Teraspy & By_Trol Cevaplıyor

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
hocam merhaba öncelikle forumda yeniyim yanlış yere yanlış bir şey yazıyorsam lütfen kusura bakmayın. Benim bir sorunum var ve maalesef bu konularda çok acemiyim. Benim fınlux marka bir televizyonum var ve şöyle bir arıza söz konusu ; öncelikle tvyi kumandadan açıyorum finlux yazısı geliyor daha sonra gelen ekranda kanalın açılması yerine siyah ekran geliyor no information yazıyor ve listede hiçbir kanal görünmüyor listeye girmek içinde yaklaşık 5 saniyem oluyor 5 saniye sonra tv donuyor ve kapanıyor. Sürekli bu şekilde bir döngü var. Model veya anakart bilgim yok kullanma klavuzunun önünde şöyle birşey yazıyor 39FX6240F 39 SATELLITE umarım evde pc ve usb bellek ile halledebileceğim bir sorundur teşekkürler
selam,
https://tavsiyeforumu.com/konu/vest...-yazilim-talep-konusu.446/page-211#post-71184 bu formda seri numarası paylaşarak full yazılım talep ediniz.
yazılım dener kontrol ederiz.
forma hoşgeldiniz

geceninbirvakti Çevrimdışı

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
558
Merhaba,

MB211 şase ürüne 17MB211 0.69.4.0 yazılımını attığımda Kanal D HD kanalında ve diğer kanalların bazı dizilerinde insan suratları sanki hertz düşüklüğü gibi kirli bir ekran görünüyor süratlar ve etrafındaki cisimler keskinlik yokmuş gibi bozulmuş bir ekran görünüyor her herekette bir önceki kare hızındaki hareketi kalıyor gibi. Ama diğer kanalların yayınlarına baktığımda genelde sorun yok görüntü güzel.

Sorunumu anlatabildim mi bilmiyorum bir yorumunuz var mıdır bu konu hakkında, ayrıca bugün 17MB211 0.59.2.0 a dönmeyi deneyeceğim bakalım bir değişklik olacak mı.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Merhaba,

MB211 şase ürüne 17MB211 0.69.4.0 yazılımını attığımda Kanal D HD kanalında ve diğer kanalların bazı dizilerinde insan suratları sanki hertz düşüklüğü gibi kirli bir ekran görünüyor süratlar ve etrafındaki cisimler keskinlik yokmuş gibi bozulmuş bir ekran görünüyor her herekette bir önceki kare hızındaki hareketi kalıyor gibi. Ama diğer kanalların yayınlarına baktığımda genelde sorun yok görüntü güzel.

Sorunumu anlatabildim mi bilmiyorum bir yorumunuz var mıdır bu konu hakkında, ayrıca bugün 17MB211 0.59.2.0 a dönmeyi deneyeceğim bakalım bir değişklik olacak mı.
deneyebilirsin, tek kanalda yapıyorsa yayın problemi olabilir

geceninbirvakti Çevrimdışı

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
558
sayın TEKNOwest teknovest ve F fikoloji Üretim bandından bayi satışına çıkan ürünler sadece full yazılım yüklü olarak mı satışa çıkıp üreticiye gidiyor yoksa core yazılım da yükleniyor mu?
Servis montaj esnasında bildiğim kadarıyla sadece usb den kanal yükleme yapıp gidiyor?

Moderatör tarafında düzenlendi:
F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
sayın TEKNOwest teknovest ve F fikoloji Üretim bandından bayi satışına çıkan ürünler sadece full yazılım yüklü olarak mı satışa çıkıp üreticiye gidiyor yoksa core yazılım da yükleniyor mu?
Servis montaj esnasında bildiğim kadarıyla sadece usb den kanal yükleme yapıp gidiyor?
bazı modellerde daha banttan çıkmadan güncelleme yapıldı ise yükleniyor.
bazı modellerde üretimden sonra servislere bilgi geliyor ve montajda yapılması gerekiyor.
bazı modellerde üretildikten 4-5 ay sonra güncelleme geliyor bunu bantta yüklenmesi yada montajda yüklenme durumu olmuyor.

M Çevrimdışı

magrur0253

Yeni Üye
25 Ocak 2019
30
Merhaba, teraspy teraspy F fikoloji TEKNOwest teknovest arkadaşlar pc yi Tv ye (vestel pf9090) aktarmak için HDMI 2.0 olan kablo aldım (3metre), görüntü ve ses sorunsuz aktarılıyor ancak yaklaşık yarım saat sonra tv de görüntü de seste bir iki saniye gidiyor ancak pc de görüntü ses gitmiyor bunu sebebi nedir? tv de 4 tane hdmı giriş var denedim hepsini sorun devam ediyor... Mesela film izliyorum tak kesiliyor bir iki saniye sonra kaldığı yerden görüntü ses geri geliyor, sonra oyundayım yine aynı şey haliyle oyunda falan hepten sıkıntı oluyor, iki saniyelik görüntünün kesilmesi oyunu kaybetmeye sebep oluyor vs... Çözüm önerisi olan var mıdır?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,342
64
Merhaba, teraspy teraspy F fikoloji TEKNOwest teknovest arkadaşlar pc yi Tv ye (vestel pf9090) aktarmak için HDMI 2.0 olan kablo aldım (3metre), görüntü ve ses sorunsuz aktarılıyor ancak yaklaşık yarım saat sonra tv de görüntü de seste bir iki saniye gidiyor ancak pc de görüntü ses gitmiyor bunu sebebi nedir? tv de 4 tane hdmı giriş var denedim hepsini sorun devam ediyor... Mesela film izliyorum tak kesiliyor bir iki saniye sonra kaldığı yerden görüntü ses geri geliyor, sonra oyundayım yine aynı şey haliyle oyunda falan hepten sıkıntı oluyor, iki saniyelik görüntünün kesilmesi oyunu kaybetmeye sebep oluyor vs... Çözüm önerisi olan var mıdır?
Bendeki tv aynı tv,amiral gemisi :)
Ben bazen 5 metre kabloyla çift ekran olarak kullanıyorum,hanım dizi izlerken ben pc bağlayıp film izliyorum,sıkıntı olmadı hiç,çocukluk arkadaşım tvsini lenovo laptopta ekran gibi kullanıyor,gözleri çok bozuk,ondan da şikayet duymadım, bu arada kabloyu çankayadan aldım tamamen çin malı kablo :)

M Çevrimdışı

magrur0253

Yeni Üye
25 Ocak 2019
30
teraspy teraspy teşekkürler hocam ben bi satıcıyla görüşeyim. Birde hdmı'n 2.0 veya 1.4 olmasından kaynaklanabilir mi? ben hdmı 2.0 olanı aldım, daha önceden 1.4 olanı kullanmıştım sorun olmamıştı.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Selam şunu denedin mi ?
Öncelikle varsa başka tv veya monitörde aynı ekipmanı dene. Tv sağlamlığını kontrol et.

Yine mi kesti ? O zaman farklı bir hdmi ile dene. Hdmi sağlamlığını kontrol et.

Yine mi kesti o zaman pc hdmi çıkışı desteklemiyor yada bi kablo uyumsuzluğu var

M Çevrimdışı

magrur0253

Yeni Üye
25 Ocak 2019
30
F fikoloji cevabın için teşekkürler, daha önce kullandığım HDMI kabloyla sorunsuz kullanmıştım aynı pc aynı tv, şuan aldığım sadece farklı olarak HDMI 2.0 olan kablo yine aynı pc aynı tv ancak dediğim gibi bir iki saniyelik bir kesinti oluyor yaklaşık yarım saate bir. bu dediklerinizi deneyecek ayrıca bir monitor veya tv yok, başka kabloda yok şuan, yarın satıcıyla görüşüp 1.4 olan bir HDMI kablo ile değişim talep edeceğim. İlginize teşekkürler arkadaşlar.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,342
64
Bence 1.4 al, kabloya baktım da üzerinde birşey yazmıyor :) 5 metre benimki ,hatta 5 metrede usb uzatma almıştım,yazılım yüklemek için tvnin yanına git-gel yapmamak için :cak

Geri
Üst Alt