D Çevrimdışı

dallas

Aktif Üye
6 Ocak 2020
130
49
hımm.. laf çakma var burda bana :) adam sana yağdırmış at kafı aslan kafalı lannnnnn ben bunumu hakkettim :) neyse haklsın arkadaş nediyim şimdi.. kızıp bağırıp çagırayımmı, gerek yok .. gene söylüyorum sana ips candır gerisi heyacandır :) nolmuş yani biraz heyecan aradıysak :) aslan kafalı kral hehehhe..şaka yapıyorum alınayım falan deme gerçeklik payı yok yazdıklarımın..
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

bir şey değil kardeşim 7400 ü kaçırma..
10vil kardeşim sen bazı şeyleri ilk olarak sürekli terstenmi anlıyorsun :)
Demekki şimdiye kadar bu yüzden hep beni yanlış anladın...
Bu mesajın seninle ne ilgisi var yahu
Şimdi deriiin bir nefes al bu mesajımı kime yazabileceğimi bir düşün?
Ben o mesajı "aksine sana destek" için yazdım
Sen illede grundig alacam diyen arkadaşa ru7400 al kafan rahat etsin diyorsunya işte o arkadaş okusunda senin dediğin modelin daha akıllıca bir tercih olduğunu anlasın diye yazdım

1 Çevrimdışı

10vil

Aktif Üye
7 Kas 2019
138
43
ya sorma dallas.. 2 gündür samsung ru 7400 al 10sene arkana bakma diye kaç mesaj attım bilmiyorum arkadaşa.. hem görüntü kalitesinde ,hem işçilik ,malzeme olsun servis olsun rahat edersin diye söylemekten dilimde tüy bittti.. destek mesajın için teşekkür ederim..yanlış anlamışım..

dallas teşekkür mesajı gelmedimi sana..zeytin dalı kırıldımı yine..

L Çevrimdışı

LynXMaSTeR 

Aktif Üye
16 Ocak 2020
144
ya sorma dallas.. 2 gündür samsung ru 7400 al 10sene arkana bakma diye kaç mesaj attım bilmiyorum arkadaşa.. hem görüntü kalitesinde ,hem işçilik ,malzeme olsun servis olsun rahat edersin diye söylemekten dilimde tüy bittti.. destek mesajın için teşekkür ederim..yanlış anlamışım..

dallas teşekkür mesajı gelmedimi sana..zeytin dalı kırıldımı yine..

hocam ilk mesajlarımda samsung marka almayı düşünmediğimi belirtmiştim, ısrarla samsung önerdiniz.
bulunduğum yerdeki samsung servisleri hiç iyi değil, uğraşmak istemiyorum.

F Çevrimdışı

Fatih Vet

Yeni Üye
19 Ocak 2020
3
24
A Adem Helvacı
Merhabalar hocam, maksimum 2000-2200 tl 4k çözünürlükte 40” ve üstü boyutta, netflix ve youtube rahat izleyebilceğim arada oyun oynayabilceğim görüntü kalitesi güzel bir televizyon önerir misiniz yan açının hiç önemi yok direk karşıdan kullanıcağım öğrenci olduğum için 2000-2200 benim için büyük bi meblağ sıkıntı çıkarmıyacak uzun süre kullanıcağım bi televizyon bakıyorum yardımcı olur musunuz. Hi-level 49uhl650 önerdiğinizi gördüm normalde full hd alıcaktım ama bu fiyata önerilen 4k görünce bekli sıkıntısız bulurum diye bi miktar bütçe yükseltip şansımı deniyim dedim öneriniz var mı acaba

H Çevrimdışı

Hakank12

Yeni Üye
13 Ocak 2020
2
27
Merhabalar, 65inch televizyon almak istiyorum. Günlük kullanımda film dizi izlemek icin kullanacağım.
Samsung 65RU7400 ve LG 65UM7450 arasında kaldım.
Internetten film izlerken LG sıkıntı yaratıyor diyorlar o yüzden LG'den biraz soğudum bu doğru mudur ?
Ayrıca sizin önerilerinizi ve fikirlerinizi almak isterim.
Şimdiden teşekkur ederim.

D Çevrimdışı

dallas

Aktif Üye
6 Ocak 2020
130
49
Merhabalar, 65inch televizyon almak istiyorum. Günlük kullanımda film dizi izlemek icin kullanacağım.
Samsung 65RU7400 ve LG 65UM7450 arasında kaldım.
Internetten film izlerken LG sıkıntı yaratıyor diyorlar o yüzden LG'den biraz soğudum bu doğru mudur ?
Ayrıca sizin önerilerinizi ve fikirlerinizi almak isterim.
Şimdiden teşekkur ederim.
İşyeri mutfak gibi kullanım alanları ve
Air kumanda,Türkçe mic, Ambilight,Dts gibi multimedia kriterleri olanlar hariç
Şahsen ben İPS paneli kimseye önermem...

Samsung 65RU7400 edgeledVApanel olsada giriş seviye bir modeldir.
Düşük bütçe kriteri ile illede 65 inç aranıyorsa
Vestel 65UD9000 (dledVApanel) biçilmiş kaftan
Görüntüsü baya hoşuma gidiyor
İstesen bir tekno mağazada incele..

F Çevrimdışı

Fatih Vet

Yeni Üye
19 Ocak 2020
3
24
A Adem Helvacı
Merhabalar hocam, maksimum 2000-2200 tl 4k çözünürlükte 40” ve üstü boyutta, netflix ve youtube rahat izleyebilceğim arada oyun oynayabilceğim görüntü kalitesi güzel bir televizyon önerir misiniz yan açının hiç önemi yok direk karşıdan kullanıcağım öğrenci olduğum için 2000-2200 benim için büyük bi meblağ sıkıntı çıkarmıyacak uzun süre kullanıcağım bi televizyon bakıyorum yardımcı olur musunuz. Hi-level 49uhl650 önerdiğinizi gördüm normalde full hd alıcaktım ama bu fiyata önerilen 4k görünce bekli sıkıntısız bulurum diye bi miktar bütçe yükseltip şansımı deniyim dedim öneriniz var mı acaba

Tavsiye vericek kimse yok mu ? Şu markayı al alma biraz daha ekle şunu al buny bekle diye ?

Z Çevrimdışı

zulkuf29

Yeni Üye
20 Ocak 2020
6
32
Arkadaşlar merhaba en fazla 50 inç siyahları adam akıllı gösterecek problem çıkarmayacak tv arıyorum örneğin; LG 49SM8600PLA vs Sony KD-49XG8396 gibi 100 hz tercihi başka markalarda olabilir. netflix için siyahları da güzel gösterecek acil yardım

D Çevrimdışı

dallas

Aktif Üye
6 Ocak 2020
130
49
Arkadaşlar merhaba en fazla 50 inç siyahları adam akıllı gösterecek problem çıkarmayacak tv arıyorum örneğin; LG 49SM8600PLA vs Sony KD-49XG8396 gibi 100 hz tercihi başka markalarda olabilir. netflix için siyahları da güzel gösterecek acil yardım
Öncelikle 100 hz konusuna değineyim
100 hz konusuna takılıp, küçük ebatlara büyük fiyatlar ödemeyin
Elbette her marka model 100 hz olsa iyi olur ama aynı araba donanımı gibi bu unsuruda üst segmentlere saklıyorlar
Durum böyle olsada 50 hz paneller kötü veya yetersizmidir kesinlikle değildir.
Bu konuda Şahsi görüşüm şu şekildedir
Ebat büyüdükçe devinim süresi artmaktadır buna göre
50 inç'e kadar 50 hz yeterlidir
55 inç ve üstü için 100 hz aranmalıdır.

O ips panelli LG SM8600'de özellikle vurguladığın Siyahları siyah olarak değil ancak
GRİ olarak görebilirsin, ışık,kontrast ise vasattır
Kullanım kriterinde oyun ve film varsa zaten bu modelden uzak dur...
Sony 49XG8396 ise evet ışık,kontrast ve siyahların daha iyi olduğu VA paneldir ancak
Yukarıda dediğim gibi sırf 100 hz diye ben 5bin küsür gibi bir rakamı tutup bu ebata vermezdim.

Sonuç olarak sana tavsiyem, ebata göre biraz pahalıda olsada
Ya bulduğun SONY 49XG8396'yı al
Yada bu bütçelere çıktıktan sonra
(Ebat konusunda sonradan pişman olmamak adına)
Biraz bütçe arıtıp Qled/VA/100hz Samsung 55Q60R (5700tl) al karar senin..

E Çevrimdışı

ergunkara

Yeni Üye
25 Ara 2019
14
46
Arkadaşlar 58 inç uygun fiyatli TV bakıyorum.max 3500 4000 civari. A101 e 58 inç Toshiba geliyor. 58ul3a63dt nasıldır?

Z Çevrimdışı

zulkuf29

Yeni Üye
20 Ocak 2020
6
32
Öncelikle 100 hz konusuna değineyim
100 hz konusuna takılıp, küçük ebatlara büyük fiyatlar ödemeyin
Elbette her marka model 100 hz olsa iyi olur ama aynı araba donanımı gibi bu unsuruda üst segmentlere saklıyorlar
Durum böyle olsada 50 hz paneller kötü veya yetersizmidir kesinlikle değildir.
Bu konuda Şahsi görüşüm şu şekildedir
Ebat büyüdükçe devinim süresi artmaktadır buna göre
50 inç'e kadar 50 hz yeterlidir
55 inç ve üstü için 100 hz aranmalıdır.

O ips panelli LG SM8600'de özellikle vurguladığın Siyahları siyah olarak değil ancak
GRİ olarak görebilirsin, ışık,kontrast ise vasattır
Kullanım kriterinde oyun ve film varsa zaten bu modelden uzak dur...
Sony 49XG8396 ise evet ışık,kontrast ve siyahların daha iyi olduğu VA paneldir ancak
Yukarıda dediğim gibi sırf 100 hz diye ben 5bin küsür gibi bir rakamı tutup bu ebata vermezdim.

Sonuç olarak sana tavsiyem, ebata göre biraz pahalıda olsada
Ya bulduğun SONY 49XG8396'yı al
Yada bu bütçelere çıktıktan sonra
(Ebat konusunda sonradan pişman olmamak adına)
Biraz bütçe arıtıp Qled/VA/100hz Samsung 55Q60R (5700tl) al karar senin..
yorumun için teşekkürler ama izleyeceğim oda şartları en fazla 50 inç e izin veriyor diyebilirim yoksa çok güzel modeller var. 55 fazla oluyor maalesef yoksa yazdığınız modeli de beğendim.. onun 49 u TR de yok sanırım

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt