F Çevrimdışı

Faruk72

Yeni Üye
24 May 2020
5
40
55Ru 7400 Bütçenizi sonra gördüm pardon o zaman 7100 olabilir, maç için vestel, philips çok tercih etmeyin derim ben
benim yazdığım model ile sizin yazdıklarınız da 50 Hz tvler hocam. Sizin bunları öne çıkarmanız veya philips tavsiye etmemenizin nedeni nedir. Ayrıyeten vestel de hangi modeli önerirsiniz. TV ye vereceğim rakam benim için baya yüksek. Onun için hata yapmadan en ideal/ uzun ömürlü olanını almak istiyorum.

M Çevrimdışı

merpol

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Benim gibi TV araştıran arkadaşlar, 100 Hz olayına çok takmayın bence. Ekran hızı ne kadar hızlı olursa olsun, gözlerimiz 100 hz'e veya 200 hz'e ne kadar eşlik edebilir. Görüntü milisaniyeler içinde değişiyor, gözümüz Tv'de iken beynimiz bir sonraki sahneyi bekliyor, yani filmin, haberin, belgeselin, spor müsabakasının akışına bırakıyoruz kendimizi. Şayet 50 Hz yeterli olmasaydı hiç bir TV üreticisi satamayacağı TV'yi üretmezdi. Hertz denen özelliğin bizim için en önemli tarafı, akışkan altyazı veya aksiyon sahnelerinde temaşa zevkimizi rahatsız edecek kadar kalitesiz olmasın yeter. Bir de ürün tercih ederken, ürünü aldıktan sonra hatalı çıkarsa bu ürün benim elimde kalır mı? sorusunu sormamız lazım yani servis olanağı yetersiz olan marka ürünlerini aldığımızda ürünle birlikte riski de satın alıyoruz. Tıpkı yeni bir arabayı alınca nasıl kasko yaptırmamız gerekiyorsa, beyaz eşya vs. özellikle TV alırken servis desteği çok önemli. Nacizane fikirlerini söyledim. Herkese iyi bayramlar dilerim.

D Çevrimdışı

dodoo

Aktif Üye
17 Haz 2019
52
32
Benim gibi TV araştıran arkadaşlar, 100 Hz olayına çok takmayın bence. Ekran hızı ne kadar hızlı olursa olsun, gözlerimiz 100 hz'e veya 200 hz'e ne kadar eşlik edebilir. Görüntü milisaniyeler içinde değişiyor, gözümüz Tv'de iken beynimiz bir sonraki sahneyi bekliyor,

Konunun uzmanı değilim fakat, sayılı telefon modelinde ve bilgisayar ekranlarında 120hz ekran mevcut, akış olarak çok fark var. Bu şekilde düşünmemek lazım bence.

M Çevrimdışı

merpol

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Konunun uzmanı değilim fakat, sayılı telefon modelinde ve bilgisayar ekranlarında 120hz ekran mevcut, akış olarak çok fark var. Bu şekilde düşünmemek lazım bence.
Sırf 50 yerine 100 Hz için 3000- 4000 TL fark ödemek, orta halli vatandaşlar için iyi para. İlla 100 Hz olsun diyenler 7000-8000 liradan yukarıya doğru bakmaları lazım.

O Çevrimdışı

Onuer

Aktif Üye
24 May 2020
51
33
Foruma hoşgeldiniz, iyi bayramlar öncelikle bu kadar uzun okuma yaptığınız için ve müstakil bir konu açmak yerine TV tavsiye ana başlığına yazdığınız için teşekkürler, zaten yazılması gereken her şeyi okumuşsunuz, benim naçizane tavsiyem eğer gücünüz yetecekse Samsung ya da Sony önereceğim, sizden gelecek dönüşe göre bir araştırma yapalım birlikte

Bu tv hakkında ne düşünüyorsunuz peki, fiyat uygun, panel bilgisi nedir acaba? Hz olarak zaten 50 dir. Vestelin 65 inch 5000 tl altı modellerine, burada yapılmış olumlu bir yorum göremedim ama, ona nazaran bu daha mı iyidir?

M Çevrimdışı

msagdic

Yeni Üye
21 Nis 2020
20
bizde almak istiyoruz ama hiçbir bilgi yok arçelik müşteri temsilcisine yazdım gerekli bilgileri edinip geri dönüş yapıcaklardı

Ben de arçelik canlı destekten konuştum bugün, sadece web sitesi üzerinden satılan bir ürünmüş yani alırsak görmeden alacağız. Ha şu var beğenmezsek 14 gün içinde koşulsuz iade hakkı var.
Panel konusunda detaylı bilgi istedim lakin bilgisi yetmedi not aldılar geri dönüş yapacaklar bakalım bekliyoruz.
Siz ne sormuştunuz müşteri temsilcisine acaba? Cevap geldiğinde yazalım buraya yada ayrı bir konu mu açsak bilemedim...

albanez albanez Can beyin düşüncelerini de beklemek lazım...

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
47

Bu tv hakkında ne düşünüyorsunuz peki, fiyat uygun, panel bilgisi nedir acaba? Hz olarak zaten 50 dir. Vestelin 65 inch 5000 tl altı modellerine, burada yapılmış olumlu bir yorum göremedim ama, ona nazaran bu daha mı iyidir?
Philips çok beğeniyorum ama youtube @AdemHelvacı kanalına bi göz at 10 videoluk bir markalar serisi çekti usta, onu izle üstüne devam edelim

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
47
benim yazdığım model ile sizin yazdıklarınız da 50 Hz tvler hocam. Sizin bunları öne çıkarmanız veya philips tavsiye etmemenizin nedeni nedir. Ayrıyeten vestel de hangi modeli önerirsiniz. TV ye vereceğim rakam benim için baya yüksek. Onun için hata yapmadan en ideal/ uzun ömürlü olanını almak istiyorum.
Çünkü o bütçeye 100 hz bulamazsın bulsak ben de alırdım, niye Samsung çünkü daha sorunsuz, daha iyi teknik servis, daha iyi yazılım vs.vs. Philips niye önermiyorum çok sevdiğim halde üstteki arkadaşa yazdım ilgili youtube kanalını izleyin, Vestel için de kullandığım için söylüyorum vasat bir tv parasına göre köfteydi ben aldığımda, 65"için neredeyse iki katı fiyat farkı vardı üst markalarla onun için aldım, bir kere değişti, gözümü kapatıp kusurları görmemeye çalıştım 3 yıldır ama artık iyi markalarla Vestel arasında fiyat farkı azaldı onun için iyi incelemek lazım, Samsung için de bir çekincem şu, yerli toplamaları Sunny Atmaca elektronik yapıyormuş onlardan çok şikayet var mümkünse yabancı Polonya toplama falan alınmalı

O Çevrimdışı

Onuer

Aktif Üye
24 May 2020
51
33
Philips çok beğeniyorum ama youtube @AdemHelvacı kanalına bi göz at 10 videoluk bir markalar serisi çekti usta, onu izle üstüne devam edelim
Serinin tamamını izledim, tamirli parçayı satıyolarmış sıfır niyetine, ama bunu göz ardı edebiliriz. Vestele göre kalite farkı çoksa. Çünkü 65 inch vestel den sonra en uygun seçenek bu ?

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt