Televizyon Tavsiyesi

Yunus274 Çevrimdışı

Yunus274

Süper Üye
8 Ara 2020
220

Samsung M7 Serisi 43” UHD Akıllı Monitör 106 Ekran 4K Ultra HD Smart LED Monitör TV​

Vestel 43Q9900 43" 108 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart QLED TV​

Bunlardan birini kesin alacağım sizce hangisini almalıyım çok karasız kaldım bu iki ürün arasında.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış

Samsung M7 Serisi 43” UHD Akıllı Monitör 106 Ekran 4K Ultra HD Smart LED Monitör TV​

Vestel 43Q9900 43" 108 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart QLED TV​

Bunlardan birini kesin alacağım sizce hangisini almalıyım çok karasız kaldım bu iki ürün arasında.
Vestel ile uğracağım kurcalamak istiyorsan al
Ama gereksiz pahalı geldi Vestel uzak bakıyorum .
Ben olsam Samsung'a Şans verirdim mesela sen bilirsin yine .

Yunus274 Çevrimdışı

Yunus274

Süper Üye
8 Ara 2020
220
Vestel ile uğracağım kurcalamak istiyorsan al
Ama gereksiz pahalı geldi Vestel uzak bakıyorum .
Ben olsam Samsung'a Şans verirdim mesela sen bilirsin yine .
İki ürünün de kullanıcı geri dönüşleri çok iyi Vestel'in özellikleri daha fazla gibi ekran Qled HDR10+ JBL ses Dolby Vision artıları var Samsung'un da işletim sistemi mükemmel zaten bilgisayar olmadan bile Tizen işletim sistemi sayesinde sanki bilgisayar gibi klavye mouse bağlayıp kullanabiliyorsun.

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
İki ürünün de kullanıcı geri dönüşleri çok iyi Vestel'in özellikleri daha fazla gibi ekran Qled HDR10+ JBL ses Dolby Vison artıları var Samsung'un da işletim sistemi mükemmel zaten bilgisayar olmadan bile Tizen işletim sistemi sayesinde sanki bilgisayar gibi klavye mouse bağlayıp kullanabiliyorsun.
Bu Samsung M7 aylar önce baktım alacaktım vazgeçtim.
Sonra zam geldi vazgeçtim bana güzel gelmişti özellikleri.
Vestel alsam bişeyler yaparım açarım keşif ederim diye düşünce de vardır ondan biraz kararsızsın.
Vatan media Mark gidip yerinde M7 yi test et, sonra Vestel bayi vs bak test karşılaştırma yap hangisi aklına yatarsa al.

Yunus274 Çevrimdışı

Yunus274

Süper Üye
8 Ara 2020
220
Bu Samsung M7 aylar önce baktım alacaktım vazgeçtim.
Sonra zam geldi vazgeçtim bana güzel gelmişti özellikleri.
Vestel alsam bişeyler yaparım açarım keşif ederim diye düşünce de vardır ondan biraz kararsızsın.
Vatan media Mark gidip yerinde M7 yi test et, sonra Vestel bayi vs bak test karşılaştırma yap hangisi aklına yatarsa al.
Evet özellik bakımından gömüyor zaten Vesteli yapamadığın şey yok Samsung M7 de Vestel'in artısı Qled HDR+ Dolby Vision ama HDR+ ve Dolby Vision öldü denilebilir hiç destek yok bu özelliklere Qled artısı var anlayacağınız sadece.
Dediğiniz gibi bir de canlı görmek lazım mağazalardan da bakarım almadan önce.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Evet özellik bakımından gömüyor zaten Vesteli yapamadığın şey yok Samsung M7 de Vestel'in artısı Qled HDR+ Dolby Vision ama HDR+ ve Dolby Vision öldü denilebilir hiç destek yok bu özelliklere Qled artısı var anlayacağınız sadece.
Dediğiniz gibi bir de canlı görmek lazım mağazalardan da bakarım almadan önce.
MB230 da atmos vardı Dolby vision yoktu dolby vision için MB170 Anakart aldım onda atmos yok görüntü kalitesini sevmedim MB170'in alışamadım önceki daha iyidi sanki.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bu zevkler ve renkler kişiye göre değişkenlik gösterebilir. 1000 kişinin güzel dediğine ben güzel değil diyebilirim.
Yorumlara bakmıyorum yanıltıcı olabiliryor olumlu dahi olsa benim istemediğim birşey olabilir.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,318
39
Bu zevkler ve renkler kişiye göre değişkenlik gösterebilir. 1000 kişinin güzel dediğine ben güzel değil diyebilirim.
Yorumlara bakmıyorum yanıltıcı olabiliryor olumlu dahi olsa benim istemediğim birşey olabilir.
Aslında olay şu; gerçeği olduğu gibi mi görmek istiyorsun yoksa makyajlı şekilde mi ?

Mesela, tv ayarını canlı moda aldığın zaman bil ki satürasyon artıyor ve aslında gerçek hayatta gördüğün şeyler gerçek dışı şekilde, fazla boyanmış halde gösteriliyor. Bu bazılarının veya bir çoğunun hoşuna gitse de gerçeklikten uzaklaşmış oluyor.

Buna ek olarak, Samsung'ların normalden daha fazla renk doygunluğu ile görüntü verdiği söylenir. LG ve Sony'nin doğala daha yakın resim sunduğu söylenir. Ben bu görüşe katılıyorum ama sonuçta kumanda benim elimde, renk ayarlarına girip göz zevkime göre ayarlayabilirim.

Daha küçük bir çocukken, 37 ekran Toshiba televizyonumuzun renk ayarları ile oynar, renkleri biraz daha kısıp gerçeğe yakın hale getirmeye çalışırdım. Aynı şekilde kontrast ve parlaklık ile oynayıp, parlaklığı bir miktar kısıyordum. Bizim eve misafirliğe gelenler genellikle tv'nin görüntüsünün ne kadar güzel olduğunu söylerdi. Şu alttaki dönen toplar vasıtası ile 😀

1F2D7A81-E35A-4CE5-A47A-747AF2F9A3DF.jpg

Yunus274 Çevrimdışı

Yunus274

Süper Üye
8 Ara 2020
220
Uzun araştırmalar sonucunda ben kararımı verdim arkadaşlar zaten Samsung Dolby Vision kullanmıyormuş TV'lerinde çok yaygın bir teknoloji olsa Samsung gibi televizyon devi bir marka kullanırdı bu özelliği ayrıca HDR10+ da destekleyen hiç bir şey yok yeni nesil konsollar bile desteklemiyor Vestel de HDR+ var ama smart uygulamaların da destekliyor sadece Netflix, Amazon Prime gibi uygulamalarda HDR10+ içerik varsa kullanırsın yoksa kullanamazsın çünkü HDMİ 2.0 girişleri kullanmış TV'de TV'nin HDMİ 2.1 girişleri olmadığı için bu özellik boşa konulmuş bu TV'ye gereksiz bu iki özelliği çıkarınca benim için Samsung M7 43 akıllı monitör biçilmiş bir kaftan oluyor 4K 4ms tepkime süresi ile oyunlarda çok iyi iş başarıyor Samsung kendi işletim sistemi Tizen mükemmel bir şey zaten mouse klavye bağla bilgisayar gibi kullan Samsung M7 monitörü aldıktan ve kullandıktan sonra deneyimlerimi de paylaşırım sizlerle.

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Uzun araştırmalar sonucunda ben kararımı verdim arkadaşlar Samsung Dolby Vision kullanmıyormuş zaten çok yaygın bir teknoloji olsa Samsung gibi televizyon devi bir marka kullanırdı zaten HDR10+ da destekleyen hiç bir şey yok yeni nesil konsollar bile desteklemiyor bu iki özelliği çıkarınca benim için Samsung M7 43 akıllı monitör biçilmiş bir kaftan oluyor 4K 4ms tepkime süresi ile oyunlarda çok iyi iş başarıyor Samsung kendi işletim sistemi Tizen mükemmel bir şey zaten mouse klavye bağla bilgisayar gibi kullan Samsung M7 monitörü aldıktan ve kullandıktan sonra deneyimlerimi de paylaşırım sizlerle.
Hayırlı olsun hocam güle güle kullanın

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt