Televizyona Yazılım Nasıl Yüklenir - Anakart Bazında Yazılım Yükleme Yöntemleri

M Çevrimdışı

mesutank 

Süper Üye
4 Şub 2018
656
44
Üstadım mb 130 full yazilim gerek oldu mümkün ise...

20180314_132304.jpg

M Çevrimdışı

mustafas72

Yeni Üye
1 Mar 2018
31
Ado' Alıntı:
mustafas72' Alıntı:
Ben de söylediğiniz bütün yöntemleri, 4 ayrı usb bellek ile her iki usb girişinden denedim. Acaba diyorum oldu da benim mi haberim yok... Ve vazgeçtim. Yine de emekleriniz için çok sağ olun Adem Bey... :bye:

Sizin de MB130 muydu yoksa?

mesutank' Alıntı:
Üstadım mb 130 full yazilim gerek oldu mümkün ise...

20180314_132304.jpg

yükleyebildiniz mi?

M Çevrimdışı

mesutank 

Süper Üye
4 Şub 2018
656
44
Cvp: Televizyona Yazılım Nasıl Yüklenir - Anakart Bazında Yazılım Yükleme Yöntemleri

mustafas72' Alıntı:
mesutank' Alıntı:
Malesef olmadı su an farklı bir usb bellek ile deneyecegim

ben de 55ud8400'e yükleyemedim 5 farklı usb ile denedim :haha:

Maalesef yükleme gerceklesmedi.youtube cıkısı kilitlenme ve siyah ekran ve renklerde dogal renk problemleri  için istemiştim ...

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Cvp: Televizyona Yazılım Nasıl Yüklenir - Anakart Bazında Yazılım Yükleme Yöntemleri

mesutank' Alıntı:
mustafas72' Alıntı:
ben de 55ud8400'e yükleyemedim 5 farklı usb ile denedim :haha:

Maalesef yükleme gerceklesmedi.youtube cıkısı kilitlenme ve siyah ekran ve renklerde dogal renk problemleri  için istemiştim ...

Anlaşıldı ilk fırsatta mutlaka bu yüklemeyi video çekimi ile foruma aktarmak şart oldu :ok:

M Çevrimdışı

muzof

Yeni Üye
12 May 2018
2
52
17MB97 Full
1. Aşağıdaki dosyalar boş ve formatlanmış USB belleğin içerisine kopyalanır.
• mb97_en.bin
• Romboot.bin
• PM51.bin
•usb_auto_update_D7L.txt
2. TV’nin 220 kablosu prizden çıkarılır. Yazılımların kopyalandığı USB bellek TV’nin USB-1 girişine takılır.
3. 220 kablosu prize takılır. Uzaktan kumandanın OK tuşuna LED yanıp sönünceye kadar basılır.
4. Led yanıp sönme işlemi başladığında yazılım otomatik olarak yüklenmeye başlar.
5. Led yanıp sönmesi sona erdiğinde yazılım yükleme işlemi tamamlanmış olur.
* Yüklenen yazılım versiyonu other settings ve servis menulerinden kontrol edilebilir.

17MB97 Çekirdek
1. YÖNTEM:

1. Aşağıdaki dosyalar boş ve formatlanmış USB belleğin içerisine kopyalanır.
• mb97_en.bin
•usb_auto_update_D7L.txt
2. TV’nin 220 kablosu prizden çıkarılır. Yazılımların kopyalandığı USB bellek TV’nin USB-1 girişine takılır.
3. 220 kablosu prize takılır. Uzaktan kumandanın OK tuşuna LED yanıp sönünceye kadar basılır.
4. Led yanıp sönme işlemi başladığında yazılım otomatik olarak yüklenmeye başlar.
5. Led yanıp sönmesi sona erdiğinde yazılım yükleme işlemi tamamlanmış olur.
Core update yazılım yükleme prosedürü ile aynıdır, sadece core update için özel olan “usb_auto_update.txt” scripti kullanılmalıdır. Script ismi normal yüklemede kullanılan script dosyası ile aynıdır, ancak file içeriği farklıdır.

2. YÖNTEM:
* upgrade_mb97.bin isimli dosya usb rootuna kopyalanır.
* TV’nin Usb portuna takılır. Ekrana gelen Mediabrowser menusunden çıkılır.
* Menu tuşuna basılır ana menu ekranda iken 1-5-0-5 tuşlanır,ekrana çıkan “yazılımı yükseltmek ister misiniz?” sorgu ekranında “evet” seçilerek update işlemi başlatılır.
* Yazılım yükseltme işlemi için dowload ekranı gelir, download işlemi tamamlanınca TV kendini yeniden başlatır.
* Backlight kapanır, Led blink yapmaya başlar. Led blink sonrası en son kullanılan source’da görüntü gelir.
* kullanıcı ve profile ayarları ile panel dosyası değişmeden, yazılım update olur.
* Yüklenen yazılım versiyonu other settings ve servis menulerinden kontrol edilebilir.
linkler nerede????????????

A Çevrimdışı

aykutadar

Yeni Üye
14 May 2018
44
54
yazılımı nereden indireceğiz sayın ado bey tv yi yeni aldım SN 7929132 700354 SERİ NO

A Çevrimdışı

aykutadar

Yeni Üye
14 May 2018
44
54

Anlaşıldı ilk fırsatta mutlaka bu yüklemeyi video çekimi ile foruma aktarmak şart oldu :ok:
yazılımı nereden indireceğiz sayın ado bey tv yi yeni aldım SN 7929132 700354 SERİ NO

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt