Teraspy & By_Trol Cevaplıyor

S Çevrimdışı

spider001

Yeni Üye
1 Ara 2018
10
42
Herkese selamlar saygılar 48ua8900 tv de dsmart fix modül sorunu yaşıyorum, cihazı dsmart kurulumu yapmama rağmen paketteki şifreli kanalları açmayı bir türlü başaramadık, sinyal de gönderdik, 1 saate yakın şifreli kanalda açmasını bekledik yinede çalışmadı.Fta kanallar çalışıyor.Modül farklı cihazda sorunsuz çalışıyor.Tv Menüsünde ortak Arabirim modülü tespit edilemedi uyarısı alıyorum, ancak modülü çıkardığım zaman Arabirim modülü çıkarıldığını yazıyor ekranda. Problemin kaynağı ne olabilir?

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,455
49
Hocam bende aynı şekilde düşünüyorum lakin işte ilerde bozulur mu diye korkuyorum ? Yoksa aynı şeyleri düşünüyoruz
türkiye şartlarında heleki bu şebeke dalgalanmasında yinede iyi çalışıyor bu cihazlar .anahtarlı 3lü grup prizle gece yatarken yada uzun süreli durumlarda grup priz anahtarında enerjiyi kestiğinizde bir sıkıntı olmaz. bu şebeke şartlarında stand by da cihaz bırakmak riskli biz montaj esnasında müşteriyi bu şekilde bilgilendiriyoruz.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Herkese selamlar saygılar 48ua8900 tv de dsmart fix modül sorunu yaşıyorum, cihazı dsmart kurulumu yapmama rağmen paketteki şifreli kanalları açmayı bir türlü başaramadık, sinyal de gönderdik, 1 saate yakın şifreli kanalda açmasını bekledik yinede çalışmadı.Fta kanallar çalışıyor.Modül farklı cihazda sorunsuz çalışıyor.Tv Menüsünde ortak Arabirim modülü tespit edilemedi uyarısı alıyorum, ancak modülü çıkardığım zaman Arabirim modülü çıkarıldığını yazıyor ekranda. Problemin kaynağı ne olabilir?
merhaba servis menüsü (menü 4725 tuşlayın) diagnostic bölümünün resmini paylaşırmısınız

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

spider001

Yeni Üye
1 Ara 2018
10
42
Hocam bu kısımmı?

IMG_20181203_234226a4ab0e6d6740d0be.jpg

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,332
65
Şimdi cevap gelir,bu konuda ama oradaki "Test mode service list" tıklama sakın,yoksa tv kanallar gider,örnek liste gelir - en azından bende böyle oluyordu,belki yeni model kartlarda da oluyordur- Çanak kullanıyorsan vede kanal listeni de yedek almadıysan uğraş dur.

S Çevrimdışı

spider001

Yeni Üye
1 Ara 2018
10
42
Şimdi cevap gelir,bu konuda ama oradaki "Test mode service list" tıklama sakın,yoksa tv kanallar gider,örnek liste gelir - en azından bende böyle oluyordu,belki yeni model kartlarda da oluyordur- Çanak kullanıyorsan vede kanal listeni de yedek almadıysan uğraş dur.

yok hocam bu sayfada herhangi bir ayara dokunmuyorum,fakat usb de kanal listemin yedeğini her ihtimale karşın saklıyorum
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

cı+ ok görünüyor servisden destek alın bunun için farklı yazılım talep etmesi gerekli
Hocam servis bugün geldi,dsmart kurulumu yapıp bana 30 dk 1.kanalda beklememi ,kanallar açılmadığı taktirde yeniden onlara bildirimde bulunabileceğimi söyleyip gittiler.Ben 30 dk değil 1 saat bekledim kanallar açılmadı.

fakethe Çevrimdışı

fakethe

Yeni Üye
3 Ara 2018
6
33
merhaba, bir mağazada gördüm grundig marka bu televizyonu. panel ve anakart modeli nedir acaba

IMG_20181205_150930.jpg

Geri
Üst Alt