MMTECH Çevrimdışı

MMTECH 

Aktif Üye
24 Mar 2020
101
31
peki benim TV modeline mi box uyar mı? kullanabilir miyim?
HDMI olan her yere uyar kardeşim, ufak bir bilgisayar gibi düşün bunu, ekrana takınca görüntü alıyor musun? alıyorsun.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Merhaba.
Televizyon Tizen işletim sistemi ile Android işletim sistemi arasında hangisini tavsiye edersiniz.
Herhangi bir kısıtlaması yoksa tabiki Android, Tizen tamamen samsung'un kontrolünde o ne çıkartırsa uyacak olan bir şey ama android koca bir derya.

T Çevrimdışı

Telat

Yeni Üye
29 Ara 2020
1
28
Yeni konu acmadan buraya sorabilirim sanirim cevap suresine gore konu acilmasindada bir sikinti yok anladigim kadariyla. Konu şu yeni yil gelmeden ki 2 gunluk bir vaktim var. Televizyon alacayim butcem 4500 salonum buyuk minimum 55inch olmali diye dusunuyorum. Android falan cok ilgilenmiyorum hdmi ile isimi gorebilirim cokta bir secenek goremedim. Epeyde vestel regal var 58u9500 dusundum. Tesekkur ederim iyi forumlar.

B Çevrimdışı

bozkurt27

Yeni Üye
26 Ara 2020
6
39
selam aleyküm arkadaşlar
ALTUS AL49 8960 5B UHD 4K
3400TL onerirmisinz almaya

3500 ile 4000 arası önereceğiniz ust model marka varsa yardımcı olursan sevinirim

F Çevrimdışı

furkantahiroglu

Yeni Üye
30 Ara 2020
6
29
Abiler merhabalar, burda verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler. Ben yeni evleneceğim için bir tv almak durumundayım ve değerli bilgilerinize ihtiyacım var. Yan açılardan da izlenebilecek kullanım amacı genellikle netflix vb. platformlardan film dizi izlemek olacak bütçem 4.000-4.500 tl. Grundig GEU serileri nasıldır 49-50 inç olarak düşünüyoruz tv'yi Samsung Lg'de fiyatlar uçmuş maalesef 5.000 tl altına 49-50 inç model pek bulunmuyor. Sizce söylediğim kullanım için Grundig yeterli midir veya öneriniz var mıdır? Yoksa bütçeyi artırmalı mıyım bütçeyi 5.000 veya biraz üzerine çıkarırsak ne almalıyız? Varsa ürün tavsiyeniz ve değerli yorumlarınızı rica ederim.

Y Çevrimdışı

yunusyildiz49 

Yeni Üye
30 Ara 2020
1
29
Arkadaşlar merhaba, herkese iyi forumlar.Bu forumu Adem Helvacı Adem Helvacı hocamın youtube videoları sayesinde buldum. Beko B50 A 800 B / 4K Smart 50” 126 Ekran TV modelinde yıl sonuna kadar kampanya yapmış. Kampanya fiyatı 3.779 TL. Önerir misiniz? Yada 3.500 TL fiyat bandında oturma odası için önerebileceğiniz bir TV var mıdır? Teşekkürler.

C Çevrimdışı

cakgl

Yeni Üye
29 Ara 2020
9
31
Merhabalar. Yaklaşık 3 4 haftadır tv almayı amaçlayıp bu forumda çeşitli sitelerde araştırmalar yapıyorum. Birşeyler tabi kafamda oluşuyor fakat bazen de işin içinden çıkamaz hale geliyorum? çok iyi 43 inch bir TV'ye 3500 3600 kadar bir ücret, 50 inch bir TV'ye ise eğer iyi bir TV ise 4500e kadar yolu var diyorum.
İps paneli karanlıkta görmedim hiç çok mu kötü bilmiyorum. O biraz süphelendiriyor. Ama IPS panel daha canlı sanki gündüz. Tvyi film maç izlemek için kullanacağım ve yan açılardan da bakacağım. Bu arada görüntü kalitesine önem veriyorum. YouTube Netflix gibi uygulamaları kullanan ve ekran yansıtma özelliği olan tvler arıyorum.
Yarın indirim olur diye pusuda bekliyorum.
Bir ara 50pus7805 aldım 4580e geri iade ettim belki daha uyguna alırım diye. Bir de Philips konusunda da şüpheler okuyorum.
TV konusunda tavsiyelerinizi bekliyorum. Adem Helvacı Adem Helvacı

Bir de ekstra bir soru olarak Vestel ve Vestel üretimi tvlerde TV ekranı kırıldığında değişim yada tamir olabiliyor mu ? Böyle duydum böyleyse bu ciddi bir avantaj. Buna da uygun olduğunuzda cevaplarınızı bekliyorum üstad.

Bu arada benim bulduğum tvler
43pus7805 43pus7505 43pus6504
43u9000
50uhl650
50r754u
Yorumlarınız bekliyorum. Hepinize çok teşekkür ederim şimdiden.

Son düzenleme:
R Çevrimdışı

Rem1903 

Yeni Üye
20 Tem 2020
26
38
Vestel 55ua8300 televizyonum vardı, panel sorunu olduğu için değiştirildi, u9500 verdiler.

Eskisi va paneldi, bu ips panel. Mb230 anakart var üstünde. Ben bu ips panellerin gözünü seveyim, epey yan açıdan bile tatmin edici ötesinde kalite var. Eski televizyonu 10 derece açı ile izlesen bile keyif alman mümkün değildi.

Tabi bu va ips panel tartışması yaratmak için söylenmiş bir şey değil, zevkler renkler karışık işler, tartışılması abes. Sadece televizyon için fikir vermesi açısından yazdım.

B Çevrimdışı

boraAE

Yeni Üye
22 Ara 2020
7
28
Herkese merhaba,

modelini kafama koymuştum ve bugün ürünü görmek için Mediamarkt'a gittim.
Benzer fiyatlardaki ve modellerini görünce PUS8505 modeli kaba görünmeye başladı. Özellikle gümüş rengi, kalın çerçeveleri, TV ayakları ve TV arkasının kalınlığı pek hoşuma gitmedi. Evde en çok göreceğimiz ürün olan televizyonun, açık ve kapalıyken de estetik durması gerektiğini düşündüm.

Teknoloji olarak kağıt üstünde Philips modeli çok önde görünüyor. Televizyonlara bizzat bakınca Samsung'u ince çerçevesi, siyah rengi ve V şeklindeki ayaklarını daha çok beğendim. LG de Samsung kadar şık duruyor. Açıkçası biraz kafam karıştı. Kozmetik açıdan pek içime sinmese de özelliklerine bakınca mecburen Philips televizyonu alacak gibiyim. TV'ler hakkında yorumlarınızı bekliyorum.

Bu ürünlerden başka 65" ve max 8500tl bandında hangi modeli önerirsiniz?

Hepsinin teknik karşılaştırması bu şekilde:

Philips PUS8505 ve Samsung TU8500 Görüntü farkı bu şekilde:

Bahsettiğim modeller için çektiğim görüntüleri de paylaşıyorum.

Philips 65PUS8505 Ön​

WhatsApp-Image-2020-12-30-at-14.59.00.jpg

Philips 65PUS8505 Arka​

WhatsApp-Image-2020-12-30-at-15.36.36-1.jpg

LG 65NANO796 Ön​

WhatsApp-Image-2020-12-30-at-14.58.59-1.jpg

LG 65NANO796 Arka​

WhatsApp-Image-2020-12-30-at-15.36.36.jpg

Samsung UE-65TU8500 Ön​

WhatsApp-Image-2020-12-30-at-14.58.59.jpg

Samsung UE-65TU8500 Arka​

WhatsApp-Image-2020-12-30-at-15.36.35.jpg

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

mayyk22

Yeni Üye
3 Ara 2020
19
39
Uzun süreli araştırma ve kafa karışıklığından sonra sonunda Samsung 55Q80T gittim aldım. İnşallah sıkıntı yaşamam. Ödeyemezsem birer taksit alırım Aragorn Aragorn mightythor mightythor :haha1:haha1
Tüm karşılıksız yardımlarınız için teşekkürler.
Tv gelince kutu sağlamlığına bakıyorum.
Tv kullanım süresine baktırıyorum.
Paneli test ediyorum. Var mı eksik?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Uzun süreli araştırma ve kafa karışıklığından sonra sonunda Samsung 55Q80T gittim aldım. İnşallah sıkıntı yaşamam. Ödeyemezsem birer taksit alırım Aragorn Aragorn mightythor mightythor :haha1:haha1
Çok iyi ? TV geldikten sonra konu açıp izlenimleriniz ve resimleri payaslisaniz sizden sonraki alacaklara ışık tutmuş olursunuz ?

N Çevrimdışı

Nautilus

Aktif Üye
13 Haz 2019
294
43
Dimming testi yapın bu modelin en büyük handikapı bu

B Çevrimdışı

boraAE

Yeni Üye
22 Ara 2020
7
28
Ben de az önce Teknosadan philips 65pus8505 modelini aldım. Teknosada sanırım bu sabaha kadar indirimler var, mesajı görenler bir bakabilir. Ben de hangi testleri yapmalıyım belirtirseniz sevinirim.

E Çevrimdışı

elfelf

Yeni Üye
27 Ara 2020
3
32
HDMI olan her yere uyar kardeşim, ufak bir bilgisayar gibi düşün bunu, ekrana takınca görüntü alıyor musun? alıyorsun.

Herhangi bir kısıtlaması yoksa tabiki Android, Tizen tamamen samsung'un kontrolünde o ne çıkartırsa uyacak olan bir şey ama android koca bir derya.
teşekkür ederim.

Geri
Üst Alt