Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
rica ederim, hatta cok sevinirim.
bildigimi zannettiklerimi buradan paylasayim ki yanlis veya eksik bildigim, anladigim birseyler varsa duzeltilsin.

1- LED TV: Arkadan aydinlatmali televizyonlardir. TV'lerin incelmesine on ayak olan bir teknolojidir. elektrigi isiga ve filtreleri sayesinde renklere donusturur. Ancak iki dezavantaji vardir.
a) hareketli görüntülerde görüntü netlik kaybedecegi icin yuksek HZ tercih edilmesi gerekir (genelde hep 100 ve uzeri diye soylenir ama kullanicilar bu HZ konusunda hep yaniltilir ve bu benim en buyuk korkum cunku bircok forumda bu belirtilmis, veya ben yanlis anladim)
b) olu piksel problemi var.

2- QLED TV: Qled anladigim kadari ile quantum dot teknolojisi ile LED'in bir ust seviyeye tasinmasi. Bu sayede paneller
a) LED'e gore cok daha ince oluyor
b) beyaz parlakligi problemi ve siyahin tam verilememesi giderilmese de minimuma iniyor
c) parlaklik daha da artiyor.
d) kurulumu neredeyse kendi yapiyor
e) eklentisi sayesinde kablolarin gozu rahatsiz etmesi olayi giderilmis.
f) soylenene gore gorus acisi OLED'e gore daha az (ama bunu anlamadim, nerede denediysem bunu farkedemedim ben)

3) OLED TV: tam nasil anlatacagimi bilemiyorum ama elektrigi ayri ayri aydinlanabilen LED'lerden olusur gibi birsey.
a) LED'e gore cok cok daha ince cunku kendini aydinlatan LED'lerden olusuyor filtre vs ihtiyaci yok.
b) siyah rengi en iyi veren teknoloji.
c) karanlik ortamlar icin mukemmel. (ama benim TV'yi kullanacagim salonda 7 buyuk pencere oldugunu dusunursek bu buyuk dezavantaj)
d) isikli ortamlarda kontrast ve parlaklik QLED kadar yuksek olmadigindan buyuk problem olabiliyor.
e) QLED'e gore gorus acisi cok daha fazla oldugu soyleniyor.
f) yanik olusma riski var (8-10 saat uzeri ayni kanal aciksa, kanalin isminin oldugu yer ekrana yapisiyormus) be benim icin en buyuk avantaj cunku kayinvalde kalmaya geldiginde salonda yatiyor ve TV acik unutup uyuyor. Eger bu anlatilan dogruysa benim icin her sabah farkli bir logo TV ye yapismis gormemek icten degil...

Harikasınız :ok

QLED için genelde söylenmeyen bir dezavantajı da ben belirteyim. Enerji sarfiyatı diğer teknolojilere nazaran yüksektir.

Bu bilgiler ışığında bence aslında siz kendi ihtiyacınızı kendiniz belirlemiş oldunuz diye düşünüyorum siz ne dersiniz?

Önce hangi teknolojiye yöneleceğimize kesin karar verelim sonra marka, sonra da modele odaklanalım uygun mu? :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
9650 yi de soruyorum üstad
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

9650 diye yeni bir model var onu da soruyorum üstad bir de bütçe de önemli tabi yani görüntü kaliteli olsun ıvır zıvır özelliklere gerek yok F/P oranı önemli şimdi benim kırılan pf8575 50 inç yerine aynı panel artık üretilmediğinden dolayı 49ud9200 teklif ettiler tabi farkını ödemek koşuluyla.
Ben beklemeye aldırdım aşağıdakiler için de bir fiyat araştırması yapmalarını isteyeceğim bakalım
55ud9360
55ud9650
65ud8900

Ado üstadım Vestel’i aradım sizin ürününüz yerine şu an stoklarımızda eşdeğer olarak 49Ud9200 verebiliyoruz size diğer talep ettiğiniz 55ud9360,9650 ve 65ud8900 değişim stoklarımızda şu an için bulunmamaktadır bilgisini aldım.Bana çok saçma geldi sonuçta hangi tv olursa olsun farkını ödeyeceğiz zaten anlamadım bu nasıl iştir ?

