1 Çevrimdışı

10vil

Aktif Üye
7 Kas 2019
138
43
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

3500-4000 lik yerlilerde malesef ya internette sorun olduğundan kopmalar olduğndan bahsediliyor ya da netfilix yok benim için önemli olanıda film izlerken usb den takılmalar olduğunu söylemişler öyle bişeyi kaldıramam sonuçta film izlemeyede alıyoruz usb den .. ki ben grindik 9750 almıştım netfilks yoktu. o yüzden ... neden adam gibi yapmıyorlar ki
haklısın.. iyi yaptın bence sony de karar kılmakta.. dedim ya bende ya 8096 yada dediğim modeli alacağım buyuk ihtimalle.. samsung hep çalmış içinden televizyonların ondan soğudum ondan..lg yı zaten sevmem..servisi falan çok artistlermiş..sony doğru karar bize.. yerliler tırt dedıgın gıbı.. japon takılalım bakalım biraz :)

M Çevrimdışı

mert _turkiye

Aktif Üye
3 Tem 2019
135
20
haklısın.. iyi yaptın bence sony de karar kılmakta.. dedim ya bende ya 8096 yada dediğim modeli alacağım buyuk ihtimalle.. samsung hep çalmış içinden televizyonların ondan soğudum ondan..lg yı zaten sevmem..servisi falan çok artistlermiş..sony doğru karar bize.. yerliler tırt dedıgın gıbı.. japon takılalım bakalım biraz :)
bu arada lg ler RGBW olabilir onuda araştır o sm8000 yada sm8200 üstadlar daha iyi bilir de rgbw lerin tam 4k olmadığı konusunda bir sürü yazı var 2k 3k falan oluyomuş . bu arada tekrar dan diyim 100 hz almanın bir anlamıda yok çünkü 100 hz lik tv görüntüsü gelmiyor yayından . bunu test ettim maç izlerken nu8000 de de top daha kötü gidiyodu hatta bunda daha iyi gidiyor. bi de nu8000 de motion rate miydi neydi onu açınca ki açılsın diye yapılmış sözde daha iyi gösterecek. onu açıyodum top titriyodu giderken. sonradan öğrendim ki herkes o ayarı kapatmış. Sonra canlı ayarına gelelim canlıda tv izlenmiyodu o kadar parlıyodu ki mecbur kısıyorduk kısacası nit değerinin yüksek olması da bir işe yaramıyor . ama çok düşükte olmamalı.bizim bazı yerliler gibi sonra karanlık izlersin...bir de en önemlisi VA panellerde alt yazı parlaması oluyodu ki bende yaşadım alt yazı çıkınca siyah ortamda sanki heryerden ışık sızıyo gibi bütün siyahlar grileşiyodu. asıl burası sorun. alt yazılı film izlemek hiç zevkli olmuodu. olayın aslı ne biliyomusun 1) KESİNLİLE TV YAYINLARI EN AZ 4K OLMALI 2) TV LER BİR AN ÖNCE OLED OLMALI LCD TEKNOLOJİSİ İŞ DEĞİL BİR SÜRÜ HATASI VAR IŞIK SIZMASI BANDING .... 3) OLED TVNİN DE EKSİKLERİ BİR AN ÖNCE GİDERİLMELİ LOGO YANIĞI LEDLERİN ÖMRÜNÜN KISA OLMASI VS. ama yayın 4k olmadıkça 100 binlik tv bile alsan bir anlamı yok.

1 Çevrimdışı

10vil

Aktif Üye
7 Kas 2019
138
43
lglere hiç bulaşmıcam zatten sorun yok..senin aklında sm8000 8200 modeli vardı sony almadan önce biliyorum okudum.4.5 sayfa geride..oyunlarda falan iyi olur 100 hz ..kaynak önemli dediğin gibi..mesela 4 k görüntü açınca nasıl coşuyor televizyon..sen şimdi 4k yada alıştın hd yayınlar sana kalitesiz geliyordur..altyazı parlaması olursa gri renk yada sarı yparım ayar çekerim ben ona..enigma 2 uydu alıcı var bir çok ayar yapabiliyorum üstünden onun..ne güldürdünüz beni geçen gün senin tvyi havaya kaldırıp sallamalar falan :) üstünde zıplamalar enteresan oldu ..vlx9750 grundıg duşunuyordum sen aldım geri yolladım diyincee vazgeçtim ondan..

M Çevrimdışı

mert _turkiye

Aktif Üye
3 Tem 2019
135
20
lglere hiç bulaşmıcam zatten sorun yok..senin aklında sm8000 8200 modeli vardı sony almadan önce biliyorum okudum.4.5 sayfa geride..oyunlarda falan iyi olur 100 hz ..kaynak önemli dediğin gibi..mesela 4 k görüntü açınca nasıl coşuyor televizyon..sen şimdi 4k yada alıştın hd yayınlar sana kalitesiz geliyordur..altyazı parlaması olursa gri renk yada sarı yparım ayar çekerim ben ona..enigma 2 uydu alıcı var bir çok ayar yapabiliyorum üstünden onun..ne güldürdünüz beni geçen gün senin tvyi havaya kaldırıp sallamalar falan :) üstünde zıplamalar enteresan oldu ..vlx9750 grundıg duşunuyordum sen aldım geri yolladım diyincee vazgeçtim ondan..
aynen aynen iyi geceler ama faydası oldu :)

1 Çevrimdışı

10vil

Aktif Üye
7 Kas 2019
138
43
bu arada lg ler RGBW olabilir onuda araştır o sm8000 yada sm8200 üstadlar daha iyi bilir de rgbw lerin tam 4k olmadığı konusunda bir sürü yazı var 2k 3k falan oluyomuş . bu arada tekrar dan diyim 100 hz almanın bir anlamıda yok çünkü 100 hz lik tv görüntüsü gelmiyor yayından . bunu test ettim maç izlerken nu8000 de de top daha kötü gidiyodu hatta bunda daha iyi gidiyor. bi de nu8000 de motion rate miydi neydi onu açınca ki açılsın diye yapılmış sözde daha iyi gösterecek. onu açıyodum top titriyodu giderken. sonradan öğrendim ki herkes o ayarı kapatmış. Sonra canlı ayarına gelelim canlıda tv izlenmiyodu o kadar parlıyodu ki mecbur kısıyorduk kısacası nit değerinin yüksek olması da bir işe yaramıyor . ama çok düşükte olmamalı.bizim bazı yerliler gibi sonra karanlık izlersin...bir de en önemlisi VA panellerde alt yazı parlaması oluyodu ki bende yaşadım alt yazı çıkınca siyah ortamda sanki heryerden ışık sızıyo gibi bütün siyahlar grileşiyodu. asıl burası sorun. alt yazılı film izlemek hiç zevkli olmuodu. olayın aslı ne biliyomusun 1) KESİNLİLE TV YAYINLARI EN AZ 4K OLMALI 2) TV LER BİR AN ÖNCE OLED OLMALI LCD TEKNOLOJİSİ İŞ DEĞİL BİR SÜRÜ HATASI VAR IŞIK SIZMASI BANDING .... 3) OLED TVNİN DE EKSİKLERİ BİR AN ÖNCE GİDERİLMELİ LOGO YANIĞI LEDLERİN ÖMRÜNÜN KISA OLMASI VS. ama yayın 4k olmadıkça 100 binlik tv bile alsan bir anlamı yok.
nı 8000 güzel makine aslında.. geçen sene 55 inç olandan almıştık benim kardeşime.. bi sıkıntı yok gayet güzel cihaz içinde baslı haporlor var sesleri biliyorsun çok güzel veriyor.. şu an nu 8000 55 inç olanın fiyatı 9 bin tl hepsi buradadan bakabilirsin.. samsung q 60r vardı kafamda cihazın içi boşmuş resmen napcam ben onu 6 bin lira para verip..q70 güzel makine ama 8 binlira nedir ya..bu samsungdan fiyatları yüksek tutmasından ve cıhazların içini boşaltmasından dolayı soğudum ..almıcam onlardan televizyon.. lg zaten oldum olması sevmem sm serileri 8000 8200 ler ışık sızması yapıyormuş adam servise yollamış resımleri değişim olmaz bu cıhaza dıyorlarmış alay eder gibi... zaten adem abide hiç sevmiyor onları..yeni parası istiyorlarmış arıza yapınca paneller.. dedıgım gibi kafaya koydum sony alcam….
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

aynen aynen iyi geceler ama faydası oldu :)
sanada kardeşim iyi geceler.

1 Çevrimdışı

10vil

Aktif Üye
7 Kas 2019
138
43
Hocam tvden memnun musunuz bende bunu düşünüyorum
kendisi şimdi gitii kardeşim yatmıştır..yatmamışssada sana cevap verir.. mert benim arkadaşım televizyondan çok memnun..hatta bende bu tvden almayı düşünüyorum ama.şuan fiyatı 5.100 tl ye çıktı ..geçen hafta 4.500 tl idi 55 inç olanı mert kaptı hemen bir tane ben alamadım..bekleyeceğim düşmesini fiyatın olmassa xf 9005 alacağım ben kendime bakalım nasip artık.. televizyon xg 8096 ips panel kardeşim öncelikle bunu bil..renkler falan çok iyi diyor mert ..siyahlarda öylee puslanma yok diyor..benım arkadaşım bana tavsiye ediyor televizyonu yani okadar düşün..50 hz miş tv dedim takılma titreme yapıyormu maçlarda falan hayır yapmıyor dedi 50 hz yetiyor dedi..bazen 1..2 kanalda oluyormuş oda kanaldan kaynaklı diyor... televizyon direk led bu iyi bişey edge ledden daha iyi... trımulus ekran.. yani kısaca bana anlattıkları bu mert in memnun televizyondan..dediğim gibi geçen hafta 4500 dü 55 olan bu hafta 5100 olmuş.. saygılar.

M Çevrimdışı

mai22

Aktif Üye
27 Tem 2019
55
34
bu 55xg8096 tv 4500 tl. ye düşmedi hiç
1 ay önce 4800'e düşmüştü.

2 hafta öncede 4600'e satılmıştı.

1 ay önce 4500'e 2018 model olan sony 55xf7596 aldım ben.
bunu alıcaktım ama aralarında 300 tl.'lik bi fark olmayacağını düşündüm ve diğerini aldım.
tabi ben aldığımda da 8096 model 4600 tl. olsa idi onu alabilirdim.
ama genede iyiki bunu almışım.

tekrar yazmakta tekrar etmekte istemiyorum, sony savunucusu gibi hissetiriyosunuz bazen ama ben yıllardır plazma tv izlerim.
yan oda da
hala daha izliyorum.

plazma'daki görüntü kalitesine
4k ve hdr içeriği hariç şuan piyasadaki hiçbir lcd tv sahip değil.

bu sony birçok markanın 8 serisindeki üst modellerinden piyasada iyi tv'ler diye geçinen birçok tv'sinden daha iyi bir görüntü kalitesine sahip.

tv'yi almadan neredeyse 1 ay öncesinden başlayıp ara ara mağazalarda birçok tv'yi yanyana veya sağda solda izledim..
bundan daha iyi resim kalitesine sahip tv'ler
-sony xf9005 (va olsada yandan izlemede çok sorun yok)
-grundig 9800 (ıps)
-lg 9000 (ıps)
-samsung 2017 model 9000'ler (va)
-samsung 2019 Q90r buda Türkiye'de 65 ve 75 inch. olarak var 55'i yok.
-görmediklerimde vardır elbet.

Bunların haricindeki bundan daha pahalı veya aynı fiyattaki tv'leri bendeki ile kıyaslayıncada onlarında öyle çok çok iyi bi resim kalitesine sahip olduğunu söyleyemem.
resim işlemede nasıl bir mereti varsa piyasadaki 55'lerin çoğundan daha iyi resim işlemesi, göstermesi var.

başkası beğenmeyebilir, farklı düşünebilir, farklı izleme zevki vardır.
ama ben gayet memnunum bana yeterli bi tv almışım.
55 inch ips tv'de rahatsız olmadan sd 576p dizi-film izliyorum yaw daha ne diyeyim.. :)

hadi sağlıcakla..

Son düzenleme:
1 Çevrimdışı

10vil

Aktif Üye
7 Kas 2019
138
43
geçen hafta işte4.599 a düştü sony xg 8096 onu söyledim bende.. sende 300 tl verip 8 serisi alsaydın iyi olurmuş..7 serisindee aandroid yok turımulus ekranda yok .. neyse memnunsan tvden bir sıkıntı yok..nasıl sony hakediyormu parasını.. xf 9005 ..düşünüyorum bende yada 4.500 e inerse 8096 oda inerse inmesse direk xf alcam..

M Çevrimdışı

mai22

Aktif Üye
27 Tem 2019
55
34
geçen hafta işte4.599 a düştü sony xg 8096 onu söyledim bende.. sende 300 tl verip 8 serisi alsaydın iyi olurmuş..7 serisindee aandroid yok turımulus ekranda yok .. neyse memnunsan tvden bir sıkıntı yok..nasıl sony hakediyormu parasını.. xf 9005 ..düşünüyorum bende yada 4.500 e inerse 8096 oda inerse inmesse direk xf alcam..

evet xg8096 da triluminos var
live colur var

xf7596 da triluminos yok
live colur var
ama ben bu özelliğide diğer ekran özelliklerinide ayarlardan kapatıyorum kullanmıyorum yani :)
android 8.0 var

hocam sen bayadır tv araştırıyosun :)
tavsiyem xf9005 de dahil
mağazalarda kendi gözünle izle hepsini.
görüntü modlarını değiştir, izleme zevkine göre videoları usb den tak izle.
modelin kronik sorunu var mı yok mu araştır,
oradaki diğerleri ile kıyasla, belli çözünürlükteki istediğin videoları yakından uzaktan sağda soldan açılardan bi bak.
içine sineni al geç bence.
hangisini alırsan kapalı kutu bulmaya bak.
birde dua et ki sorunlu bi tv'sine denk gelme.
iyi geceler

1 Çevrimdışı

10vil

Aktif Üye
7 Kas 2019
138
43
evet xg8096 da triluminos var
live colur var

xf7596 da triluminos yok
live colur var
ama ben bu özelliğide diğer ekran özelliklerinide ayarlardan kapatıyorum kullanmıyorum yani :)
android 8.0 var

hocam sen bayadır tv araştırıyosun :)
tavsiyem xf9005 de dahil
mağazalarda kendi gözünle izle hepsini.
görüntü modlarını değiştir, izleme zevkine göre videoları usb den tak izle.
modelin kronik sorunu var mı yok mu araştır,
oradaki diğerleri ile kıyasla, belli çözünürlükteki istediğin videoları yakından uzaktan sağda soldan açılardan bi bak.
içine sineni al geç bence.
hangisini alırsan kapalı kutu bulmaya bak.
birde dua et ki sorunlu bi tv'sine denk gelme.
iyi geceler
teşekkürler iyi geceler sanada kardeşim...dediklerini dinleyecegim

R Çevrimdışı

recep1965

Yeni Üye
27 Kas 2019
23
34
kendisi şimdi gitii kardeşim yatmıştır..yatmamışssada sana cevap verir.. mert benim arkadaşım televizyondan çok memnun..hatta bende bu tvden almayı düşünüyorum ama.şuan fiyatı 5.100 tl ye çıktı ..geçen hafta 4.500 tl idi 55 inç olanı mert kaptı hemen bir tane ben alamadım..bekleyeceğim düşmesini fiyatın olmassa xf 9005 alacağım ben kendime bakalım nasip artık.. televizyon xg 8096 ips panel kardeşim öncelikle bunu bil..renkler falan çok iyi diyor mert ..siyahlarda öylee puslanma yok diyor..benım arkadaşım bana tavsiye ediyor televizyonu yani okadar düşün..50 hz miş tv dedim takılma titreme yapıyormu maçlarda falan hayır yapmıyor dedi 50 hz yetiyor dedi..bazen 1..2 kanalda oluyormuş oda kanaldan kaynaklı diyor... televizyon direk led bu iyi bişey edge ledden daha iyi... trımulus ekran.. yani kısaca bana anlattıkları bu mert in memnun televizyondan..dediğim gibi geçen hafta 4500 dü 55 olan bu hafta 5100 olmuş.. saygılar.

Hocam çok teşekkürler fiyat düşmesini bekleyecem bende :)

M Çevrimdışı

mert _turkiye

Aktif Üye
3 Tem 2019
135
20
Hocam tvden memnun musunuz bende bunu düşünüyorum
ben memnunum tavsiyede ederim. Ama amaç tv izlemekse film izlemekse.. oyun için bilemem 100 hz olursa daha iyi olur bu tv 50 hz. bir kaç foto da atayım siyah olayını sormuştun 1 10vil fotolarda siyah olanından görebilirsin ki karanlık ortamda çektim o fotoyu bakabilirsin.

IMG-5914.jpg

IMG-5904.jpg

IMG-5909.jpg

IMG-5915.jpg

Geri
Üst Alt