Teraspy & By_Trol Cevaplıyor

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Hahahahaa,güldürdün valla sevgili fikoloji ,tabii 2li olanı tvye takacak,ama ikiside 2.0 olacak ,adaptöre güvenilmez çünkü sabir 5v vereni görmedim ben,ya 7 v ya 8 v verirler hep,yoksa olur :haha1

p201612311716507704382.jpg
Ben sadece mantık yürüttüm olur mu diye. Bir gün denk gelirse denerim ama öyle bir harddiskim yok ?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,366
64
Hayırlısı bakalım diyelim
Sevgili fikoloji,zaten 2.ci kabloyu takmaktaki amaç 500ma ikileyerek 1A elde etmek ve HDD vermek,yukarıdaki yazdıklarım için lütfen yanlış anlama :)
ama 5v vermek mantık olarak doğru,bazen programlama yaparken hariçten 3.3 veya 5 v verirdim,ama sabitti tabii bu voltlar, N nedimm de verdiğim kabloyla kesin işini halleder diye düşünüyorum.Konuyu dağıtmamak için sustum,yoksa atılacağım buralardan :haha1

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
Sevgili fikoloji,zaten 2.ci kabloyu takmaktaki amaç 500ma ikileyerek 1A elde etmek ve HDD vermek,yukarıdaki yazdıklarım için lütfen yanlış anlama :)
ama 5v vermek mantık olarak doğru,bazen programlama yaparken hariçten 3.3 veya 5 v verirdim,ama sabitti tabii bu voltlar, N nedimm de verdiğim kabloyla kesin işini halleder diye düşünüyorum.Konuyu dağıtmamak için sustum,yoksa atılacağım buralardan :haha1
Arkadaşlar destek için teşekküler şarz aleti olayını servisle denedik sonuç çıkmadı diğer seceneklerinizi deneyecem işin özünde dediginiz gibi voltaj olayı var destek için tesekkur ederim sagolun sonucu paylasacam

M Çevrimdışı

Muratttt

Yeni Üye
13 Şub 2019
4
42
Merhabalar Arkadaşlar.
Lcd televizyonumda oluşan bir arıza sonucu araştırma yaparken, elektronik-tv tamirat videolarını epeyce izledikten sonra Adem Bey'in youtube videosunda sitenin bahsini geçirmesi sonucu buralardayım.
Aklıma takılan birkaç husus oldu, müsaade ederseniz onlarla alakalı bir iki sorum olacak:
Elimde bir LCD televizyon var(6-7 senelik), televizyon izlenirken görüntü gidiyor geliyor bir kere, ardından tekrar gidiyor ve hiç gelmiyor şu an. Fakat ses gelmekte.
Yani ses var görüntü yok... Videolardan izlediğim kadarıyla 1. Lcd floresanları 2. inverter kart a odaklamış durumdayım. Kendi yapabileceğim basit kontrolleri yapıp düzeltmeye çalışacağım olmazsa bir tv tamircisi arkadaşa bakacağım etrafımda.
1- Panele dışarıdan ışık tutuyoruz, içeride oynayan hayal meyal bir görüntü görürsek tamam panelde sıkıntı yok mu diyoruz ( arıza kartlardan ya da aydınlatma lambalarından (led,lcd) kaynaklanmıştır diyoruz? ). Eğer ekranda oluşan hayal bir meyal dahi görüntü yoksa ne diyoruz? Panel arızalıdır sonucu mu çıkıyor direkt?
  1. Panel ömrü dediğimiz şey televizyonun türüne göre içinde olan floresan lambaların ya da led lambaların ömrü mü? Yoksa lambalar hepsi değişse dahi bu ince özel cam ekranın kendi ömrü oluyor mu?
  2. İnverter kartı söktük, paneli indirdik diyelim. Floresanlar önümüzde duruyor ayrı ayrı hatlar var, bu hatlardaki lambaların çalışıp çalışmadığını ayrı ayrı denemek istiyorum. Nasıl güç vereceğim ben bunlara denemek için ( Floresanların 1000 V gibi oldukça yüksek ve tehlikeli voltajlarda ışık verdiği söylendiğinden ters bir şey yapmayım diyorum. Videolarda batarya pili şekilli bir adaptörle falan yaptıklarını gördüm ama anlamadım tam ne olduğunu kaç volt kaç amperde çalışır vs. )

Tv şu an kapağı sökülmüş halde bekliyor :) ( Biraz merak ve basit aletler var multimetre havya vs gibi ama teknik bilgim çok yok )
Basitçe cevaplayabilirseniz sevinirim...

G Çevrimdışı

gezegen

Yeni Üye
12 Şub 2019
2
44
slm Ado abi seri no 7025 190 300500 mb90 anakartlı tv güncelleme yaptım fakat güncelleme bittikten son tv açıldı vestel yazısı 10sn gelip gidiyor neyapmam gerekir kurtarma yazılımıyla geri dönermi. teşekkürler..

T Çevrimdışı

tahaeymen

Yeni Üye
13 Şub 2019
14
38
E732E6E7-5EF8-415F-A5BE-9C749D47AB56.jpg
bu cihaz için güncelleme hangisi anakart modeli nedir 1.33.5 yazılım yükseltme 1.33.2 uygulama sürümü şuan

huseyinguler0707 Çevrimdışı

huseyinguler0707

Yeni Üye
19 Eki 2018
48
Merhaba Adem Helvacı Ado bey TV internette bağlı fakat. İnternet hız testi sekmesi var ona tıklayınca hız testi yapmıyor 0 mbps çıkıyor direkt olarak. İnternete bağlanmada sıkıntı yaşıyorum bunun yüzünden mi acaba. Wifi bağlı gözüküyor ama . Çözemedim. Teşekkürler

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
M Çevrimdışı

magrur0253

Yeni Üye
25 Ocak 2019
30
Bence 1.4 al, kabloya baktım da üzerinde birşey yazmıyor :) 5 metre benimki ,hatta 5 metrede usb uzatma almıştım,yazılım yüklemek için tvnin yanına git-gel yapmamak için :cak
HDMI kablo sorunu görüntü kesilmesi vardı ya o sorun çözüldü ? HDMI 2.0 standartıydı kablo bir iki saniye görüntü kesilmesi mevcuttu, aynı özellikte başka bir kabloyla değiştiler sorun çözüldü, yani sorun kablodaymış :cak

huseyinguler0707 Çevrimdışı

huseyinguler0707

Yeni Üye
19 Eki 2018
48
Merhaba Adem Helvacı Ado bey TV internette bağlı fakat. İnternet hız testi sekmesi var ona tıklayınca hız testi yapmıyor 0 mbps çıkıyor direkt olarak. İnternete bağlanmada sıkıntı yaşıyorum bunun yüzünden mi acaba. Wifi bağlı gözüküyor ama . Çözemedim. Teşekkürler
Merhaba Adem Helvacı Ado üstad Netflix de donma sorunu yaşıyorum TV ud8400 bu sadece sabahları oluyor.cikista yapamıyorum TV yi kapatmam gerekiyor. Nasıl yol izlemeliyim

Geri
Üst Alt