Orada sihirli bir cümle kurulmuş dikkatinizi çektiyse eğer. DEĞİŞİM STOKLARIMIZDA ;)

Si bu değişime onay vermeden evvel kendilerine mutlaka REVİZYONSUZ ÜRÜN İSTİYORUM diye beyanda bulunun mutlaka :ok

Q Çevrimdışı

quatros

Yeni Üye
20 Şub 2019
24
48
Orada sihirli bir cümle kurulmuş dikkatinizi çektiyse eğer. DEĞİŞİM STOKLARIMIZDA ;)

Si bu değişime onay vermeden evvel kendilerine mutlaka REVİZYONSUZ ÜRÜN İSTİYORUM diye beyanda bulunun mutlaka :ok
Tamam anladım üstad ama 49 inç istemediğimi söyledim 55 veya 65 istiyorum dedim genellikle eşdeğer tv teklif edilir bunun dışında tv olmaz dediler revizyonlu veya revizyonsuz daha büyük ekran istediğimi söyledim başvurduğunuz andaki stoklara göre hareket edilir diyor

bugrabilsen Çevrimdışı

bugrabilsen

Yeni Üye
11 Şub 2019
19
50
Harikasınız :ok

QLED için genelde söylenmeyen bir dezavantajı da ben belirteyim. Enerji sarfiyatı diğer teknolojilere nazaran yüksektir.

Bu bilgiler ışığında bence aslında siz kendi ihtiyacınızı kendiniz belirlemiş oldunuz diye düşünüyorum siz ne dersiniz?

Önce hangi teknolojiye yöneleceğimize kesin karar verelim sonra marka, sonra da modele odaklanalım uygun mu? :ok

evet olumlu ve olumsuz yonleri yazarken bende fark ettim :))

OLED'in daha iyi teknoloji oldugunu dusunuyorum ama beni dusunduren 2 durum var.
1- bizim salonun ozellikle gunduzleri normalden fazla aydinlik olmasi.
2- tv'nin gece acik birakilip karsisinda uyunuyor olmasi...

bu ikisinin tek cozumu QLED gibi geliyor bana...

dogru mu dusunuyorum?

A Çevrimdışı

Aksoy601

Yeni Üye
11 Kas 2018
27
33
O zaman nasip olur da alırsanız sonuç bilgisini de bizlerle paylaşmanızı ve hatta mümkünse ilk inceleme konusunun sahibini olmanızı gönülden isterim :ok

NU8000 geri dönüşleri youtube kanalıma oldukça geliyor olumlu olarak ancak henüz forumdaki kardeşlerimizden bir dönüş alamadık :ok

aa11015404ee0f4194ce.png
Tavsiyenize uyarak dün gece siparişi verdim yakın zamanda elimde olacak inşallah, kesinlikle ürün elime geçtikten sonra detaylı bir inceleme yapıp deneyimlerimi paylaşacam, benden sonra alacak arkadaşlar için elimden geldiğince tüm detayları aktaracam :)

C Çevrimdışı

Cem K.

Yeni Üye
19 Şub 2019
7
48
50UD6300 var ama frr değeri tatmin eder mi bilemedim :alala
50UB6300 zaten kesinlikle alınmaz ama UD6300 e, üretmde kullanılan panel nedeniyle şans verilebilir diye düşünüyorum.

İnceleyip görüş bildirirseniz ona göre farklı markalara da yönelebiliriz :ok
Üstad yoruyorum seni ama bu cihazın frr değeri düşük geldi ve hdr yok ?

M Çevrimdışı

Müsteşar Bey 

Yeni Üye
9 Şub 2018
44
53
Sayın Adem Bey merhaba. İncehesap.com sitesinin Hepsiburada ve diğer siteler üzerinden uygun fiyatla( 4.400/4.500 TL)satmakta olduğu Vestel üretimi ve servis güvencesinde olan HİTACHİ 65HL8000 kodlu 4K led tv alınmalımıdır. Özellik olarak HDR, Dolby Vision ve WCG var kontrast değeri 6.000:1 yazılım hızı 1600 Hz panel Va panel gösterilmektedir.Değerli forum adminleri ayrıca bu soruyu sizlerde cevaplandırabilirsiniz. Ne dersiniz bu televizyon alınır mı

Q Çevrimdışı

quatros

Yeni Üye
20 Şub 2019
24
48
55UD9360 ın iki üretimi var hangisi olduğu önemli
Regal'i bu klasmanda direkt geçebilirsiniz. (Elendi diyelim)
UD8400 LG IPS panel ve MB130 anakartlı üründür, 10Bit panel ve HDR desteği mevcuttur. SMR değeri 1000hz de kalmıştır
UD8460 LG IPS panel ve MB130S anakartlı üründür. 10Bit panel ve HDR yanısıra DV desteği mevcuttur. SMR değeri 1000hz de kalmıştır
UD9360 SAMSUNG VA panel ve MB130S anakartlı üründür. 10Bit panel ve HDR yanısıra DV desteği mevcuttur. SMR Değeri 1800hz dir. (WCG belirsiz)

Paylaştığınız listede en kabul edilir ürün 9360 olarak görünmektedir :ok

Tüm üretimlerde MB130 ve MB130S anakartlı değişik üretimler de mevcuttur bunu untumayınız bu nednele mutlak asatın alım öncesi kod sorgulayıp bize bildirin ki kontrol edelim.

F fikoloji
TEKNOwest teknovest

:ok
O

Ado üstadım valla bu site süper olmuş emeklerinize sağlık gerçekten çok önemli bir hizmet...
Bugün Vestel Den biriyle görüştü benim adıma servis nihai teklifler şöyle kırılan Vestel 50pf8575 yerine
49ud 9200 Vestel 1800 tl
55 tu 6020 Telefunken 2200 tl
65R6080U Regal led tv 4200 tl (yeni ürün)
Bunların dışında 55 inç toshiba daha mağazalarda olmayan bir üründen bahsetti ve bunu da verebileceklerini söyledi model ve fiyat bilgisini önümüzdeki hafta verebileceğini söyledi.Daha mağazalarda olmayan yeni üretilen bir tv imiş toshiba.
Benim istediğim 55 inç 9360 ,9650 ve diğer 65ud8900 vermiyorlar

Bana sundukları teklifler bunlardan ibaret ısrarla 65 lik regalden bahsetti yeni ürün olduğunu slim kasa ve mağaza fiyatının 6000 tl civarında olduğundan bahsetti ama maalesef bütçemi aşıyor sanki biraz bu tv
Evet üstadım durum bu şekilde bana sundukları 49 inç Vestel ile 55 inç telefunken arasında 400 tl fark var ama hiçbir fikrim yok aslında 49 inç de yeterli gelecektir 55 olsa daha iyi olur 65 kendi evime geçince almayı düşünüyorum zaten
Uzun oldu biraz kusura bakmayın ama ne dersiniz Hocam ve son olarak revizyon olayını da söyledim kesinlikle böyle birşey olmadığını tamamen Sıfır yeni üretim tv vereceklerini söyledi.

Son düzenleme:
O Çevrimdışı

Omerm

Yeni Üye
19 Şub 2019
13
38
Adem Helvacı Ado LİMAN LİMAN
Dün konuşmuştuk, size sormuştum. Philips pus7303 den Nu8000 e gidelim mi diye sormuştum.
Bugün aşağıdaki fotoğrafı çektim.
Sol ust: pus7303
Sağ ust: nu8000

Nasıl bu kadar fark olabiliyor, şaştım kaldım.
Tv de sorun mu var diye sorasım geldi.
Parlaklık farkı olduğunu biliyordum ama yanyana ilk defa denk geldi.

20190220_195034.jpg

LİMAN Çevrimdışı

LİMAN

Aktif Üye
2 Nis 2018
240
54
Adem Helvacı Ado LİMAN LİMAN
Dün konuşmuştuk, size sormuştum. Philips pus7303 den Nu8000 e gidelim mi diye sormuştum.
Bugün aşağıdaki fotoğrafı çektim.
Sol ust: pus7303
Sağ ust: nu8000

Nasıl bu kadar fark olabiliyor, şaştım kaldım.
Tv de sorun mu var diye sorasım geldi.
Parlaklık farkı olduğunu biliyordum ama yanyana ilk defa denk geldi.

20190220_195034.jpg
Size ısrarla, mağazada canlı görün dememi şimdi anladınız sanırım, en doğru karar canlı görüp karşılaştırmadır.

I Çevrimdışı

izmir35

Yeni Üye
20 Şub 2019
9
39
Toshiba Seri numarası :8166676 801636 VPAZ:20274115 Adem Helvacı Ado üstat A101de bu ürünü buldum paneli iyimidir? iyi dersen almayı düşünüyorum.Samsung 40J5270 mi yoksa bu ürün mü? arkadaşlar tavsiyelerinizi bekliyorum.Yani 2200TL ye kadar olan smart televizyon alacağım.

VESTEL 49FD7400 2175 TL
TOSHIBA 43L2863DAT 2099 TL hangisini alayım arkadaşlar? iptv netflix ve youtube için alıyorum.

Toshiba Seri numarası :8166676 801636 VPAZ:20274115 Adem Helvacı Ado üstat A101de bu ürünü buldum paneli iyimidir? iyi dersen almayı düşünüyorum.Samsung 40J5270 mi yoksa bu ürün mü? arkadaşlar tavsiyelerinizi bekliyorum.Yani 2200TL ye kadar olan smart televizyon alacağım.

VESTEL 49FD7400 2175 TL
SAMSUNG 40J5270 2175 TL
TOSHIBA 43L2863DAT 2099 TL hangisini alayım arkadaşlar? iptv netflix ve youtube için alıyorum.

VESTEL 49FD7400 2175 TL
SAMSUNG 40J5270 2175 TL

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt