Teraspy & By_Trol Cevaplıyor

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Ado hocam ben ali 49ud9650t tv konusunda epey basınızı agrıtan kişiyim. Hani şu ihraç urunleri tavsiye etmediginiz halde alan daha sonra soruları ile sizi bunaltan en sonunda yeni surum için sorularım karşısında video cecap verdiğiniz kişi... Malesef yeni sorularım var cevap versenizde vermesenizde şimdiye kadar verdiğiniz bilgiler için teşekkurler. Birinci sorum , kanal gecişlerindeki ışık sızması bulutlanma oldugunu öğrendiğim durum bendede var, ne yapmalıyım boyle kullansam bir sorun olur mu? İkinci sorum daha önce sordum ama belkide gözden kaçmış olabilir tv ye yeni surumu yukledim lifetime sıfırlandı bunun bir sakıncası var mı? Teşekkürler.

Selamlar life time de hiç sorun yok, Bulutlanma ise rahatsız edici boyutlarda ise utlaka servis talep etmelisin. :ok

Hiç de bşım ağrımıyor, ne zaman ne istersen sorabiirsin için rahat olsun kardeşim :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Ado yerine bu seferlik ben cevap vereyim. :kiskis

Kullanım süresinin sıfırlanmasının size hiçbir pozitif veya negatif etkisi olmaz.

Bulutlanma olmayan panel şahsen görmedim, hepsinde az veya çok oluyor. Onun yanında, normal şartlarda bulutlanma seviyesinin arttığını de görmüşlüğüm yok. İlk lcd televizyonumu 10 yıldan fazla kullandım, şu ankini de 2,5 yıldır kullanıyorum. İlk aldığımda bulutlanma seviyesi nasıl idiyse, hep aynı noktada kaldı.
Elinize sağlık azizim :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Sa. Ado bey 43" 50" aralığında wifi özelliği olan kablolu internet bağlantısı olan Android tv hangi marka model tavsiye edersiniz ekran kalitesi iyi olsun yorumlara baktım da ekran panelinden bahsiden yanda önden güzel görüntü veren bir tv marka takıntım yok markalı ürünün yerini tutacak aynı ayarda ve daha ucuz olan bir tv ihtiyacım var
Düz bir tv ile androdi box baksak? :alala

H Çevrimdışı

heaton

Yeni Üye
5 Eyl 2018
1
27
Merhabalar Ado hocam, kusura bakmayın başlık açmadan evvel buraya yazıyorum ama biraz acil bir durum. İki ayrı revizyonlu ürün arasında kaldım. Fiyatları birbirine yakın bir tanesi 49ub8300 -1800 tl diğeri ise 43ub9100s - 1900 tl. Aslında 9100s'te karar kılmıştım ancak smart tv ve yazılım versiyonu eski çıktı. 49ub8300'ün smart tv sürümü 3.20 ve yazılım sürümü de 3.v'li bir şeydi. 43ub9100s'in yazılım sürümü 2.v iken uygulama sürümü 1.v. Hem seri numarası ile hem de menüsünden kontrol ettiğimiz üzere bir yazılım güncellemesi de mevcut değil. Hangisini tavsiye edersiniz, 9100s'i alsak güncellemesini yapabilir miyiz? Ayrıca niçin daha üst bir model olmasına rağmen yazılımı bu kadar eski sizce?

Bu arada durumun aciliyeti de şuradan kaynaklanıyor ben araştırırken ürünü kaçırmayayım diye 49ub8300'ü satın aldım ancak eğer bugün içerisinde iade edebilirsek edeceğiz, revizyonlu ürün olduğu için teslimattan sonra iade olmuyor.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

@Ado hocam televizyon geldi. İçerisinde mb130 anakart gözüküyor, üretim yılı da 2017. Daha önce bir yerlerde ub8300 serisinde mb120 var dediğinizi hatırlıyorum. Anakart değiştirildiği için mi acaba daha güncel bir yazılım sürümü var?

@Ado bu da menu 4725 'in fotoğrafı hocam.

20180906_172354.jpg

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

AzorAhai

Yeni Üye
9 Eyl 2018
7
39
Ado hocam kolay gelsin
philips 49pus7503 model tv sahibiyim , tv ye usb 3.0 harddisk takıp 4k film oynatılabilirmi ?

U Çevrimdışı

ugoss

Yeni Üye
8 Eyl 2018
10
42
Ado hocam merhaba; mb130 jvc model tv im var. site de bulunan en son ve bir kaç tane daha çekirdek yazılım denememe rağmen tivibu uygulaması çıkmadı. Vestel smart ile birebir aynı uygulamalar mevcut ama benim işime yarayacak sadece bu uygulamanın olmaması biraz can sıkıcı? Bir çözüm var mı acaba?

Adem Helvacı Ado

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Merhabalar Ado hocam, kusura bakmayın başlık açmadan evvel buraya yazıyorum ama biraz acil bir durum. İki ayrı revizyonlu ürün arasında kaldım. Fiyatları birbirine yakın bir tanesi 49ub8300 -1800 tl diğeri ise 43ub9100s - 1900 tl. Aslında 9100s'te karar kılmıştım ancak smart tv ve yazılım versiyonu eski çıktı. 49ub8300'ün smart tv sürümü 3.20 ve yazılım sürümü de 3.v'li bir şeydi. 43ub9100s'in yazılım sürümü 2.v iken uygulama sürümü 1.v. Hem seri numarası ile hem de menüsünden kontrol ettiğimiz üzere bir yazılım güncellemesi de mevcut değil. Hangisini tavsiye edersiniz, 9100s'i alsak güncellemesini yapabilir miyiz? Ayrıca niçin daha üst bir model olmasına rağmen yazılımı bu kadar eski sizce?

Bu arada durumun aciliyeti de şuradan kaynaklanıyor ben araştırırken ürünü kaçırmayayım diye 49ub8300'ü satın aldım ancak eğer bugün içerisinde iade edebilirsek edeceğiz, revizyonlu ürün olduğu için teslimattan sonra iade olmuyor.

@Ado hocam televizyon geldi. İçerisinde mb130 anakart gözüküyor, üretim yılı da 2017. Daha önce bir yerlerde ub8300 serisinde mb120 var dediğinizi hatırlıyorum. Anakart değiştirildiği için mi acaba daha güncel bir yazılım sürümü var?

@Ado bu da menu 4725 'in fotoğrafı hocam.

20180906_172354.jpg
Kendime not, ilgileneceğim.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Ado hocam merhaba; mb130 jvc model tv im var. site de bulunan en son ve bir kaç tane daha çekirdek yazılım denememe rağmen tivibu uygulaması çıkmadı. Vestel smart ile birebir aynı uygulamalar mevcut ama benim işime yarayacak sadece bu uygulamanın olmaması biraz can sıkıcı? Bir çözüm var mı acaba?

Adem Helvacı Ado
Tivi özelinde tivibu anlaşması yok görünüyor azizim, modlama konusunu kontrol edermisiniz rica etsem :ok

skayalar2 Çevrimdışı

skayalar2

Aktif Üye
8 Eyl 2018
92
Adem Helvacı Ado Başkan,
Allah rızası için 40-43 inch arası
smart
wifi
iptv izlenebilecek
play station oynanıp
futbol ve film izlenebilecek
paneli maneli iyi bir tv
önerirmisin?

Valla bu siteyi bulmasam mal gibi direk a101 den çakacaktım tvyi, ama buraya bulaştım her detaya takılır oldum. :)
Acil yardım, bitsin bu işkence.

U Çevrimdışı

ugoss

Yeni Üye
8 Eyl 2018
10
42
Tivi özelinde tivibu anlaşması yok görünüyor azizim, modlama konusunu kontrol edermisiniz rica etsem :ok

Ado hocam teşekkürler o iş biraz karışık geldi bana şimdilik kalsın. Bir ricam daha olacak müsait zamanınızda JVC LT-55VU53T model 8009964 800195 seri numaralı tv nin üzerinde gelen çekirdek yazılımı verebilir misiniz? Yazılım konusunda bulamadım. Yanlış hatırlamıyorsam 62.3.0 dı..

Teşekkürler.

Adem Helvacı Ado

Geri
Üst Alt