasıl yapacağız? (Miracast) olayından bahsediyorum. İyi çalışmalar
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Vestel üretim yokkii pandemi nedeniyle
Merhaba ben eskişehirdeki carrefour mağazası dan aldırdım. Samsuna geldi kargoyla.

E Çevrimdışı

enesbyrkci

Yeni Üye
1 Ocak 2021
1
25
Merhabalar, 43UA3A63DT Android 43” model olanından var bende de. Bir sorum olacaktı size, tvnin alt çerçeve kısmı ile ekran paneli arasında bir boşluk var. Özellikle panelin sol alt tarafına dokunduğum zaman ekran paneli ileri geri sallanıyor bu bir sorun mudur, servis ile irtibata geçeyim mi cevap verirseniz çok sevinirim.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Merhabalar, 43UA3A63DT Android 43” model olanından var bende de. Bir sorum olacaktı size, tvnin alt çerçeve kısmı ile ekran paneli arasında bir boşluk var. Özellikle panelin sol alt tarafına dokunduğum zaman ekran paneli ileri geri sallanıyor bu bir sorun mudur, servis ile irtibata geçeyim mi cevap verirseniz çok sevinirim.
Yotubede yorumunuza Cevap verdim ? sorun yok esneme payidir

E Çevrimdışı

Evren35

Yeni Üye
16 Ocak 2021
5
37
İkisini de deneyimledim tek farkı android olması sizin isteğiniz ne ise ona göre yonelebilirsiniz
Merhaba, kendi sitesinde UL için 2 çekirdek, UA için 4 çekirdek yazıyor. Bu büyük bir fark yaratır bir şey mi? Malum, çekirdek sayısı herşey ifade etmiyor bilgisayarlarda, TV lerde de öyle mi bilmiyorum. TV ler acayip bir dünya olmuş, onu anladım

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Merhaba, kendi sitesinde UL için 2 çekirdek, UA için 4 çekirdek yazıyor. Bu büyük bir fark yaratır bir şey mi? Malum, çekirdek sayısı herşey ifade etmiyor bilgisayarlarda, TV lerde de öyle mi bilmiyorum. TV ler acayip bir dünya olmuş, onu anladım
kendi evimde 55v6863dat ana kartını kullanıyorum 2 diyor ama eski kullandığım 55ub8300 kartından eksiği veya yavaşlığı yok

P Çevrimdışı

panelmanel

Yeni Üye
23 Şub 2024
10
34
IMG_20201126_095923494b0d8cf853c670.jpg
IMG_20201126_095903c655bbc742b5e400.jpg
Merhaba F fikoloji hocam, benim de televizyonum Toshiba 70QG5E63D, yaklaşık 1 aydır kullanıyorum. Panelde mevcut clouding nedeniyle 2 kez yeni TV ile değiştirildi. Buradan Vestel servislerine haklarını iade ederek teşekkür etmek istiyorum. Gelen son tv panel olarak mükemmele yakın ancak bu kez de ses problemleri yaşıyorum; ilk iki TV'de süper olan ses bu 3. TV'de basları çok fazla veriyor.
Ses konusunu problemini anlatmak, referans değerini izah etmek zor olduğu için servis ile de uğraşmak istemiyorum.

Sizin fotolarını çektiğiniz PEQ Adjust menüsü anakartın sesi nasıl işlediğine ve aktardığına dair komutları ve konfigürasyonları içeriyor. Sizden bu menünün altta kalan kısımlarını da rica edebilir miyim? Sizin anakartınız 170 benimki 185 ancak konu ses olduğu için belki faydası olur diye düşünüyorum.

Ben de başka bir arkadaşa faydası olur veya benimle aynı televizyona sahip biri karşılaştırmak ister diye kendi televizyonumunkini aşağıya ekleyeceğim. Şimdiden çok teşekkür ederim.
Kod:
PEQ ADJUST (Toshiba 70QG5E63DT)

Sound Mode    User (Bu değer önemli değil)
Enable        On (Bu değer önemli değil)

FO1 Coarse    0
FO1 Fine      50
FO2 Coarse    3
FO2 Fine      80
FO3 Coarse    5
FO3 Fine      0
FO4 Coarse    1
FO4 Fine      90
FO5 Coarse    38
FO5 Fine      0

Gain1        -100
Gain2        -40
Gain3        -80
Gain4        -20
Gain5         40

Q1            10
Q2            20
Q3            30
Q4            40
Q5            10

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
Merhaba F fikoloji hocam, benim de televizyonum Toshiba 70QG5E63D, yaklaşık 1 aydır kullanıyorum. Panelde mevcut clouding nedeniyle 2 kez yeni TV ile değiştirildi. Buradan Vestel servislerine haklarını iade ederek teşekkür etmek istiyorum. Gelen son tv panel olarak mükemmele yakın ancak bu kez de ses problemleri yaşıyorum; ilk iki TV'de süper olan ses bu 3. TV'de basları çok fazla veriyor.
Ses konusunu problemini anlatmak, referans değerini izah etmek zor olduğu için servis ile de uğraşmak istemiyorum.

Sizin fotolarını çektiğiniz PEQ Adjust menüsü anakartın sesi nasıl işlediğine ve aktardığına dair komutları ve konfigürasyonları içeriyor. Sizden bu menünün altta kalan kısımlarını da rica edebilir miyim? Sizin anakartınız 170 benimki 185 ancak konu ses olduğu için belki faydası olur diye düşünüyorum.

Ben de başka bir arkadaşa faydası olur veya benimle aynı televizyona sahip biri karşılaştırmak ister diye kendi televizyonumunkini aşağıya ekleyeceğim. Şimdiden çok teşekkür ederim.
Kod:
PEQ ADJUST (Toshiba 70QG5E63DT)

Sound Mode    User (Bu değer önemli değil)
Enable        On (Bu değer önemli değil)

FO1 Coarse    0
FO1 Fine      50
FO2 Coarse    3
FO2 Fine      80
FO3 Coarse    5
FO3 Fine      0
FO4 Coarse    1
FO4 Fine      90
FO5 Coarse    38
FO5 Fine      0

Gain1        -100
Gain2        -40
Gain3        -80
Gain4        -20
Gain5         40

Q1            10
Q2            20
Q3            30
Q4            40
Q5            10
Ana kartlar faklı ilgili menüde değiştireceğiniz ayarlar tv nin çalışmamasına neden olabilir. Ses ayarları menüsünden bası kısabilirsiniz.

P Çevrimdışı

panelmanel

Yeni Üye
23 Şub 2024
10
34
Ana kartlar faklı ilgili menüde değiştireceğiniz ayarlar tv nin çalışmamasına neden olabilir. Ses ayarları menüsünden bası kısabilirsiniz.
Merhaba bu sadece ses EQ ayarı olduğu için kartın çalışmasını engelleyeceğini düşünmüyorum. Bası kısmak için ince ayar yapabileceğim bir menü sanırım yok. Yanlışım varsa beni yönlendirir misiniz? Çok teşekkür ederim. 🙏

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt