Teraspy & By_Trol Cevaplıyor

S Çevrimdışı

SudaEriyenAspirin 

Aktif Üye
22 Haz 2018
284
34
TEKNOwest teknovest Adem Helvacı Ado F fikoloji
tvboxun kumandasını regal 49r7020u da normal olarak kullanabilme şansım var mı? yani uydu yayınını izlerken kanal değiştirme ve ses açma kapamaa için soruyorum.
kumand hem kızılötesi hem bluetoothlu kumanda
Bluetooth-Voice-Remote-Control-Replacement-For-Mecool-Android-TV-Box-Mecool-M8S-PRO-L-and-M8S.jpg

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
TEKNOwest teknovest Adem Helvacı Ado F fikoloji
tvboxun kumandasını regal 49r7020u da normal olarak kullanabilme şansım var mı? yani uydu yayınını izlerken kanal değiştirme ve ses açma kapamaa için soruyorum.
kumand hem kızılötesi hem bluetoothlu kumanda
Bluetooth-Voice-Remote-Control-Replacement-For-Mecool-Android-TV-Box-Mecool-M8S-PRO-L-and-M8S.jpg
Aynı frekanssa kulanabilirsin
Ama tahminimce uymayacaktir.
akıllı kumanda dediğimiz bi ara dijiturkte olan kumanda gibi özelliği varsa kullanılabilir.
Edit; düzenleme yapıldı

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

SudaEriyenAspirin 

Aktif Üye
22 Haz 2018
284
34
Aynı frekanssa kulanabilirsin
Ama tahminimce akıllı kumanda dediğimiz bi ara dijiturkte olan kumanda gibi özelliği varsa kullanılabilir
hocam nasıl olacağını buradan veya pmden anlatabilir misin
daha önce dt kullanmadım o konuda fikrim yok
frekansı nasıl anlarım onuda bilmiyorum bt frekansı ise büyük ihtimalle 2.4ghzdir.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
hocam nasıl olacağını buradan veya pmden anlatabilir misin
daha önce dt kullanmadım o konuda fikrim yok
frekansı nasıl anlarım onuda bilmiyorum bt frekansı ise büyük ihtimalle 2.4ghzdir.
Frekansı öyle gözle vs anlaşılacak birşey değil. Kumandanin frekansını araştırmak lazım. Vestel de bile bu Led teknolojisi ile 3 kumanda frekans değişikliği yaptılar.
Yani tv nin göz alıcısı çalışma frekansı ile kumanda uyumlu olmalı

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,332
65
Yok ,olmaz sevgili SudaEriyenAspirin; ama ancak şöyle bir yol kullanabilirsin,bir adet öğrenebilen 8in1 kumanda kullanmak...
Bu kumandaya hem tvnin hemde tvboxsun kumandasını tanıtıp kullanabilirsin,ben köydeki tvde böyle bir kumanda kullanıyorum,üstelik çin malı 8in1 kumanda,köyde 4 yıldır kullanıyoruz ;)
Orjinal kumandaları da bir poşete koyup,sakla ;)

mehmet toprak Çevrimdışı

mehmet toprak 

Aktif Üye
22 Eki 2018
192
46
mrb üstadlar. değişim yapılan regal 7020 tv dün kuruldu.yenisinde ŞÖYLE bir sorun var. tv açıkken interneti açarsam tv ağı görmüyor interneti kapatıp açınca bağlanıyor fakat internet açıkken tv yi açarsam direk ağı görüyor. 3.62.33 yüklü faktory reset yaptım olmadı.sorunun bir çözümü varmı interneti kapatıp açmaktan başka.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
mrb üstadlar. değişim yapılan regal 7020 tv dün kuruldu.yenisinde ŞÖYLE bir sorun var. tv açıkken interneti açarsam tv ağı görmüyor interneti kapatıp açınca bağlanıyor fakat internet açıkken tv yi açarsam direk ağı görüyor. 3.62.33 yüklü faktory reset yaptım olmadı.sorunun bir çözümü varmı interneti kapatıp açmaktan başka.
Hmm o zaman biraz kafa yoralım
Şöyle denermisin: ağ aylarından kırmızı tuşla kayıtlı profili sil diyip, wpn ile modemi eşleştir. Tabi modemde wpn varsa.
Eğer düzelmez se, ağ ayarlarından gelişmiş ayarlara girip otomatik yerine Manuel ip verin. İp çakışması olabilir

mehmet toprak Çevrimdışı

mehmet toprak 

Aktif Üye
22 Eki 2018
192
46
Hmm o zaman biraz kafa yoralım
Şöyle denermisin: ağ aylarından kırmızı tuşla kayıtlı profili sil diyip, wpn ile modemi eşleştir. Tabi modemde wpn varsa.
Eğer düzelmez se, ağ ayarlarından gelişmiş ayarlara girip otomatik yerine Manuel ip verin. İp çakışması olabilir
gelişmiş ağı denedim ama wpn denemedim.kablonetin modemi var wpn denicem.kesin basit bir çözümü vardır bu işin.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
gelişmiş ağı denedim ama wpn denemedim.kablonetin modemi var wpn denicem.kesin basit bir çözümü vardır bu işin.
Karşılaşmayınca tecrübe olmuyor işte. Belkide wifi kartında sorun vardır. En çok karşılaştığımız ise wifi kablosu yarım takılması veya iyi temas etmemesi. Bazen bi var bi yok veya bi anda wifi kesiyor gibi sorunlar olabiliyor

mehmet toprak Çevrimdışı

mehmet toprak 

Aktif Üye
22 Eki 2018
192
46
Karşılaşmayınca tecrübe olmuyor işte. Belkide wifi kartında sorun vardır. En çok karşılaştığımız ise wifi kablosu yarım takılması veya iyi temas etmemesi. Bazen bi var bi yok veya bi anda wifi kesiyor gibi sorunlar olabiliyor
yok bu farklı tv bağlanıyor ama ağ almıyor. hem kablo da hemde wifide aynı

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,332
65
yok bu farklı tv bağlanıyor ama ağ almıyor. hem kablo da hemde wifide aynı
Bu linuxların ortak sorunu sanırım;
Lenovo G50 :
Pclinuxos ---> Wifi sorunsuz bağlanıyor,ağdan düşme(diyeyim) hiç olmuyor
Debian 8 (jessie)---> Wifi sorunsuz bağlanıyor,ağdan düşme çok sık oluyor,bağlıyım ama ağ yok,erişimde yok-kabloyla kullanıyorum,o bile küt-
Debian 9 ---> Wifi sorunsuz bağlanıyor,ağdan düşme(diyeyim) hiç olmuyor
Centos 7 ---> Wifi sorunsuz bağlanıyor,ağdan düşme(diyeyim) hiç olmuyor
Opensuse ---> Wifi sorunsuz bağlanıyor,ağdan düşme çok sık oluyor,bağlıyım ama ağ yok,erişimde yok
Bunlar benim HDDki sistemler...
Bunu şunun için belirttim,sanırım sistem derlemeye göre ağ kartını kullanıyor,hatta bu konuda lenovoya mail de atmıştım ilk aldığımda,tabii cevap gelmedi çünkü onlar win kullanın diyorlar(dı ,sitelerinde bile linuxla ilgili sürücüler yoktu) diye belirttikten sonra ...
Büyük ihtimal senin tv ağ kartıyla alakalı olabilir.

mehmet toprak Çevrimdışı

mehmet toprak 

Aktif Üye
22 Eki 2018
192
46
çözdüm ip çakışması varmış telefonla tv aynı ip nosu alınca bağlı olmasına rağmen ağ gelmiyordu.tv 2 farklı ip alıyormuş bire indirdim dhcp den oldu.

Geri
Üst Alt