Toshiba 58UA3A63DT

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
Merhaba bu sadece ses EQ ayarı olduğu için kartın çalışmasını engelleyeceğini düşünmüyorum. Bası kısmak için ince ayar yapabileceğim bir menü sanırım yok. Yanlışım varsa beni yönlendirir misiniz? Çok teşekkür ederim. 🙏
Ses menüsünden ses modu smart kapatılınca EQ ayarları aktif olur. Ayar bölümümü tv nin yazılımının versiyonuna göre değişiklik gösterir.
Menü/ Gelişmiş Ayarlar bölümünde ses ayarları varsa ayarı yapın yoksa Menü/ Ayarlar/ Cihaz Tercihleri/ Ses/ Dolby Audio İşleme/ Ses modu/ Smart/ Kullanıcı seçin

P Çevrimdışı

panelmanel

Yeni Üye
23 Şub 2024
10
34
Ses menüsünden ses modu smart kapatılınca EQ ayarları aktif olur. Ayar bölümümü tv nin yazılımının versiyonuna göre değişiklik gösterir.
Menü/ Gelişmiş Ayarlar bölümünde ses ayarları varsa ayarı yapın yoksa Menü/ Ayarlar/ Cihaz Tercihleri/ Ses/ Dolby Audio İşleme/ Ses modu/ Smart/ Kullanıcı seçin
Evet bahsettiğiniz standart ayarlar, kastettiğim problem bundan kaynaklanmıyor. Kastettiğim, anakartın ince ayarı diyebileceğimiz; anakartın equalizer ayarlarını nasıl okuduğuna ve hoparlörleri hangi değerler ile yürüttüğüne ilişkin ayarlar. Bunlar yalnızca service menu üzerinden değiştirilebiliyor, bunlar anakartın surround ses işlemesini de etkiliyor ancak aynı zamanda bundan bağımsız değerler.

Şu linkte ulaşabildiğim konfigürasyonları inceleyebilirsiniz:

Örneğin ilk sıradaki kowloon benim cihazım (toshiba 70QG5E63) bir yanındaki ona en yakın donanıma sahip cihaz. Aynı kart aynı çip aynı speaker'a sahip olmasına rağmen, neden olduğunu anlamadığım biçimde sesi farklı işlemesi için farklı konfigürasyonlar kullanılmış.
Umarım Vestel kısa zamanda bir güncelleme ile cihazımdaki sorunu çözer. Çözene kadar belki bu forumda bir arşiv oluşturmak belki mümkün olur.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt