Tesla Çevrimdışı

Tesla

Aktif Üye
2 Ara 2020
88
Keşke forum konu konu olsa yada fiyat aralığına göre olsa. 3-4 saat yazı okudum helak oldum :tara Çok yararlı bilgiler var. Herkesin emeğine sağlık.

V Çevrimdışı

vural7834

Yeni Üye
6 Ara 2020
10
34
Eğer uydu alıcı ile izleyeceksen ses problemi var sahne geçişleri ses gidip geliyor
kendi uydu alıcısı ile kullanmayı düşünmüyorum hocam onun dısında Philips 43pus7805 veya samsung 43tu8000 önerdiler ama android olmadıgı için pek ilgimi çektiğini söyleyemem. kendi uydu alıcısı dışında bir sıkıntı yaşar mıyım acaba?

T Çevrimdışı

taner23

Aktif Üye
12 Kas 2020
106
39
kendi uydu alıcısı ile kullanmayı düşünmüyorum hocam onun dısında Philips 43pus7805 veya samsung 43tu8000 önerdiler ama android olmadıgı için pek ilgimi çektiğini söyleyemem. kendi uydu alıcısı dışında bir sıkıntı yaşar mıyım acaba?
İşte harici bütün uydu alıcı larla uyumsuz kendi uydu alıcısıda nedir ses GİDİP geliyor

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Üstadım herkese hayırlı akşamlar diliyorum yaklaşık 8-10 yıllık kulladığım beko tv yeni yeni herhalde bozulmaya başladı :) izledikten 3 saat sonra kendiliğinden kapanıyor gakay kapanmadan önce beyaz ekran geliyor ve öyle kapanıyor kapalı kalıyor tekrar açıyorum gene aynı bende elektronik ile hobi olarak ilgileniyorum ne iş yapıyorsun derseniz beyaz eşya teknisyeniyim fakat tv ye fransızım anakart danmıdır beslemedenmidir veya nereyi kontrol etmeliyim söylerseniz kontrol edeyim şimdiden teşekkür ederim tekrardan hayırlı akşamlar Adem Helvacı Adem Helvacı
Tam model yazarmısın sana zahmet :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
İyi akşamlar herkese, bu hafta içinde kendime 40 veya 43 inç bir TV alacağım.
Youtube'da Adem Helvacı Adem Helvacı üstadın videolarında Tavsiye forumunu gördüm ve satın almadan önce sizlerin de görüşünü almak istedim.

Bütçe: 4500 TL'yi geçmezsek iyi olur. Biraz geçince çok çok çok iyi bir ürün var derseniz olabilir ama çok da geçmemekte fayda var. Biraz daha koyunca bu oluyor, biraz daha koyunca bu da oluyor diye diye bu işin sonu yok. :) O yüzden belirli limitler içinde kalmayı hedefliyorum
Bu arada daha düşük fiyata bütçe fazlası da verebiliriz eğer çok iyi bir fiyat/performans ürünü önerebilirseniz. Artan parayla da soundbar falan alabiliriz.

Olmazsa olmazlar
+ Sık sık yaklaşık 45 derecelik açıdan bakacağım. Bu açıdan da kabul edilebilir bir görüntüye ihtiyacım var.
+ Pek çok yayın tipi için kullanacağım ama öncelikli sıralama: Maç > Xbox One S > Netflix > Ulusal kanallar. Bu bütçeyle hepsinde mükemmel bir kalite bekleyemem ama hepsinde kabul edilebilir bir kaliteye çıkabilmeye tamamım.
+ Iphone ve Ipad ekranını yansıtabilmem önemli ama bunun için çok fazla ayar, kablo, ek cihazla uğraşmak istemiyorum. Televizyonu kurduğum an kolaylıkla bunu yapabilmek benim için önemli.
+ Ve herşeyden önemlisi; başımı ağrıtmasını ve tadımı kaçırmasını istemiyorum. En azından garanti süresince sağlamlığıyla bilinen, malının arkasında duran, gitti-geldi uğraştırmayacak, sorun çıkarsa bile işin üstesinden gelen teknik sevisler ile muhattap olmak isterim. Biliyorum teknoloji şans işi ama en az sorun ihtimalleriyle cebelleşmek isterim. Alayım, kuralım ve bu iş bitsin isterim özetle. Yerli üreticilere önyargılı yaklaşmak istemiyorum ama bunlar için de sağlamlığıyla bilinen Samsung gibi markalara ekstra ödemeye tamamım.

Olursa iyi olur
+ 4K olursa iyi olur ama 2.5-3 metreden izleyeceğim genelde. Bu kadar küçük ekranda 4K olmasa da çok fark etmez sanırım?
+ Akıllı TV özellikleri biraz olsa iyi olur ama sonuçta TV ile uzaya roket yollamayacağım. Dolayısıyla Xbox ile de bu işi çözebiliriz ama menü geçişleri iyi olan "biraz" smart bir TV fena olmaz. Android Box vs. kullanma niyetinde değilim.
+ Mümkünse 43 inç bakıyorum ama kullanım alanım kısıtlı olduğunda 40 inç'e de inebiliriz. Fakat 43'ün üzerine çıkamıyoruz malesef, alan kısıtlı.
+ Menü ve kanal geçişleri başımı ağrıtmasın isterim.
+ Kulaklık vs. bağlamak için Bluetooth bağlantısı olsa iyi olur.
+ Bu bütçeyle 50-60 Hz'i geçemiyoruz sanırım ama acaba geçebilecek, işe yarar bir TV çıkar mı?

Biliyorum çok fazla kriter yazdım ama çoğunu karşılayabilen, beğendiğiniz TV'ler varsa bütçem doğrultusunda 2-3 tane TV önerebilirseniz, hafta içi mağazasında da görüp birini almayı planlıyorum.

Şimdiden teşekkür ederim öneriler için.
Merhaba,

Taleplere bir teknolojik yönden, bir de satış sonrası hizmet kalitesi yönünden bakıyorum ve tamamını denk getirebilmek mümkün değil.

Yine de her ne kadar servis hizmetlerinden nefret etsem de teknik olarak sizin televizyonunuz 43Nano796

Şu an 4300tl bantlarında satılıyor, teknolojik taleplerinizin fazlası var eksiği yok, izleme açınıza en uygun panel tipi de bu yoksa 43RU serisi de önerebilirim fakat hem panel tipi size uymaz hem de bütçeyi aşar.

Bedirhan08 Çevrimdışı

Bedirhan08 

Aktif Üye
5 Ara 2020
102
Adem Helvacı Adem Helvacı Hocam merhaba. Philips 50PUS7505 isimli TV'yi almayı düşünüyorum. Ps4'te kullanacağım onun dışında Youtube ve Netflix'de izleyeceğim. Özellikleri kağıt üzerinde iyi duruyor fakat paneli VA panelmiş sanırım bazı kaynaklarda MVA yazıyor. Anlamadım bu iyi mi kötü mü biraz yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

T Çevrimdışı

taner23

Aktif Üye
12 Kas 2020
106
39
anladım hocam tavsiye yada öneri olarak belirtebileceginiz bir model var mıdır?
Valla bende iade parasını bekliyorum Vestel den gelince LG alıcam maceraya atılacak bende sabır kalmadı :) 4500 liraya kadar LG TV ler var onlardan birini alırım şu an araştırıyorum
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Merhaba,

Taleplere bir teknolojik yönden, bir de satış sonrası hizmet kalitesi yönünden bakıyorum ve tamamını denk getirebilmek mümkün değil.

Yine de her ne kadar servis hizmetlerinden nefret etsem de teknik olarak sizin televizyonunuz 43Nano796

Şu an 4300tl bantlarında satılıyor, teknolojik taleplerinizin fazlası var eksiği yok, izleme açınıza en uygun panel tipi de bu yoksa 43RU serisi de önerebilirim fakat hem panel tipi size uymaz hem de bütçeyi aşar.
50 hrz bu 086 serisi 100 hrz

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Merhaba,
Max 3500 tl fiyat limiti için 43-49-50 inç arasında 4k bir tv bakıyorum. Geçen sene yazlık evimiz için sizin önerileriniz ile 437540u almış ve memnun kalmıştık 2100tl 'ye. Benzer özelliklerde bir tv önerebilirseniz sevinirim.
43U9000 incelermisiniz rica etsem. İnceledikten sonra görüş bildirirseniz ona göre alternatif arayışlara gireriz :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Herkese merhaba.. dün gece hayran hayran 50PUS8505 için paylaştıklarını okudum özellikle Albanez üstadım bana TV'nin sadece bir TV olmadığını gösterdi.ilk başta kısaltmaları falan anlamadım ama yavaş yavaş çözdüm.. gerçi bu kadar teknik bilgi beni aştı ama yinede hayran hayran okudum yazılanları, baştan sona kadar..gece de bu TV. 5bin 100 küsüre düşünce aldım 1 tane... umarım memnun kalırım...
Saygılarımla...
Güzel günlerde kullanmanızı dilerim, ürün kurulumunda panel testi yapmayı unutmayın, panelde sorun olmadığını görene kadar servis formunu imzalamayın lütfen :ok

B Çevrimdışı

bekir79

Yeni Üye
6 Ara 2020
10
45
O fiyat bandında gerçek 100 hz panel bulamayacağınız için yapacağınız en mantıklı tercih bu panel olacaktır.
öncelikle merhaba bende yeni katıldım samsung 55Q60r almayı düşünüyorum. ancak 100hz degil kesinlikle bazı sitelerde 100hz diye geçiyor samsung ana bayileri bile hz bilmiyor veya bilmemezlikten geliyor yabancı sitelerde araştırmalara göre 60hz oldugu söyleniyor. oyunlarda donma maç izlemede top arkadan geldiği gibi sekmeli oldugu çok kişiden duydum. bende hala bu tv de az da olsa bu kadar olumsuzluklara ragmen kararlı gibiyim. ama büyük konuşmamayım 58pus8505 philips hiç yanına yanaşma derim arkadaşa

Geri
Üst Alt