Telnet

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
Z zivizivi ,Sevgili hosbulduk hosbulduk anlatmış bir süre önce ,mb130 ile alakalı.Yani mb130 için yapılacak bir şey yok gibi görünüyor maalesef :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
Gerçi yine olmayabilir ama aşağıdaki linkte linux için vermiştim mb130 olurmu bilmiyorum :ok

Z Çevrimdışı

zivizivi

Yeni Üye
10 Tem 2021
40
yok abi ne yapsam olmadı. benzer durumlarda vestel üretimi farklı marka çözüme ulaşanların yazılarını inceledim yabancı forumlarda karşılaştırdım hep ekstra daha fazla açık portları var. benim cihaz telneti kapalı belli ki ne yapsam halledemedim. pc açıp kapayınca idle durumda vs elektriğini kesip açan icat var zati onunla devam ederim. biraz geç açılıyor tv elektriğini kesip verince tek dezavantajı o.
sağlık olsun. teşekkürler hepinizin destek çabalarınıza

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
yok abi ne yapsam olmadı. benzer durumlarda vestel üretimi farklı marka çözüme ulaşanların yazılarını inceledim yabancı forumlarda karşılaştırdım hep ekstra daha fazla açık portları var. benim cihaz telneti kapalı belli ki ne yapsam halledemedim. pc açıp kapayınca idle durumda vs elektriğini kesip açan icat var zati onunla devam ederim. biraz geç açılıyor tv elektriğini kesip verince tek dezavantajı o.
sağlık olsun. teşekkürler hepinizin destek çabalarınıza
Hımm,peki 4725 ile servis menüye girip option1 (galiba buydu) bak bakalım tool açık mı kapalı mı :alala (merak ettiğimden soruyorum bunu)

Z Çevrimdışı

zivizivi

Yeni Üye
10 Tem 2021
40
option 1 test tool kısmı var yes olarak duruyor ayarı
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

IMG_20210806_234236.jpg

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
option 1 test tool kısmı var yes olarak duruyor ayarı

IMG_20210806_234236.jpg
Hımm,açık ama iş yapmıyorsa farklı bir şifre var demektir.En son bu kısımda ümitlenmiştim ,NO olabileceğini düşündüm.Ama benim düşünceme göre servisler mutlaka telneti kullanırlar diye düşünüyorum yine de ,belki onların bildiği farklı bir yöntem olabilir,gerçi bu gün araştırdığımda mb130 servis bilgilerinde telnetten bahsedilmiyor.Artık maalesef yapacak bir şey görünmüyor ama yazdığım telnet hakkındaki düşüncemde ısrar da ediyorum bu arada :)

Z Çevrimdışı

zivizivi

Yeni Üye
10 Tem 2021
40
Hımm,açık ama iş yapmıyorsa farklı bir şifre var demektir.En son bu kısımda ümitlenmiştim ,NO olabileceğini düşündüm.Ama benim düşünceme göre servisler mutlaka telneti kullanırlar diye düşünüyorum yine de ,belki onların bildiği farklı bir yöntem olabilir,gerçi bu gün araştırdığımda mb130 servis bilgilerinde telnetten bahsedilmiyor.Artık maalesef yapacak bir şey görünmüyor ama yazdığım telnet hakkındaki düşüncemde ısrar da ediyorum bu arada :)
var mı elinizde servis bilgileri mb130un? bir ara görmüştüm benzer birşey sanki pdf bişiler vardı kaybetttim ama incelersem yolu varsa belki seri port bişi ekler gene hallederim komut alırsa eğlenceli olur

video programımı açınca picture profilleri değiştirse falan çok hoş olur e üstüne aç kapa komutu da veririrm tadından yenmez

bu galiba benzeridir en azından mb130s benim board sanıyorum

gerçi cihaz yeni daha haybeye söküp parçalamayayım garantisinden de olmayalım mantıksız iş : )

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
var mı elinizde servis bilgileri mb130un? bir ara görmüştüm benzer birşey sanki pdf bişiler vardı kaybetttim ama incelersem yolu varsa belki seri port bişi ekler gene hallederim komut alırsa eğlenceli olur

video programımı açınca picture profilleri değiştirse falan çok hoş olur e üstüne aç kapa komutu da veririrm tadından yenmez

bu galiba benzeridir en azından mb130s benim board sanıyorum

gerçi cihaz yeni daha haybeye söküp parçalamayayım garantisinden de olmayalım mantıksız iş : )
Bir bakayım verdiğin pdfye önce :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt