Televizyona Yazılım Nasıl Yüklenir - Anakart Bazında Yazılım Yükleme Yöntemleri

R Çevrimdışı

rotasmmm

Yeni Üye
3 Şub 2018
46
mb130 jvc ye yükleyemeyenlerden biride ben dim. Şimdi ayrıntılı yazınca gördüm USB-1 yazmışsınız şu an işyerindeyim ben alttaki USB ye takmıştım numarasına bakmadım. Akşam tekrar bakıp denerim.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Cvp: Televizyona Yazılım Nasıl Yüklenir - Anakart Bazında Yazılım Yükleme Yöntemleri

rotasmmm' Alıntı:
mb130 jvc ye yükleyemeyenlerden biride ben dim. Şimdi ayrıntılı yazınca gördüm USB-1 yazmışsınız şu an işyerindeyim ben alttaki USB ye takmıştım numarasına bakmadım. Akşam tekrar bakıp denerim.

Bir de en önemlisi rar içerisindeki başka bir rar dosyası var ona dikkat edin lütfen.

R Çevrimdışı

rotasmmm

Yeni Üye
3 Şub 2018
46
Sizin vermiş olduğunuz full yazılım linkinden indirdiğim dosyalar.

fullllllll.jpg

rar dosyasında mb130_en.bin dosyası vardı sadece başka bir rar dosyası çıkmadı bende.

rarararra.jpg

Buda usb belleğe attığım dosyalar. bende tek fark txt dosyasının ismi usb_auto_update_G10 olarak geçiyor.

jvc1.jpg

Adem bey malesef tv nin fişini takıyorum ok tuşuna basıyorum jvs logosu belirip tv açılıyor yükleme yapmıyor. 2 usb girişi var tv nin 2 sindede aynısını yapıyor defalarca denedim.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Cvp: Televizyona Yazılım Nasıl Yüklenir - Anakart Bazında Yazılım Yükleme Yöntemleri

rotasmmm' Alıntı:
Sizin vermiş olduğunuz full yazılım linkinden indirdiğim dosyalar.

fullllllll.jpg

rar dosyasında mb130_en.bin dosyası vardı sadece başka bir rar dosyası çıkmadı bende.

rarararra.jpg

Buda usb belleğe attığım dosyalar. bende tek fark txt dosyasının ismi usb_auto_update_G10 olarak geçiyor.

jvc1.jpg

Adem bey malesef tv nin fişini takıyorum ok tuşuna basıyorum jvs logosu belirip tv açılıyor yükleme yapmıyor. 2 usb girişi var tv nin 2 sindede aynısını yapıyor defalarca denedim.

en sondaki o G10 un sonunda .txt var mı?

Başka ne gibi bir gerekçe olabilir yüklenmemesi için diye düşünüyorum ancak :alala:

M Çevrimdışı

mustafas72

Yeni Üye
1 Mar 2018
31
Ben de söylediğiniz bütün yöntemleri, 4 ayrı usb bellek ile her iki usb girişinden denedim. Acaba diyorum oldu da benim mi haberim yok... Ve vazgeçtim. Yine de emekleriniz için çok sağ olun Adem Bey...  :bye:

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

mustafas72' Alıntı:
Ben de söylediğiniz bütün yöntemleri, 4 ayrı usb bellek ile her iki usb girişinden denedim. Acaba diyorum oldu da benim mi haberim yok... Ve vazgeçtim. Yine de emekleriniz için çok sağ olun Adem Bey...  :bye:

Sizin de MB130 muydu yoksa?

M Çevrimdışı

mustafas72

Yeni Üye
1 Mar 2018
31
Ado' Alıntı:
mustafas72' Alıntı:

evet 55ud8400
yazılım yükseltme : V.3.47.11.0
Uygulama sürümü :V.3.10.0.0

yefe78 Çevrimdışı

yefe78 

Aktif Üye
20 Ocak 2018
354
Hocam ya bu mb130 larda bisey var yada bizim 8400 lu model tvlerde sunu fabrikadan ogrenelim bence

yefe78 Çevrimdışı

yefe78 

Aktif Üye
20 Ocak 2018
354

Ado' Alıntı:
mustafas72' Alıntı:

Hocam ya bu mb130 larda bisey var yada bizim 8400 lu model tvlerde sunu fabrikadan ogrenelim bence

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

yefe78' Alıntı:
Ado' Alıntı:

13 ayrı mb130 da denedim, olsa sorun, bildirirdim mutlaka. Yine de ''Sorun yok'' demedim ve farklı bölgelerden arkadaşlara bilgi verdim, geri dönüşlere göre bakacağız artık.

yefe78 Çevrimdışı

yefe78 

Aktif Üye
20 Ocak 2018
354

Ado' Alıntı:
yefe78' Alıntı:

13 ayrı mb130 da denedim, olsa sorun, bildirirdim mutlaka. Yine de ''Sorun yok'' demedim ve farklı bölgelerden arkadaşlara bilgi verdim, geri dönüşlere göre bakacağız artık.

Saol hocam. Ama farkindaysan full yukleyemeyenler genelde ud8400 model tv sahipleri

M Çevrimdışı

mesutank 

Süper Üye
4 Şub 2018
656
44

Ado' Alıntı:
17MB130 Full
1. Aşağıdaki dosyalar boş ve formatlanmış USB belleğin içerisine kopyalanır.                        mb130_en.bin Zip dosyasından çıkarılır
• mb130_en.bin 
• mb130_RomBoot.bin                                                                                              
• mb130_PM51.bin              
 •usb_auto_update_G6.txt
2. TV’nin 220 kablosu prizden çıkarılır. Yazılımların kopyalandığı USB bellek TV’nin USB-1 girişine takılır.
3. 220 kablosu prize takılır. Uzaktan kumandanın OK tuşuna LED yanıp sönünceye kadar basılır.
4. Led yanıp sönme işlemi başladığında yazılım otomatik olarak yüklenmeye başlar.
5. Led yanıp sönmesi sona erdiğinde yazılım yükleme işlemi tamamlanmış olur.
* Yüklenen yazılım versiyonu other settings ve servis menulerinden kontrol edilebilir.

17MB130 Çekirdek
1. Yöntem
1. Aşağıdaki dosyalar boş ve formatlanmış USB belleğin içerisine kopyalanır.
• mb130_en.bin
 •usb_auto_update_G6_core.txt
2. TV’nin 220 kablosu prizden çıkarılır. Yazılımların kopyalandığı USB bellek TV’nin USB-1 girişine takılır.
3. 220 kablosu prize takılır. Uzaktan kumandanın OK tuşuna LED yanıp sönünceye kadar basılır.
4. Led yanıp sönme işlemi başladığında yazılım otomatik olarak yüklenmeye başlar.
Core update yazılım yükleme prosedürü ile aynıdır, sadece core update için özel olan “usb_auto_update.txt” scripti kullanılmalıdır. Script ismi normal yüklemede kullanılan  script dosyası ile aynıdır, ancak file içeriği farklıdır.  

2. YÖNTEM:
*  upgrade_mb130.bin isimli dosya usb rootuna kopyalanır.
* TV’nin Usb portuna takılır. Ekrana gelen Mediabrowser menusunden çıkılır.
*  Menu tuşuna basılır ana menu ekranda iken 1-5-0-5  tuşlanır,ekrana çıkan “yazılımı yükseltmek ister misiniz?” sorgu ekranında “evet” seçilerek update işlemi başlatılır.
* Yazılım yükseltme işlemi için dowload ekranı gelir, download işlemi tamamlanınca TV kendini yeniden başlatır.
* Backlight kapanır, Led blink yapmaya başlar. Led blink sonrası en son kullanılan source’da görüntü gelir.
* kullanıcı ve profile ayarları ile  panel dosyası değişmeden, yazılım update olur.
* Yüklenen yazılım versiyonu other settings ve servis menulerinden kontrol edilebilir.

Ado üstad full yazılım ı göremedim ama ?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

mesutank' Alıntı:
Ado' Alıntı:
17MB130 Full
1. Aşağıdaki dosyalar boş ve formatlanmış USB belleğin içerisine kopyalanır.                        mb130_en.bin Zip dosyasından çıkarılır
• mb130_en.bin 
• mb130_RomBoot.bin                                                                                              
• mb130_PM51.bin              
 •usb_auto_update_G6.txt

17MB130 Çekirdek
1. Yöntem
1. Aşağıdaki dosyalar boş ve formatlanmış USB belleğin içerisine kopyalanır.
• mb130_en.bin
 •usb_auto_update_G6_core.txt
Core update yazılım yükleme prosedürü ile aynıdır, sadece core update için özel olan “usb_auto_update.txt” scripti kullanılmalıdır. Script ismi normal yüklemede kullanılan  script dosyası ile aynıdır, ancak file içeriği farklıdır.  

2. YÖNTEM:
*  upgrade_mb130.bin isimli dosya usb rootuna kopyalanır.
* TV’nin Usb portuna takılır. Ekrana gelen Mediabrowser menusunden çıkılır.
*  Menu tuşuna basılır ana menu ekranda iken 1-5-0-5  tuşlanır,ekrana çıkan “yazılımı yükseltmek ister misiniz?” sorgu ekranında “evet” seçilerek update işlemi başlatılır.
* Yazılım yükseltme işlemi için dowload ekranı gelir, download işlemi tamamlanınca TV kendini yeniden başlatır.
* Backlight kapanır, Led blink yapmaya başlar. Led blink sonrası en son kullanılan source’da görüntü gelir.
* kullanıcı ve profile ayarları ile  panel dosyası değişmeden, yazılım update olur.

Ado üstad full yazılım ı göremedim ama ?

Neyi göremediğinizi anlayamadım azizim ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt