TOSHİBA 55U7763DAT TV kısa inceleme ve görüşlerim (Yan açı performansını gösteren video içerir)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Arkadaşlar Selamlar;

Bu konu başlığı altındaki ürünümüz TOSHİBA 55U7763DAT
IMG_20180728_183641.jpg

TOSHİBA 55U7763DAT model ürünü montaj esnasında inceleme fırsatım oldu, bu fırsatı yakalamışken sizler için kısa bir yan açı performans videosu da çektim.

Bunun dışında bazı görseller ve panel test görüntüleri de konunun devamında mevcuttur.

Video Linkini verdikten sonra ürünümüzü de kısaca bir hatırlayalım isterseniz.

TOSHİBA 55U7763DAT
ürünümüz MB120 anakart ve SAMSUNG VA panel ile üretilmiştir. Ürün kodu V10111912 dir, bunu bilerek belirtiyorum zira ilerleyen zamanda farklı bir kod ile yeni üretim kararı alınır ve bu üretim kararında anakart ile panel tiplerinde değişiklik olursa verdiğim bu bilgiler sizleri yanıltmasın :ok

Bu modelde HDR desteği bulunmamakla birlikte üründe WCG özelliği mevcuttur ki ürünü incelerken, SAMSUNG panel olmasına rağmen yine de (Bilenler bilir ben düz SAMSUNG panellerin performansını beğenmem) renklerdeki o tatmin ediciliği görünce aradaki farkı anlamamak mümkün olmuyor zaten :ok

Bu modelde dikkat çeken ve SES konusunda daha hassas olan arkadaşlar için önemli olan, Hoparlörler HİDDEN değil, İnce dizayn edilerek ürünün ÖN tarafına konumlandırılan hoparlörler hem soundbar gibi durarak zarif bir etki yaratmış, hem de ses açısından tatmin edici bir sonuç çıkartmış ortaya, Rakamsal değer olarak ise 2x12W RMS(%10 THD) :ok

aaa111.jpg

Konu ses olunca, Hoparlörlerin Speaker Box olduğunu ve aynı zamanda DTS TruSurround+DTS HD destekli olduğunu da not olarak düşelim.

Teknik özelliklerinde Dahili SubWoofer YOK olarak görünse de, Ben arkadaki yuvaların ikisini de dolu olarak gördüm ve aktif çalışır haldeydiler, bunu Fabrika ile görüşeceğim bir fırsatını bulduğumda :ok

aa11fa5663235c283895.jpg
aaa11142be4c18e54ae3e6.jpg

1 Adet SCART
4 Adet HDMI
3 Adet USB ile port bakımından oldukça zengin bir model.

Optik Out
CEC-ARC
MEMC özellikleri aktif haldedir.

OPEN BROWSER
BLUETOOTH
WİFİ
WİDİ
HBB
CI+ ise diğer özellikleri arasında yer almaktadır.

Şimdi Gelin panel test sonuçlarına ve görüntü performansına biraz bakalım.

Hemen belirtmek isterim ki TV nin gerçek görsel performansı buraya yayınladığım görsellerden daha güzel, Ancak yakın performansında ben TRT4K da hafif kumlu gibi bazı obje gösterimleri ile karşılaştım, Bu dikkatimi çekince yanımdaki usb den bildiğim bir 4K yayın verip bu sorunun olmadığını gözlemledim.

S Çevrimdışı

SudaEriyenAspirin 

Aktif Üye
22 Haz 2018
284
33
bir fırsat bulsanız da şu modelleri grundig ile karşılaştırsanız mesela çok istiyorum.
örneğin 55vlx7730 ve 55vlx7810 ile.
çünkü bu iki modelden birini alma niyetim var. nedeni ise ips panel olması ve hdr olması iki modelde de. vestelin alt markalarında neredeyse hiç hdr yok ya da paneller va, ips karışık üretilmiş oluyor.

mülayim Çevrimdışı

mülayim

Yeni Üye
28 Mar 2018
30
A Ado Vestel 55UD9650 ile karşılaştırırsak genel olarak görüntü kalitesinde hangisi daha çok sizi tatmin etti ? Özellikle görüntü akıcılığı, parlaklık ve izleme açıları bakımından tercihen hangi tv sizce öne çıkıyor ?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A Ado Vestel 55UD9650 ile karşılaştırırsak genel olarak görüntü kalitesinde hangisi daha çok sizi tatmin etti ? Özellikle görüntü akıcılığı, parlaklık ve izleme açıları bakımından tercihen hangi tv sizce öne çıkıyor ?

Şu an'a kadar 9650 nin tahtını sallayacak bir model ile henüz karşılaşmadım :ok

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
Şu an'a kadar 9650 nin tahtını sallayacak bir model ile henüz karşılaşmadım :ok

Hocam bu 9650'deki panelin markası hakkında bilginiz var mı?

Parlaklık olarak diğer modellere göre bariz iyi. Görüş açısı da yarım tık iyi gibi. (VA panel diğer Vestel'lere nazaran)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Hocam bu 9650'deki panelin markası hakkında bilginiz var mı?

Parlaklık olarak diğer modellere göre bariz iyi. Görüş açısı da yarım tık iyi gibi. (VA panel diğer Vestel'lere nazaran)
Azizim SAMSUNG VA mevcut 9650 lerde, Benim Favori 9650imi henüz hiç nbir yerde göremedik ama bakalım Bu kışa girerken taşlar yerinden oynar diye düşünüyorum.

Ayrıca VA açı konusunda size katılıyorum zira 7763 de VA olmasına rağmen, CMO panelli JVC ye nazaran bu panein açı performansını daha iyi buldum :ok

A Çevrimdışı

azrael85

Aktif Üye
31 Ara 2017
219
şuanda 3000 tl ye alınabilecek en iyi tv gibi görünüyor, tv de hdr yerine wcg olmasını tercih ederim, wcg her yayına etki ediyor, hdr ise hdr li içerik gerekiyor,

confessions Çevrimdışı

confessions

Yeni Üye
30 Tem 2018
31
51
Arkadaşlar Selamlar;

Bu konu başlığı altındaki ürünümüz TOSHİBA 55U7763DAT
IMG_20180728_183641.jpg

TOSHİBA 55U7763DAT model ürünü montaj esnasında inceleme fırsatım oldu, bu fırsatı yakalamışken sizler için kısa bir yan açı performans videosu da çektim.

Bunun dışında bazı görseller ve panel test görüntüleri de konunun devamında mevcuttur.

Video Linkini verdikten sonra ürünümüzü de kısaca bir hatırlayalım isterseniz.

TOSHİBA 55U7763DAT ürünümüz MB120 anakart ve SAMSUNG VA panel ile üretilmiştir. Ürün kodu V10111912 dir, bunu bilerek belirtiyorum zira ilerleyen zamanda farklı bir kod ile yeni üretim kararı alınır ve bu üretim kararında anakart ile panel tiplerinde değişiklik olursa verdiğim bu bilgiler sizleri yanıltmasın :ok

Bu modelde HDR desteği bulunmamakla birlikte üründe WCG özelliği mevcuttur ki ürünü incelerken, SAMSUNG panel olmasına rağmen yine de (Bilenler bilir ben düz SAMSUNG panellerin performansını beğenmem) renklerdeki o tatmin ediciliği görünce aradaki farkı anlamamak mümkün olmuyor zaten :ok

Bu modelde dikkat çeken ve SES konusunda daha hassas olan arkadaşlar için önemli olan, Hoparlörler HİDDEN değil, İnce dizayn edilerek ürünün ÖN tarafına konumlandırılan hoparlörler hem soundbar gibi durarak zarif bir etki yaratmış, hem de ses açısından tatmin edici bir sonuç çıkartmış ortaya, Rakamsal değer olarak ise 2x12W RMS(%10 THD) :ok

aaa111.jpg

Konu ses olunca, Hoparlörlerin Speaker Box olduğunu ve aynı zamanda DTS TruSurround+DTS HD destekli olduğunu da not olarak düşelim.

Teknik özelliklerinde Dahili SubWoofer YOK olarak görünse de, Ben arkadaki yuvaların ikisini de dolu olarak gördüm ve aktif çalışır haldeydiler, bunu Fabrika ile görüşeceğim bir fırsatını bulduğumda :ok

aa11fa5663235c283895.jpg
aaa11142be4c18e54ae3e6.jpg

1 Adet SCART
4 Adet HDMI
3 Adet USB ile port bakımından oldukça zengin bir model.

Optik Out
CEC-ARC
MEMC özellikleri aktif haldedir.

OPEN BROWSER
BLUETOOTH
WİFİ
WİDİ
HBB
CI+ ise diğer özellikleri arasında yer almaktadır.

Şimdi Gelin panel test sonuçlarına ve görüntü performansına biraz bakalım.

Hemen belirtmek isterim ki TV nin gerçek görsel performansı buraya yayınladığım görsellerden daha güzel, Ancak yakın performansında ben TRT4K da hafif kumlu gibi bazı obje gösterimleri ile karşılaştım, Bu dikkatimi çekince yanımdaki usb den bildiğim bir 4K yayın verip bu sorunun olmadığını gözlemledim.

İyi günler, daha önce de Hitachi 55ht1800ud TV başlığında yazmıştım. Bu marka TV almayı düşünüyorum.
Gönlümde Vestel olsa da Vestel tarafından üretilen Hitachi TV ya da Toshiba alacağım.
Bu sırada dün bir arkadaşın tavsiyesi ile Eminönü Doğubank karşısında olan Doğubank gibi elektronik-elektrikli ev aletleri satan bir iş merkezi var (adını unuttum) oraya gittim. Orada bir satıcı Sony Türkiye garantili xd veya xe mi bakmadım 49 inç 7005 serisini (teşhir outlet değil) 3300 liraya vermek istedi. Kredi kartına da 6 taksit yapacağını söyledi.
Genel olarak Blu-ray bağladığım ve orjinal Blu-ray filmler belgeseller izlediğim için ara sıra da TV izlemek maksadım olduğu için (ses sistemi de kullandığım için) görüntü ses olarak doygunluk açısından kullanmadığım özelliklere para vermemek için ürünü almadım.
Zaten son zamanlarda Sony için YouTube açmadığı söylentileri vs. yanı sıra sony PlayStation Xbox vb kullanmadığım akla gelince umarım hata yapmamışımdır.
Konu dağılıyor ama pek donanım bilgim olmadığı için önemli olan panel görüntü olması ve TV sadece harici bir medya aracı ses sistemi bağlanarak film izleme TV yayını (yaygın bir 4k olmadığını da bilerek) izleme amacı ile 49 inç Toshiba veya Hitachi arasında kaldım.
Galiba en sonunda şirket de bilgi işlem de görevli arkadaşın dediğini yapıp gidip ilk göz ağrım Vestel'in 50ud6300 serisini alacağım.
Şaka maka bir yana da evlenirken bu kadar düşünmedim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt