Toshiba 32L2263DT

M Çevrimdışı

metagu

Aktif Üye
26 Şub 2021
136
Selamlar, bu cihaz monitor olarak iş görür mü? Uzaktan çalıştığımız için gün içerisinde en az 5-6 saat bakmak durumunda kalacağım, gözlerine yazık derseniz hiç ilişmeyeyim yoksa bir tane bende almayı düşünüyorum, sağlıcakla kalın.

Monitör mesafesinde kullanacaksanız yazılar çok kötü görünür. Bu boyutta monitörün en az 1440p olması lazım.

Y Çevrimdışı

yusufcivan

Yeni Üye
9 Ara 2021
1
34

Toshiba 32L2263DT​

Kodlu ürünü bugün A-101'den aldım. Kendim kurdum içerisinde duvara asma aparatı çıkmıyor. Tv fena sayılmaz en büyük eksikliği bluetooth olmaması, kablosuz kulaklık takamıyorum. Ayrıca bu ürünü Toshiba Smart Center aplikasyonuna bir türlü bağlayamadım. Ürünü alıp toshiba smart center'a bağlayabilen oldu mu acaba?

Ek olarak Flow web browser yüklü olarak geliyor. Korsan yayın yapılan sitelerdeki filmleri de açıyor.

A Çevrimdışı

Ahmet29

Yeni Üye
14 May 2017
28
Hocam wifi çekimi nasıl ? İnternetten film izlediğinizde donma yapıyor mu?

Bende aldım. Cihazı servise kurduracağım. Elektronik konusunda pek şanslı sayılmam.
Servisle konuştum biz açalım diyorlar...

İstanbul Kartal bölgesindeki servis 80 lira istedi kurulumuna

Ahmet hocam bilgiler için teşekkürler. Ses kalitesi için de bir yorum yaparsanız iyi olur. Müşteri hizmetleri 2*6w dedi. Yeterli mi?
Wifi çekimi sorunsuz 3 oda geriden çekiyor,ama modemim kaliteli belki alakası olabilir. Henüz bir kere bile donmadı. Hdfilm ve spor sitelerinden test yaptım filmleri maçları tarayıcısı sorunsuz fullhd açtı,takılma kare atlama vs olmadan izledim. Flaş bellek ile henüz deneme yapmadım.
Ses konusu ise biraz tizler fazla çok harika kaliteli diyemem ama rahatsızda etmiyor. 16m2 mutfakta sesi çok arttırmadan sorunsuz net şekilde dinleniyor. (ayarlarda bas artırma var ama ben pek beğenemedim.)

Toshiba 32L2263DT​

Kodlu ürünü bugün A-101'den aldım. Kendim kurdum içerisinde duvara asma aparatı çıkmıyor. Tv fena sayılmaz en büyük eksikliği bluetooth olmaması, kablosuz kulaklık takamıyorum. Ayrıca bu ürünü Toshiba Smart Center aplikasyonuna bir türlü bağlayamadım. Ürünü alıp toshiba smart center'a bağlayabilen oldu mu acaba?

Ek olarak Flow web browser yüklü olarak geliyor. Korsan yayın yapılan sitelerdeki filmleri de açıyor.
Hocam Adem bey full hd olmayabilir dedi ama sizin düşünceniz nedir. Bana full hd gibi geldi :) cihazı kullanmış biri olarak siz ne düşünüyorsunuz?

Toshiba uygulaması bendede sorun yaptı menüeleri vs oynadım ama görmedi. Tarayıcı açıkken bağlandı bir anda,sorunsuz çalışıyor şuan,deneyin isterseniz.

Ben zaten bir yanlışlık var diyorum lakin bu yanlışlık A101 tarafı mı yoksa diğer taraf mı bilemiyorum.

Ya baskıda hata var ya da kodlarda zira üründeki panel kodu 1366x768 -
Aynı üreticinin aynı klasmanda 2 paneli var.
Kodun sonunda 1 olan 1920x1080 - kodun sonunda 4 olan 1366x768

Servis arkadaşlardan teyit alırız yakın zamanda.
Adem Abi, cihazın paneli hakkında bilgi almanız gibi bir durum mümkün mü? Belki müsait değilsiniz fakat malum bu cihaz hakkında bilgi olmadığı için alan bizler bile merak ediyoruz :) Sizde full hd değil diye söyleyince kuşku doğdu hepimizde. Yeni bir cihazmı yoksa a101e özel bir ürün mü acaba? Yanıtınızı bekliyoruz.

Son düzenleme:
E Çevrimdışı

Erdem Ekiz

Yeni Üye
19 Şub 2021
13
40
Tv ve Elektronik konusunda ne kadar şanslı olduğumu daha önceki mesajlarda yazmıştım.
Heralde abi sözü dinlemediğimden oldu?

Ekran içerisinde kıl ve 1 adet ölü pixel var. Yarın servisi aramayı düşünüyorum.

IMG_20211216_152429.jpg
IMG_20211216_152407.jpg

E Çevrimdışı

Erdem Ekiz

Yeni Üye
19 Şub 2021
13
40
Tv ve Elektronik konusunda ne kadar şanslı olduğumu daha önceki mesajlarda yazmıştım.
Heralde abi sözü dinlemediğimden oldu?

Ekran içerisinde kıl ve 1 adet ölü pixel var. Yarın servisi aramayı düşünüyorum.

IMG_20211216_152429.jpg
IMG_20211216_152407.jpg
Cümleten merhabalar...
Servis geldi ve biz fabrikaya değişim talebi için bilgi vereceğiz fakat servise alınıp ürün tamiri yapılabilir dendi.
1 haftalık cihazı ben neden servise verip tamir ettireyim?
Ölü piksel nasıl tamir edilecek.
Ben tv nin değişimini istediğimi söyledim.
Piksel konusunda bir standart varmış? Bu standart sona ermedi mi? Max kaç pikselde ürün kusurlu sayılıyor.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
A Adem Helvacı büyük sözü dinlememenin çezalarını çekiyorum... Nerden bulaştık Vestel efendiye...

lemon Çevrimdışı

lemon

Aktif Üye
31 Eki 2020
416
37
Ben aldım arkadaşlar az önce kurdum. Bilmem iyimi ettim:) görüntü çok net , diğer 32ler gibi çakma fullhd değil.(garip markalar) birçok 32(axen awox vs) zaten max 720p onlarla karşılaştırma yapmıyorum çok net kalite farkı var.smartida yeterli stabilitede çalışıyor hatta toshiba android alsam mı diye düşünüyordum. Android boxlarimda var. Onlardan stabil çalışıyor ilginç.
Sormak istediğiniz varsa sorabilirsiniz.
MB181TC anakart, tv boxlar kadar seri çalışıyor. vestel üretimlerinde MB181TC ye denk geldiğiniz an düşünmeden alın pahalı tvlerin yaklaşamadığı serilikte

M Çevrimdışı

metagu

Aktif Üye
26 Şub 2021
136
Cümleten merhabalar...
Servis geldi ve biz fabrikaya değişim talebi için bilgi vereceğiz fakat servise alınıp ürün tamiri yapılabilir dendi.
Piksel konusunda bir standart varmış? Bu standart sona ermedi mi? Max kaç pikselde ürün kusurlu sayılıyor.
A Adem Helvacı büyük sözü dinlememenin çezalarını çekiyorum... Nerden bulaştık Vestel efendiye...

Fotoğraflardan göründüğü kadarıyla ölü piksel değil toz kaçması sorunu var. O yüzden tamir edilir demişlerdir panel temizliği standard prosedür olarak yapılıyor. Zorlarsanız değişim de alabilirsiniz muhtemelen ama şahsi düşüncem temizlendikten sonra mesele edilecek bir durum değil.

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Ahmet29

Yeni Üye
14 May 2017
28
Arkadaşlar 4 arkadaş özel mesaj attı,full hd olmadığı için şüphelendiğini ve full hd olup olmadığını anlamanın yolu olup olmadığını sordu.(bende sormuştum ama cevap gelmemişti) Adem abinin videoda da yorumlarda garip şekilde herkes sormuş A Adem Helvacı
Her ne kadar 32inç değersiz olsada belliki 32 Full hd ye talep varmış.

Oturdum düşündüm ve ppi olarak kanıtlama yöntemi aklıma geldi :) Hesapta hatam yoksa Cihaz Kesinlikle FULL HD.

Öncelikle belki başkalarının aklına gelmemiştir ve konu hakkında bilgileri yoktur diyerek bilgi vereyim.
32 inç panellerde; (kaynak : )
HD Ready paneller : 49 PPI
FULL HD paneller : 69 PPI
4K paneller : 137-139 PPI
PPI açılımıda Pixel Per İnç - inç başına piksel. Yani 1 inç de olan pixel sayısı 1 inç ise 2.54 cm olmakta.
Buna göre panellerin full hd mi readymi olduğunu anlaşılabiliyor.
Pixel-Density6359476733aad109.jpg

Bende satın almış biri olarak hem meraktan hemde 720p ise iade edeceğim için Carrefourda Toshibanın 2 farklı Full hd modelini gördüm ve pixellerini çektim.
Tabi o sırada cetvel vs olmadığı için para ile çekim yaptım. Paranın yönüne göre 1 cm cetvel ile ölçekledim.

Öncelikle 1. model : 32LL3C63DT
32ll3c63dtbb2cb1ecd8671a8c.jpg

toshiba-l3c3d316aacb0e527ff.jpg

toshiba1cmm.jpg

toshiba-pixell05ef2ecabd194203.jpg

Yani 1 cm de yaklaşık 27 pixel var 1inç: 2,54cm x 27pixel : yaklaşık 69 ppi > Yani cihaz FULL HD

2. Model : 32LA3B63DT
32la3b63dtc21d8762b4993279.jpg

toshiba-android-1cme2c7f417da7d1922.jpg

toshiba-android-pixell.jpg

Yani 1 cm de yaklaşık 27 pixel var 1inç: 2,54cm x 27pixel : yaklaşık 69 ppi > Yani cihaz FULL HD

Buda Rasgele 720p HD Ready TV :
sunny-1-cm.jpg

sunny-ready.jpg

Yani 1 cm de yaklaşık 20 pixel var 1inç: 2,54cm x 20 pixel : yaklaşık 50 ppi > Yani cihaz HD Ready

Ve bu konudaki TV : 32L2263DT

pixel.jpg

tos1.jpg

tos2.jpg

Yani 1 cm de yaklaşık 28 pixel var 1inç: 2,54cm x 28pixel : yaklaşık 71 ppi > Yani cihaz FULL HD

Fotoğraf çekiminden kaynaklı 1 pixel sapma olabilir, parayı her ne kadr yapıştırsamda tek elimle foto çektiğim için :) çizgilerde de sapma olabilir. Affola. Genel sonucu değiştirmiyor zaten. Bazen 27-28 hatalı sayım yapmışta olabilirim. :)

- > Tavsiyem olarak gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. Özellikle LL3C63DT ile bu cihaz neredeyse aynı,diğer android LA3B63DT ile ise panel türü farklı ve bu modelde panel parlaklığı dinamik modda bile daha kötü (çok belli oluyor canlılığın düşüklüğü-3C63 ile yan yana iken) ama yan açılardan daha sorunsuz.(ips sanırım zaten) 2cihazda da Toshiba yazan alt bar gri renkli ayak ortadan ,konudaki ise kasa ile aynı renk siyah parlak ayaklar 2 yanda.

Karar sizlerin.

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Ahmet29

Yeni Üye
14 May 2017
28
Cümleten merhabalar...
Son durum nasıl oldu?

E Çevrimdışı

Erdem Ekiz

Yeni Üye
19 Şub 2021
13
40
Fotoğraflardan göründüğü kadarıyla ölü piksel değil toz kaçması sorunu var. O yüzden tamir edilir demişlerdir panel temizliği standard prosedür olarak yapılıyor. Zorlarsanız değişim de alabilirsiniz muhtemelen ama şahsi düşüncem temizlendikten sonra mesele edilecek bir durum değil.
Alt tarafta olan nokta ölü pixel hocam iki renkte kayboluyor. Diğerini de bilemiyorum. İlk kurulumda oda çok dağınık(Ardiye odası) gibiydi. Ekrana tam dik şekilde bakamadım. 2-3 günde cihaz kapalı kaldı.
Malum havalar soğuyunca ufak odaya kaçtık. Tv ihtiyacı doğdu

Be
Son durum nasıl oldu?
Beklemedeyiz hocam.? Bilgilendirme yapacağım...

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Stuck pixel olabileceğini düşünüyorsanız alttaki siteyi deneyebilirsiniz;

Launch JScreenFix yazısına tıklayın, hasarlı bölgeye fare ile götürün o kareyi, bir süre oynatın.
Ben stuck pixel olan monitörümde denediğimde başarılı sonuç almıştım.
Evde PC varsa HDMI ile bağlayıp deneyebilirsiniz.

Bazen ölü pixel zannedilen şeyler stuck pixel olabiliyor.

E Çevrimdışı

Erdem Ekiz

Yeni Üye
19 Şub 2021
13
40
Merhabalar
Televizyon birebir değişimi yapıldı. Yeni gelen cihazda herhangi bir sorun yaşanmadı. 27 aralıktan beri cihazı kullanıyorum... Hemen yazmak istemedim.
Servis teknisyeni yeni cihazı getirdikten sonra ekranda kıl veya çizik olan alana biraz sert darbe ile vurdu ama herhangi bir yer değişikliği olmayınca çizik olabileceğini söyledi. Alt taraftaki noktanın da ölü pixel olduğunu söyledi.
Hayırlı günler.

R Çevrimdışı

ramaka

Yeni Üye
8 Ara 2021
9
24
bu aldığımız toshıba tvde sinyal yok hatası alıyorum uydu kablosunu çıkarıp normal eski tüplü tvnn uydu kutusuna bağladığımda kanallar geliyor sebebi sizce ne olabilir?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt