E Çevrimdışı

eagle45

Yeni Üye
19 Haz 2020
10
39
Merhaba ikisi arasında sadece fiyat farkı yok biri ips panel diğer va panel. Tvyi nasıl ve ne için kullanıcanız çok önemli ben şahsen tam karşıdan ve akşamları ışıksız ve karanlık ortamda izelyen biriyim ve Lg bu isteklerimi özellikle nanocellde vermedi şuan iade ettim ve vedtel aldım. Nedenine gelince nanocelli aşırı parlaklığından ötürü çokkaranlokta çok ışık hüzmesi ve kenarlardan sızmalar oluyor ve bu kusur olarak ögrülmüyor tvnin yapısı bu çünkü. Bunu dikkate alın. Ama ben gündüz izlerim gecede ışık yanar bizde ve yandanda belli açıyla izlerim diyorsanız ve maçtır belgeseldir tv programları vs içinse maçı san ki sahadaymış gibi size o hissi size yaşatır görüntü muhteşem. Bide o kadar çok özelliği varki biz sadece standart yada kişisel ayarlar yapıp kullanan insanlarız ki çoğu özelliğini kullanmıyoruz.
Samsungsa va panel olduğunu biliyorum o biraz daha karanlıkta izlenebilir bir tv olduğunu düşünüyorum onla ilgili bir izlenimim yok bu yüzden yorum yapamıcam. Ama size üzeceni sanmıyorum. İsteklerinizi belirleyin ve markaya veya fiyatına bakaraktan almayın hatta satıcı göklere çıkarsa bile size kendi istediğinizi alın derim. İnş. Gönlünüze göre bulursunuz.
Aynen arkadaşım, o kadar güzel ki...Laf eden adam panelinden teknolojisinden anlamıyordur. Mesela sen özeleştirini yapmışssın, bana göre değil demişsin.
Bende 55SM8000 var. Akıllı kumandayla çok güzel.

E Çevrimdışı

eagle45

Yeni Üye
19 Haz 2020
10
39
Merhabalar,
Tavsiye forumu, Adem hocamızı ve siz değerli moderatör arkadaşlarımızın analiz, yorum ve tavsiyelerini bir tüketici olarak pür dikkat takip ediyorum. Hepinize öncelikle emeğiniz için çok teşekkür ederim. Yıllardır kullandığım 48 Fa 8200 televizyonumu başka bir odaya alıp salona 65, 70 inç ekran bir televizyon almaya karar verdim. Sizlerinde profesyonel olarak bildiği üzere böyle durumlarda biz tüketicilerin kafası allak bullak oluyor böyle durumlarda. Fiyat, performans ve kaliteyi içinde barındıran ürün almak için sürekli araştırma yapıyoruz. Foruma girmeden önce Vestel 65 U 9500 65 inç model televizyon almaya karar verdim Hepsiburada sitesinden Foruma girip Adem Hocam ve sizlerin televizyon ile ilgili görüşlerinizi alayım dedim fakat bu model ile ilgili olumlu bir yorum bulamadım. Kafamda tek net olan şey mevcutta kullanmış olduğum VA panel gibi bir panele sahip olan akıllı kaliteli ucuz bir televizyon. Daha sonra Türkçe akıllı asistanı olan VA panele sahip LG 70UM7450 70 inç televizyona yöneldim. Tabii ki Vestel 65 U 9500 televizyon ile arasında 2500-3000 tl gibi bir fark var. Karar vermem de değerli bilgileriniz doğrultusunda desteğinize ihtiyacım var. Akıllı Türkçe asistan sahip olması ve VA panel LG ye yönelmem de büyük etken. Samsung da maalesef Türkçe desteği yok asistanın. Foruma girip araştırma yapmamış olsaydım da Vestel 65 U 9500 modelin siparişini çoktan vermiştim. Desteğinizi rica ediyorum. Selamlar.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

teraspy teraspy hocam merhaba. Beğeniniz LG 70UM7450 70 inç televizyona destek ve onay mıdır acaba? Selamlar.??
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Mesaj alınmıştır hocam. Teşekkürler, Eyvallah.?????‍♂️
Hocam 55 inc var. Asistan Turkce. Tavsiye ederim.

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
47
Rica ederim ? seçimlerinizin arasona vedtel koymanız güzel. 55u9500 yeni üretim olduğu için şans diye düşünüyorum. Alıp almama kararı sizin belki burdan bilir kişiler farklı bir modelinide tavsiye edebilirler daha iyi olan. Sorunuza gelince benim odamın camındanda balkon görünüyor ama bizim balkon kapalı bu yüzden çok aydınlık bir oda değil ben hiç yansıma fark etmedim. Bunu önleyen VA panelmi yoksa İPS panelmi hiç bilmiyorum. Bir iki etiket yapayım belki bilir kişi cevaplıyabilir. ?
albanez albanez Aragorn Aragorn teraspy teraspy
Va panel gündüz performansı iyi değildir, ips panelin de gece sızma olabilir, kendi kullanımına göre karar vermelisin

A Çevrimdışı

akrep6

Yeni Üye
4 Ağu 2019
8
46
Hocam 55 inc var. Asistan Turkce. Tavsiye ederim.
Mesajımda belirttiğim Lg 70 7450 VA panele sahip modelin siparişini verdim kargoya verildi. İlgi ve tavsiyeniz için çok teşekkür ederim.

IMG_20200623_182017.jpg

S Çevrimdışı

selcukklnc

Yeni Üye
17 Haz 2020
20
35
Rica ederim ? seçimlerinizin arasona vedtel koymanız güzel. 55u9500 yeni üretim olduğu için şans diye düşünüyorum. Alıp almama kararı sizin belki burdan bilir kişiler farklı bir modelinide tavsiye edebilirler daha iyi olan. Sorunuza gelince benim odamın camındanda balkon görünüyor ama bizim balkon kapalı bu yüzden çok aydınlık bir oda değil ben hiç yansıma fark etmedim. Bunu önleyen VA panelmi yoksa İPS panelmi hiç bilmiyorum. Bir iki etiket yapayım belki bilir kişi cevaplıyabilir. ?
albanez albanez Aragorn Aragorn teraspy teraspy

58u9400 aldım ben de hocam, u9500 serisinden pek olumlu dönüş alamadım. U9400 için de fikoloji hocamın incelemesinden sonra indirime denk geldim ve 55 için bile büyük mü diye düşünürken 58'i aldım :) Daha kurulmadı, umarım keyifle kullanırım bakalım.

A Çevrimdışı

Achina 

Yeni Üye
2 May 2020
10
46
Arkadaşlar merhaba. Kafam çok karışık yazı biraz uzun olabilir şimdiden özür dilerim.
2016 model Samsung qled 55KS8500 kavisli TV varDI. Vardı diyorum çünkü bizim 2 yaşındaki ufaklık suluk fırlattı. TV ekran pert oldu. Yaptırayım dedim servis 4250 TL panel fiyatı çıkardı Ocak ayında. (Şimdi ne kadardır bilmiyorum). O Tv yi de zamanında 6600 TL ye almıştım. O zaman s7 hediyesi vardı. Telefonu 2000 e satıp telefon bana 4600 e normal 50 Herts Samsung fiyatına gelmişti. (Yoksa o kadar para vermem TV ye.)
TV kullanma alışkanlığına gelecek olursak akşamları gelip 3 4 saat TV seyrederiz en çok. Gündüz junior a telefon vermemek için youtube açarız ara sıra. TV den Netflix seyrederiz ve ara sıra da olsa maç seyretmeyi severim. Çocuk hala küçük yeni alacağım TV nin de başına aynısı gelme ihtimali var. Sormak istediğim şu
1)TV yi tamir mi ettireyim
2) O kadar para vereceğine git yeni bir TV al ama ucuz bir şey olsun. 55uhl960 gibi bir TV al geç. Çocuk büyüyene kadar böyle devam et. Sonra iyi bir TV alırsın bu da oturma odasında 2. TV olur.
3) Kıy paraya adam gibi bir TV al. O Tv den sonra böyle bir TV seni kesmez. Max 7 8 bine kadar bana bir TV önerir misiniz?
Üstatlar ve değerli arkadaşlar bana yardımcı olursa çok sevinirim

Son düzenleme:
E Çevrimdışı

eagle45

Yeni Üye
19 Haz 2020
10
39
Bende Philips 32' lcd kasa led vardi evlendigim 2011'den beri. Dusun tam led bile degil, lcd kasa. :)
65 inc vestel + tv box dusunen ben 55 almak zorunda kaldim cunku 65'te ozelliklerin iyi oldugu tvler beni aşiyordu. Oda bir uctan bir uca 5 mt rahat var ama 55 bile yetti dusun. Tabi kucuk tv olunca bizimki devrim oluyor biraz. Bunu alinca tv boxa pek de gerek kalmadi.

Mumkunse modem yaninda olsun, hatta benim gibi kabloyla bagla. Hizinda dusme olmasin. Bende Turknet 35 mbps net var. Hicbir seyde takilmiyor.

Akilli kumandayla da smart kismini kullanmak gayet guzel cok pratik. Esim kablosuz mouse takmis calisiyor. Nasil.istersen yani.

Tvnin fabrika ayarinda ses 10 birim ile aciliyor. Bunu gece kullanamazsin :) ses de iyi

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,383
Arkadaşlar merhaba. Kafam çok karışık yazı biraz uzun olabilir şimdiden özür dilerim.
2016 model Samsung qled 55KS8500 kavisli TV varDI. Vardı diyorum çünkü bizim 2 yaşındaki ufaklık suluk fırlattı. TV ekran pert oldu. Yaptırayım dedim servis 4250 TL panel fiyatı çıkardı Ocak ayında. (Şimdi ne kadardır bilmiyorum). O Tv yi de zamanında 6600 TL ye almıştım. O zaman s7 hediyesi vardı. Telefonu 2000 e satıp telefon bana 4600 e normal 50 Herts Samsung fiyatına gelmişti. (Yoksa o kadar para vermem TV ye.)
TV kullanma alışkanlığına gelecek olursak akşamları gelip 3 4 saat TV seyrederiz en çok. Gündüz junior a telefon vermemek için youtube açarız ara sıra. TV den Netflix seyrederiz ve ara sıra da olsa maç seyretmeyi severim. Çocuk hala küçük yeni alacağım TV nin de başına aynısı gelme ihtimali var. Sormak istediğim şu
1)TV yi tamir mi ettireyim
2) O kadar para vereceğine git yeni bir TV al ama ucuz bir şey olsun. 55uhl960 gibi bir TV al geç. Çocuk büyüyene kadar böyle devam et. Sonra iyi bir TV alırsın bu da oturma odasında 2. TV olur.
3) Kıy paraya adam gibi bir TV al. O Tv den sonra böyle bir TV seni kesmez. Max 7 8 bine kadar bana bir TV önerir misiniz?
Üstatlar ve değerli arkadaşlar bana yardımcı olursa çok sevinirim

öncelikle şunu yazayım sana o senin panelin 2015-2020(6 senelik tüm modeller) Samy ler içinde en iyisidir(8500/9500 olarak)
2016 dan sonra QLED ler de dahil sayılabilir çıkan hiç bir serisi KS85x den iyi değildir!

"yaptırmaya değer" diyeceğim ama çektikleri fiyat bana biraz yüksek geldi ki zaten üreticilerin burada amacı da sana "yeni"
bir TV satmaktır! onun için absürt bir fiyat çekiyorlar

sana ben şunu yazayım;3 kağıt ver,benden en fazla bu kadar çalışır de ve beklemeye geç bakalım ne diyeceklerdir!
bu serilerin bazılarında kronik bir alt dan ışık kaçırma sorunları vardır! özellikle JS9000 ile KS8500/9500 lerde>>>
bunda dolayı korkum vardır ama sana gelecek olan seri üretim değil de Merkez de takılacağı için işçiliğinde bu sorun
çıkmayacaktır!(bunu da özellikle Servise bildir,yoksa bu sıkıntı çıkarsa herifler bir daha ele alıp da dğeişim filan yapmazlar!

3,5 bile deseler bence kabul etme max.3 evet bana göre değer! zira hiç bir serisi Samy de artık bundan iyi değildir!
üstelik bir çuval para bayılırsın ki hiç değmez!

ya da git 1/2 kağıda Market işi bir panel al ve velet biraz büyüyünceye kadar idare et bununla! sonrası da Allah kerim dersin

7/8 kağıda değecek mal yok ortalıkta birilerinin gazlamalarına filan da sakın gelme! gerçi burada öyle tipler yok ama
DH ye girersen sana güzel giydirme yapacak tipler çıkabilir orada! aman ha diyeyim Sony/Samsumg derken sakın
yeme filan gelmeyesin

şimdi dikkat ettim 2.madde de yazdığın bölüm aynen doğru hele de evde arıza birisi varsa,onu da bitirir valla:haha

A Çevrimdışı

Achina 

Yeni Üye
2 May 2020
10
46
bu serilerin bazılarında kronik bir alt dan ışık kaçırma sorunları vardır! özellikle JS9000 ile KS8500/9500 lerde>>>
bunda dolayı korkum vardır ama sana gelecek olan seri üretim değil de Merkez de takılacağı için işçiliğinde bu sorun
çıkmayacaktır!(bunu da özellikle Servise bildir,yoksa bu sıkıntı çıkarsa herifler bir daha ele alıp da dğeişim filan yapmazlar!
Öncelikle mesajınız için teşekkür ederim. Sakarya da oturuyorum. Şunu anlamadım. Hocam merkez derken Sakarya servisi mi kastediyorsunuz yoksa bu Tv İstanbul Ankara gibi başka bir yere mi gönderiliyor.
Bir ikincisi de Sakarya da oturduğum için İstanbul bana yakın. İstanbul da tanıdık bir yer varsa fiyat alabileceğim iletişim bilgileri alabilir miyim

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
47
Öncelikle mesajınız için teşekkür ederim. Sakarya da oturuyorum. Şunu anlamadım. Hocam merkez derken Sakarya servisi mi kastediyorsunuz yoksa bu Tv İstanbul Ankara gibi başka bir yere mi gönderiliyor.
Bir ikincisi de Sakarya da oturduğum için İstanbul bana yakın. İstanbul da tanıdık bir yer varsa fiyat alabileceğim iletişim bilgileri alabilir miyim
Adem Helvacı Adem Helvacı

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,383

İst.Merkez Servis,ancak senin paneli evden Ada. daki sana yakın veya sana yönlendirilen bir servis gelip alacak ve onlar
gönderecektir,ancak duruma göre(KS için yazıyorum veya JS için,bunların işleri biraz zordur dolayısıyla Merkez
direk bana gönder diyebilir!) sen zaten orasına karışmayacaksın,3 kağıt teklif et,sanırım red cevabı gelecektir ve aynı
rakamı devam ettirirlerse o zaman yeniden görüşürüz

Diğer servisler/v.s bunları da karıştırma şimdilik,85xx/95xx ve JS9x lar farklıdır!

B Çevrimdışı

Bora Yüce

Yeni Üye
17 Haz 2020
4
40
Şok marketin sattığı 6 Seri SamsungHG43Ej690UB modeli hakkında netten yeterli bilgi bulamadım. Kurumsal bir tv olduğunu yani hastane ve hotellere satıldığını öğrendim. Motion Rate 100 hz yazıyor. Bu tv 100 hz panele sahip bir tv midir paneli hakkında bilgisi olan var mı. 2999 tl ye kurumsal bir tv tercih etmek mantıklımıdır.Teşekkür ederim F fikoloji albanez albanez Aragorn Aragorn Adem Helvacı Adem Helvacı

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,383
Şok marketin sattığı 6 Seri SamsungHG43Ej690UB modeli hakkında netten yeterli bilgi bulamadım. Kurumsal bir tv olduğunu yani hastane ve hotellere satıldığını öğrendim. Motion Rate 100 hz yazıyor. Bu tv 100 hz panele sahip bir tv midir paneli hakkında bilgisi olan var mı. 2999 tl ye kurumsal bir tv tercih etmek mantıklımıdır.Teşekkür ederim F fikoloji albanez albanez Aragorn Aragorn Adem Helvacı Adem Helvacı

piyasa da 100Hz panel kalmadı gibi!
olanlar da var tabiki ama adam gibi bir seri istiyorsan o zaman 2.el araba al daha iyi olur:kiskis

ister Kurumsal isterse ne olursa olsun takılma böyle laflara beğeniyorsan fiyatı seni kesiyorsa al gitsin
net de çoğu panel içinde bilgi pek bulunmaz hatta hiç bulunmaz,ama şu olur;senin alacağın panelin
Samsung da ve hatta bir başka markada neredeyse birebir aynısı da vardır ama ayağına bakarsan farklıdır veya çıtası
filan...ama ben bunlardan bahsetmiyorum şimdi!

Hatta böyle vasat/alt seriler v.s paneller de üreticiye bile bakma! SAMSUNG mu bunu üretti örneğin:hmm

Geri
Üst Alt