O Çevrimdışı

oky13

Yeni Üye
2 Eki 2018
40
42
Aylardır tv bakınıyorum, en son 50pus7303 e karar verdim. Vatan da gündüzleri 4198 lira geceleri ise 3569 a iniyordu. Dün satın aldım bugün 3399 a düşmüş :)
hayırlı olsun hocam bi yandan da geçmiş olsun :) nasıl memnun musun dicem ama daha gelmedi diceksin :)
ben en düşük fiyata bakmıştım bu zaman kadar ki, 3400 dü o yüzden bekledim ama şimdi de yorumlar korkutuyor

M Çevrimdışı

mai22

Aktif Üye
27 Tem 2019
55
34
50 pus 7303 de vertical banding problemi var onum haricinde on numara tv.

Babamlara almıştım onlar fark etmiyor bile bandingi :)

4-5 kişide daha aynı sorunu okumuştum, diğer kullanıcılarınkinde ya banding yok yada farketmiyorlar bilemicem.
ancak takıntılıysanız bulaşmayın bu modele.
sony 8-9 serisi veya mağazalarda kendinizin test ettiği bir modeli almanızı tavsiye ederim.

systemcar Çevrimdışı

systemcar

Aktif Üye
28 Ağu 2019
84
43
Arkadaşlar merhaba, foruma yeni üye oldum. Başka bir forum sitesinden arkadaşımın tavsiyesi üzerine buldum burayı.

Ben tv alma arifesindeyim, yeni bir eve taşındım, kullandığım 40 inç samsung 40c650 tv ufak geldi ve değiştirmek istiyorum.

Sürekli izleme mesafem 4.5 metre, en yakın izleme mesafesi 2.5 metre.

Genellikle netflix, ip tv ve uydu yayını izliyorum.

Bu alışveriş için ortalama 5000 tl bütçe ayırdım.

Parlak ve canlı renklerden hoşlanırım, kullandığım samsung o bakımdan çok çok iyi, çok memnunum görüntü kalitesinden.

Aklımda 65 inç bir tv almak var. İzleme mesafem için uygunmudur sizce ?

Aklımda vestel 65ud9000 vardı, gittim canlı canlı izledim ama renkler mat ve soluk geldi, beğenmedim.

Sony 65xf7596
Samsung 65RU7400
Kafama takılan modeller, fakat bütçemin üzerinde malesef.

Geçen gün doğubank da Hitachi ht2800 modelini canlı izledim ve hoşuma gitti, ama hiçbir yerde bu panel hakkında bilgi bulamadım. Yardımlarınıza ihtiyacım var. Bu panel nasıl sizce, 4700 tl fiyatı var.

Birde vestel den tavsiye etti arkadaşım

Ud9800
Ud9650
Ud9400
Modellerini, bunları canlı görmedim, bu modeller 9000 modelinden daha mı iyi, renkler ve parlaklık olarak.

I Çevrimdışı

ilhandede

Yeni Üye
21 Haz 2019
3
45
Arkadaşlar merhaba, foruma yeni üye oldum. Başka bir forum sitesinden arkadaşımın tavsiyesi üzerine buldum burayı.

Ben tv alma arifesindeyim, yeni bir eve taşındım, kullandığım 40 inç samsung 40c650 tv ufak geldi ve değiştirmek istiyorum.

Sürekli izleme mesafem 4.5 metre, en yakın izleme mesafesi 2.5 metre.

Genellikle netflix, ip tv ve uydu yayını izliyorum.

Bu alışveriş için ortalama 5000 tl bütçe ayırdım.

Parlak ve canlı renklerden hoşlanırım, kullandığım samsung o bakımdan çok çok iyi, çok memnunum görüntü kalitesinden.

Aklımda 65 inç bir tv almak var. İzleme mesafem için uygunmudur sizce ?

Aklımda vestel 65ud9000 vardı, gittim canlı canlı izledim ama renkler mat ve soluk geldi, beğenmedim.

Sony 65xf7596
Samsung 65RU7400
Kafama takılan modeller, fakat bütçemin üzerinde malesef.

Geçen gün doğubank da Hitachi ht2800 modelini canlı izledim ve hoşuma gitti, ama hiçbir yerde bu panel hakkında bilgi bulamadım. Yardımlarınıza ihtiyacım var. Bu panel nasıl sizce, 4700 tl fiyatı var.

Birde vestel den tavsiye etti arkadaşım

Ud9800
Ud9650
Ud9400
Modellerini, bunları canlı görmedim, bu modeller 9000 modelinden daha mı iyi, renkler ve parlaklık olarak.
Bütçen az o fiyata 3 büyüklerden birşey alamazsın.
6000 tlye çıkarsan 65 ru 7100 alabilirsin. 65 düşündüğüne göre daha çok video film izliycen, youtube,netflix, iptv gibi şeyler düşünüyorsan samsung al. va panel kontrast ve parlaklık değerleri çok iyi.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

hayırlı olsun hocam bi yandan da geçmiş olsun :) nasıl memnun musun dicem ama daha gelmedi diceksin :)
ben en düşük fiyata bakmıştım bu zaman kadar ki, 3400 dü o yüzden bekledim ama şimdi de yorumlar korkutuyor
Bende phipls almayı düşündüm. 7303 7503 bu ikisnden birisi için ambilight falan android tv cezbediyor.
Ama forumlarda çok sorun çıkardığı ssöyleniyor. Bugün tvleri canlı gördüm mağazada çok güzel ama bir malın değerini bence kullanıcı yorumları belirler. Ve ben philips in sitesinde bizzat kullanıcıların yorumlarına bakınca vazgeçtim. Umarım bu sorunları yaşamazsınız.
şu linkleri paylaşmak istedim .O kadar değişik değişik sorunlar var ki buda beni çekinceye soktu.Sonuçta philpsten ağzı yanmayan gidip oraya yazmaz.
pus 7503 e de baktım oda aynı.

Bütçen az o fiyata 3 büyüklerden birşey alamazsın.
6000 tlye çıkarsan 65 ru 7100 alabilirsin. 65 düşündüğüne göre daha çok video film izliycen, youtube,netflix, iptv gibi şeyler düşünüyorsan samsung al. va panel kontrast ve parlaklık değerleri çok iyi.

Bende 40c650 var çoçuk ekrana vurunca ortadan aşağıya kadar yavaş yavaş bir çizgi oluştu.
Aman tv nin değerini bil 40c650 şu anda piyasada bulamıycağın kalitede. 100 hz panel . zamanında herkese bu tvden aldırmıştım.
Hocam büyük tv olsun istiyorsun ama bütçen kısıtlı o yüzden samsun 55 ru 7400 ü al 5000 liraya bulursun.
He biraz daha para verir bütçeni zorlarsan 55q6 alabilirsin 100 hz ve va panel.MAğazada gör parlaklığı çok iyi ki panel özellikleri gösteren şu sitede ru7400 ile karşılaştırmasında 55q6 nın görürsün.

iyi ve büyük tv almak bende istiyorum ve aynı bütçeyle çok tv baktım. Ama 65 alınca en azından 100 hz ve va panel isteyebilirsin yılların samsungcusu olarak.Ama bence 55q6 doğru seçim.

Bende phipls almayı düşündüm. 7303 7503 bu ikisnden birisi için ambilight falan android tv cezbediyor.
Ama forumlarda çok sorun çıkardığı ssöyleniyor. Bugün tvleri canlı gördüm mağazada çok güzel ama bir malın değerini bence kullanıcı yorumları belirler. Ve ben philips in sitesinde bizzat kullanıcıların yorumlarına bakınca vazgeçtim. Umarım bu sorunları yaşamazsınız.
şu linkleri paylaşmak istedim .O kadar değişik değişik sorunlar var ki buda beni çekinceye soktu.Sonuçta philpsten ağzı yanmayan gidip oraya yazmaz.
pus 7503 e de baktım oda aynı.

Son düzenleme:
Let's _be_ honest Çevrimdışı

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
50pus7303 3400 tl ye alınır mı vatandan ? teşhir vs değil.
Beklentin nedir, bence alınır, mis gibi kullanılır.

Şunu fark ettim ki, televizyon arar iken, o olsun bu olsun, vay bu daha iyi, şu özellik mutlaka olmalı diye vs vs bir sürü beklenti içinde oluyoruz. Sonrası ise tv yi alıp bir köşede bırakıyoruz. Ben dediğiniz modeli aldım, maşallah diyelim , biz GENEL kullanıcı kitlesi olarak oldukça memnunuz. Normal tv seyrederim, ara ara youtube izlerim, 1 ay netfilix deneme izledim, hiçbirinden sıkıntım yok, maşallahı var. Biz biraz eski tip kullanıcı oluğumuz için klavyesine pek alışamadım, ama onunda çözümü sesli komut :) Bazen sırf bu sebeple ekrana yansıt özelliği çok daha kolayıma geliyor açıkçası. Pc den filmi açıp, yansıt diyorum mis gibi filmimi izliyorum. Amblight falan baya hoş açıkçası.

Geri
Üst Alt