M Çevrimdışı

muradsedat

Yeni Üye
4 May 2021
2
39
Arkadaşlar merhaba. İkinci el PS4 pro edindim. şimdi odama ikinci bir TV almak istiyorum. Salonda Samsung 65ru7100 tv sahibiyim. onda denedim o tv nin performansından memnunum. Bütçem 4000tl civarı 50" boyut benim için yeterli. Marka takıntım yok. Konsol - PC ve ip tv odaklı kullanım için Bana önerebileceğinin Fiyat / Performans televizyon tercihlerinizi rica ederim. Şimdiden teşekkürler.

H Çevrimdışı

hancı68

Aktif Üye
6 Şub 2021
62
48
40 inç full HD IPS panel tv tavsiye edecek ustalar tavsiyeleriniz nedir dandik markalar hariç

M Çevrimdışı

mustafa2

Yeni Üye
25 Nis 2021
2
40

Grundig 55 GEU 7830 B 3850​

3850 TL'ye satiın aldım.Alacak arkadaş için sadece eksi yönlerini anlatacağım.
-İlk dikkatimi çeken ayak sistemi, öne arkaya biraz fazla sallanıyor.

-Evimde LG 42LA740s de var ikisi de IPS panel görüntü kalitesi olarak tabiki LG daha iyi olacağını almadan tahmin ediyordum fakat 8 yıllık televizyonun bu kadar farklı şekilde güzel görününtü vereceğini tahmin etmiyordum. A Adem Helvacı hocamın sürekli dediğin planlı eskitmeyi yakından görmüş oldum. Grundig de özellikle kare hızı bariz şekilde düşük.1300 yazılımla olduğunu söylüyor ama 800 hz lik olan LG çok daha iyi bir deneyim sunuyor.

En çok sorun ettiğim konu kare hızı.Bariz donma gormek can sıkıcı.
Ayarlarda da bir çözüm yok hatta ayar yapamaya bile izin vermiyor.Maç ve benzer spor yayınlarını seyretmeme rağmen dizilerde bile hissedilir seviyede ya da ben 144 hz bilgisayar monitörü de kullandığım için kare hızına biraz fazla dikkat ediyorum.

(Tüm bunları sadece uydu yayınından test ettim)

İade etsem 3850 TL ye başka bir 55inc alternatif var mı bilmiyorum.
Normal kullanıcılar için sorun teşkil edeceğini sanmıyorum.55 inç IPS kare hızı normal bir TV ne kadar bilmiyorum çünkü kare hızı konusu tvler için artık benim için tam bir muamma.

TV ile ilgili başka soruları olan arkadaşlar varsa cevaplayabilirim.

sardemir Çevrimdışı

sardemir 

Yorumsuz bir hayat..
Aktif Üye
13 Şub 2021
80
36
Arkadaşlar merhaba, annemlerin ( philips 47PFL7008 ) televizyonun anakartı bozulduğundan dolayı tamir için 1000 TL çok gelince, bende yeni bir televizyon alayım dedim. 3 model arasında kaldım 4000-4500 tl civarı bütçemiz var. sadece 50" olacak. sizce bu modellerden hangisi alınmalı ?

TCL 50P8M 50"​

Toshiba 50UL3B63DT 50"​

Philips 50PUS7805/62 50''​

Son düzenleme:
sardemir Çevrimdışı

sardemir 

Yorumsuz bir hayat..
Aktif Üye
13 Şub 2021
80
36
Arkadaşlar merhaba, annemlerin ( philips 47PFL7008 ) televizyonun anakartı bozulduğundan dolayı tamir için 1000 TL çok gelince, bende yeni bir televizyon alayım dedim. 3 model arasında kaldım 4000-4500 tl civarı bütçemiz var. sadece 50" olacak. sizce bu modellerden hangisi alınmalı ?

TCL 50P8M 50"​

Toshiba 50UL3B63DT 50"​

Philips 50PUS7805/62 50''​

A Adem Helvacı hocam, az evvel yotutube sayfanızdan " PHILIPS TPV yi Şikayet Ettiğim Ticaret Bakanlığından Şikayetime Cevap Geldi" videoyunuz izleyince az evvel amazondan sipariş verdiğim Philips 50PUS7805/62 50'' siparişimi iptal ettim....

50" hangi televizyon alacağımı vallahi bilemedim kafayı yiyeceğim artık....

Ekran-goruntusu-2021-05-05-192352.png

Son düzenleme:
sardemir Çevrimdışı

sardemir 

Yorumsuz bir hayat..
Aktif Üye
13 Şub 2021
80
36

Samsung 55TU7000 ve Philips 55PUS7805 arasında kaldım. bu modeller için yorumu olan var mı?​

valla ben az evvel aldım 55pus7805'i ancak A Adem Helvacı hocamın yotube videosunu izleyince iptal ettim. yukarıdaki mesajımda görebilirsiniz. Özellikleri fiyat performans olarak çok iyi, ancak garanti ve sonrası servis olaylarını düşününce strese girdim.

Tesla Çevrimdışı

Tesla

Aktif Üye
2 Ara 2020
88
fazla para ödeyip teknoloji marketi olan teknosa vatan mediamarkt amazon gibi yerlerden mi almak lazım yoksa hepsiburada n11 gittigidiyor gibi yerlerden herhangi bir satıcıdan alırsak daha ucuza sıkıntı çıkarır mı?

Açılmış kutu, daha önce kullanılan geri iade edilen bir tv vb gönderme şansları var mı? Böyle durumlarda philips ile mi satıcıyla mı muhatap oluyoruz.

Philips 50pus8505 de karar kıldım fakat Arada baya fiyat farkı çıkıyor çünkü. Ne tavsiye edersiniz.
Amazon dan alırsanız 1 ay içinde koşulsuz iade yapabiliyorsunuz. Amazon.com.tr de hem amazon satıyor hem başka satıcılar var. Diğer satıcılarda 14 gün iade durumu var ve kosulsuz iade satıcı amazon olunca var dikkat edelim bu duruma. Tabii amazon güvence veriyor ama kendisinden almak daha güvenli. Hepsiburada, n11, teknosa vs diğer satıcılar servis raporu olmadan iade almıyor. Servis rapor vermezse" bence sıkıntı yok " derse mahkemeye gideceksiniz orada hakkınızı arayacaksınız. Amazon bu yönden büyük bir avantaj. Fiyat farkına değer mi ona siz karar vereceksiniz.

E Çevrimdışı

elturco8

Yeni Üye
1 May 2021
41
36
Amazon dan alırsanız 1 ay içinde koşulsuz iade yapabiliyorsunuz. Amazon.com.tr de hem amazon satıyor hem başka satıcılar var. Diğer satıcılarda 14 gün iade durumu var ve kosulsuz iade satıcı amazon olunca var dikkat edelim bu duruma. Tabii amazon güvence veriyor ama kendisinden almak daha güvenli. Hepsiburada, n11, teknosa vs diğer satıcılar servis raporu olmadan iade almıyor. Servis rapor vermezse" bence sıkıntı yok " derse mahkemeye gideceksiniz orada hakkınızı arayacaksınız. Amazon bu yönden büyük bir avantaj. Fiyat farkına değer mi ona siz karar vereceksiniz.
Peki ürünü aldık amazon dan diyelim. Kurulum vs herşey yapıldı. 1 hafta geçti Ama beklentimizi karşılamadı misal. Amazon yine alıyor değil mi bir sıkıntı olmaz?

Son düzenleme:
sardemir Çevrimdışı

sardemir 

Yorumsuz bir hayat..
Aktif Üye
13 Şub 2021
80
36
Peki ürünü aldık amazon dan diyelim. Kurulum vs herşey yapıldı. 1 hafta geçti Ama beklentimizi karşılamadı misal. Amazon yine alıyor değil mi bir sıkıntı olmaz?
bu sorunun cevabını bende merak ediyorum, zira bugün iptal ettiğim siparişim maalesef erkenden kargoya verilmiş. ve şuan philips 50pus7805/62 televizyon yolda... Acaba gelince açıp 1 hafta denesek ve beğenmesek iade edebiliyormuyuz amazonda ? televizyonu aldığım satıcı amazonun kendisi

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49

Samsung 55TU7000 ve Philips 55PUS7805 arasında kaldım. bu modeller için yorumu olan var mı?​

samsung 55TU7000
va panel
panel biti: 10(8+frc)
edge led
hdr
wifi direkt
dlna
akıllı kumadan
TİZEN5,5 işletim sistemi

philips 55PUS7805
ıps panel
panel bit:10bit
edge led
hdr10
hdr10+
hlg
dolby vision
wifi direkt
dlna
SAPHİ işletim sistemi

S Çevrimdışı

sefa1

Yeni Üye
5 May 2021
2
25
Selamınaleyküm yeni düğün yapıcam için max bütçem 3-3.500tl 43 veya 49 inc tv düşünüyorum günlük kullanım smart veya internetiyle fazla işim yok aksamları 2-3 saat haberleri izlersem izlerim sıkıntı çıkarmayacak bir tv öneriniz varmıdır sizlerin önerisiyle bu gün yarın almayı planlıyorum tavsiye eden arkadaşlara çok teşekkür ederim şimdiden.

O Çevrimdışı

onurrr

Yeni Üye
16 Kas 2020
13
32
samsung 55TU7000
va panel
panel biti: 10(8+frc)
edge led
hdr
wifi direkt
dlna
akıllı kumadan
TİZEN5,5 işletim sistemi

philips 55PUS7805
ıps panel
panel bit:10bit
edge led
hdr10
hdr10+
hlg
dolby vision
wifi direkt
dlna
SAPHİ işletim sistemi
birbirine baya yakın cihazlar anladığım kadarıyla. va panel mi ips panel mi ayrımı yapmak gerekecek.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri