Toshiba 50" 50U5863DAT Smart Sat Uhd Led Tv 7 Haziran A101

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,938
32
Toshiba 50" 50U5863DAT Smart Sat Uhd Led Tv 7 Haziran A101 ' e geliyor. Ücretsiz montaj ve Vestel Servis güvencesi ile fiyat 2500 TL .

737b0bbd-7bd5-41ec-8197-c903f73839df-jpg.jpg

• 3 HDMI , 2 USB , 1 SCART
  • UHD uydu alıcısı
  • Toshiba Smart Portal
  • Netflix
  • Dahili Lan
  • Bluetooth
  • 3 Yıl Garanti

Moderatör tarafında düzenlendi:
K Çevrimdışı

KoSaKa

Yeni Üye
27 May 2018
33
43
başka bi kampanya sitesinde lg olduğunu yazmışlar. yandan vs de görüntü bozulması azmış, az da olsa sızma varmış vs.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Arkadaşlar Merhaba;

Ürünümüz TOSHİBA
Modelimiz 50U5863DAT
Ürünün Satış noktası A101

Bu konu başlığımızda sizlere 50U5863DAT model tv nin teknik özelliklerini ve +/- durumlarını paylaşacağız.

Arkadaşlar hemen belirtmek isterim ki, eğer CMO panelli olan JVC alıp beğenmeyen arkadaşlarımızdansanız bu tv den uzak durunuz. Tavsiye konularına zaten normalde mesafeliyim ancak gelen talepler doğrultusunda belli aralıklarla ürün öneriyorum, Ürünün satın alındığı fiyat unutularak enteresan bazı yorumlar yapılıyor bu durum bir noktadan sonra üzücü oluyor o nedenle aşırı yüksek beklentisi olan arkadaşlarımızın bu tarz market ürünleri almaması gerektiği yönde bir hatırlatmada bulunmak istedim. Beklentileriniz yüksek ise POS9002 alınız market ürünlerine bakmayınız :ok

Üreticimiz VESTEL
Anakartımız MB130S (Bunu da belirteyim S ibaresi servis menüde yazmaz)
Panelimiz CMO

Ürünün en başta belirtilmesi gereken avantajı HDR10 ile birlikte DV desteğinin olmasıdır.

Yani işin aslı, sadece HDR li olan CMO panelli JVC yerine, HDR10+DV destekli ve yine CMO panelli TOSHİBA almış olacaksınız.

Dikkat edilmesi gereken hususların başında Bluetooth geliyor arkadaşlar zira ürünün A101 tanıtımında BT görünüyor olsa da ben bu üründe BT yok olarak görüyorum. Bunu ben yetkililere ilettim inceleyecekler, Belki de daha önceki bildirimlerimize istinaden iptal edilen BİM satışı JVC gibi bunu da erteleyebilirler belli olmaz.

Ürün 3 Yıl garantilidir ve ücretsiz montaj desteği mevcuttur.

Diğer teknik özellikleri aşağıya aktarıyorum.

DVB HD DVB-T2/C/S2(HEVC)
SCART Via RCA
HDMI IN 3
USB 2
CEC_ARC VAR
SPDIF OPTIC OUT
PVR READY YOK
USB CONTROLLER VAR
USB DIVX SUPPORT YOK
USB CLONNING VAR
MEDIA PLAYER ADVANCED
ETHERNET VAR
PC IN(VGA) VAR
PIXELLENCE YOK
100Hz YOK
HDR HDR10+DOLBY VISION
PANEL TYPE D-LED NB
CI+ VAR
POWER SAVE MODE VAR+ERP
CONNECTIVITY VAR
DLNA/AVS VAR(AVS)
NERO MEDIA HOME YOK
PORTAL QUI
OPEN BROWSER VAR
NETFLIX VAR
AMAZON ALEXA READY YOK
HBBTV VAR
WI FI VAR(INTERNAL)
BLUETOOTH YOK
WIRELESS_DISPLAY VAR
SOUND DTS TruSurround+DTS HD
SPEAKER BOX VAR
SPEAKER PARTNER ONKYO
SES CIKIS GUCU 2x10W RMS(%10 THD)
INTERNAL SUBWOOFER YOK
AYAK RENGI CHROME-BLACK
DUVARA ASMA APARATI YOK

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
başka bi kampanya sitesinde lg olduğunu yazmışlar. yandan vs de görüntü bozulması azmış, az da olsa sızma varmış vs.

Herkes her yerde bir şeyler yazıyor azizim, Yıllardır stabil bir şekilde en net ve doğru bilgiyi paylaşan nokta bellidir, LG ile uzaktan yakından ilgisi yok, ayrıca açı anlamında JVC den zerre kadar da farkı yok. :ok

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,976
jvc ile arasındaki 500 tl fiyat farkı değermi bu tv için acaba.jvc alamadık bunu kaçırmayalım diyorum fakat.500 tl da az para değil.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
jvc ile arasındaki 500 tl fiyat farkı değermi bu tv için acaba.jvc alamadık bunu kaçırmayalım diyorum fakat.500 tl da az para değil.

Ben DV için 500tl farklık bir durum kağıt üzerinde göremiyorum. İlk Fırsatta Ürünü inceleyip sonuçları yine satış öncesi paylaşmaya çalışacağım sizlere :ok

Lakin JVC ye neden bu kadar vurguda bulunduğum da belki anlaşılabilir bu fiyat görülünce. O fiyata o özelliklerde başka tv yoktu zaar :)

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,976
ado hocam 49 inch jvc tv buldum internette 2200 tl diyor 50 inchle arasında cmo panel gibi bir fark varmı.canlı destekten cevapladınız ama ben tam anlamadım.yani 49 inc alınırmı.(bütün özelikleri 50 inchle aynımı)

tahir40 Çevrimdışı

tahir40 

Aktif Üye
7 Haz 2018
96
41
Merhaba ado beyin değerlerli yorumlarını gördüğüm için bugün üye oldum. Bimde satılan JVC'den aldım ve 2000 liraya 50" 4K eli yüzü düzgün bi TV alınamayacağının bilincinde ve memnunum lakin benim sorunum HDR ile. TVyi küçük bir bilgisayara bağlı olarak kullanıyorum. Özellikle salonda oyun oynamak güzel fakat oyunlarda HDR aktif edemiyorum. Bu tvdeki HDR versiyonun dandikliği ile mi alakalı yoksa bi ayarı mı yanlış yapıyorum bilmiyorum. Bu Toshibada HDR10 ve DV var demişsiniz, bu nedir? Nasıl bir farkı var bendeki HDR'dan?

JCT7G.jpg

JCaIS.jpg

Bi arkadaş HDR için panelin 10 bit olması gerektiğini, bu TVnin 8bit olduğunu söyledi... Doğru mu?

tahir40 Çevrimdışı

tahir40 

Aktif Üye
7 Haz 2018
96
41
Merhaba ado beyin değerlerli yorumlarını gördüğüm için bugün üye oldum. Bimde satılan JVC'den aldım ve 2000 liraya 50" 4K eli yüzü düzgün bi TV alınamayacağının bilincinde ve memnunum lakin benim sorunum HDR ile. TVyi küçük bir bilgisayara bağlı olarak kullanıyorum. Özellikle salonda oyun oynamak güzel fakat oyunlarda HDR aktif edemiyorum. Bu tvdeki HDR versiyonun dandikliği ile mi alakalı yoksa bi ayarı mı yanlış yapıyorum bilmiyorum. Bu Toshibada HDR10 ve DV var demişsiniz, bu nedir? Nasıl bir farkı var bendeki HDR'dan?

JCT7G.jpg

JCaIS.jpg

Bi arkadaş HDR için panelin 10 bit olması gerektiğini, bu TVnin 8bit olduğunu söyledi... Doğru mu?

Arkadaşlar sorunu çözdüm. İnternette araştırırken öğrendim ki HDR tvler genelde HDR özelliği kapalı geliyormuş. Resmen gizlemiş adamlar menüde :) HDMI ayarını gelişmiş yapmak gerekiyormuş.

R Çevrimdışı

rominalus

Yeni Üye
18 Haz 2018
5
44
Ado Bey Merhaba,

Bu televizyonu almak üzereyim, genel olarak televizyon bilgim iyi değil. Siz açıklamışsınız özelliklerini ancak ben şunu teyit etmek istiyorum bu televizyon 4K mıdır? Ya da bu televizyon ile 4K yayınları rahatlıkla izleyebilir miyim? Teşekkürler şimdiden..

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri