W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,798
Bu arada efsane cuma, şahane cuma vb. Gibi günlere bakmayın. Bu yılın dünya genelindeki kara cuma indirimleri gibi olmaz. Fiyatları model olarak takip edin. Mağaza yada alışveriş siteleri indirim adında süsler. Modelle birlikte Google dan takip etmek gerekir.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,798
TV sini yenilemek isteyenler iyi bir yukseltme yapmak istiyorsa, evdeki TV nizden pek iyi bir görüntü elde edemezsiniz yeni alacağınız LCD TV lerin çoğundan. Sadece güncel bir smart tarafı olur. Diğer görüntü kısmı aynı olur.
Oled sadece mevcut TV nizden bir üst kaliteye çıkarır.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40

Philips Led tv'ler çok başarılı değil, fakat Teknosa'da fiyatı 47K'ya düşmüş, bu televizyon için uygun fiyat diyebilirim.

Alternatif olarak Trendyol'da 50K civarına düşen TCL C745'i gösterebilirim,

Bunların daha iyisi de Samsung QN85C olabilir, oda 68.000 civarı;

75'' olması şart değilse, ebatı 65'' yapıp Samsung QN90C almak en iyisi olur, en iyi görüntüyü QN90C verir;

E Çevrimdışı

erdoganaydin

Yeni Üye
28 May 2020
33
74
Merhaba günlük kullanım, netflix ve youtube uygulamalarının ağırlıkla kullanılacağı,

65 inç 20000 bin tl bütçe ile hangi tv ye yönelmeliyim.

Taksitle alacağım.

Yardımlarınız arz ederim.

T Çevrimdışı

TheGodFather

Yeni Üye
16 Mar 2021
5
36
Merhaba,

Anladığım kadarıyla burada soru sormak için bile bilgi sahibi olmak gerekiyor. Çünkü sorulan sorulara bile uzağım. :)

Tabii 50-60 yorum okudum ufacık bir malumat sahibi oldum desem de, bu derya deniz konudaki malumatım bir damla su gibi kalacak görünüşe göre. O yüzden bu konuları öğrenmek için gecemi gündüzüme verip araştırma da yapacak durumum olmadığına göre buraya yazıp konunun üstadından bilgi almanın en doğru yol olduğuna karar verdim.

Konuya gelecek olursam;
Hayırlısıyla 7-8 ay sonra yeni eve geçeceğim, 2016 yılında BEKO TV almıştım, o zaman çocuk da yoktu ve açıkçası pek TV de izlemiyordum fakat şimdi 2 çocuğum var ve ben de arada bakıyorum.

Ben madde madde isteklerimi sıralayayım, konunun üstadları zaten ne demek istediğimi ve ihtiyacımın hangisi olduğunu anlarlar ve yardımcı olurlar diye düşünüyorum.

1. Bütçe 10-15 bin civarı olacak.

2. Ekran en düşük 55 inc olacak

3. Çocukların YouTube'ye girmesi için uygun olacak

4. İP TV'de maç izleyebilmek için (Süper Lig'den ziyade Brezilya, Arjantin liglerini takip etmeyi seviyorum, bilgisayarda üşeniyorum açıkçası sürekli açıp izlemeye) elverişli olacak

5. Kanal ve menü geçişleri seri olacak (Şuan kullandığım TV'de kanal değiştirince bile aylar geçiyor, bu birinci sorun. İkinci sorun ise; Uydudaki kanal listesini yeniliyorum örneğin, tüm kanallar geliyor, kanalların sıralamasındaki yerleştirmeyi yapmak için 6 saatim geçiyor nerdeyse :) Kumanda ile tek tek kanalı seçip yerleştiriyorum. Eski uydu cihazımda bile kanalları "SEÇ" yapıp (Bilgisayarda CTRL tuşuna basıp ayrı ayrı seçmek gibi) hepsini tek seferde en üste getiriyordum, geri kalanları da hızlı hızlı yerleştiriyordum. Böyle rahat menüsü ve geçişleri hızlı olan TV olması iyi olur

6. Çevremde duyduğuma göre belli lisans sorunları vs oluyormuş ve güncellemelerde problem oluyormuş. Anladığım kadarıyla TV çöpe atılmıyor ama mantıken ÇÖP oluyor. :)

7. TV'lerde HZ muhabbeti var mı bilmiyorum bilgisayar monitörlerindeki gibi ama bir tık iyi olursa iyi olur.

Şimdiden teşekkürler.

M Çevrimdışı

muratakar

Yeni Üye
4 Eki 2020
29
Merhabalar Mutfak için smart TV tavsiyesi istiyorum Google play ya da USB ile APK yüklenebilen şekilde... IPTV Maç Film Dizi vs. mutfakta çay sigara eşliğinde izlemek için 😅

IMG_20231102_184942.jpg

Mutfak kapısının üstüne montajlamayı planlıyorum

IMG_20231102_185323.jpg

Ayrıca Mutfak tezgahının üstü de müsait malzemeler toplanırsa tam köşeye de konulabilir ama bu seferde uydu kablosu çok uzakta kalacak. Önerilerinize açığım kaç inçlik önerirsiniz?

Son düzenleme:
W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,798
Merhaba günlük kullanım, netflix ve youtube uygulamalarının ağırlıkla kullanılacağı,

65 inç 20000 bin tl bütçe ile hangi tv ye yönelmeliyim.

Taksitle alacağım.

Yardımlarınız arz ederim.
Grundig in 15 ve 18 bin arası modelleri var. Günlük kullanım için yeterli olur.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,798
Merhaba,

Anladığım kadarıyla burada soru sormak için bile bilgi sahibi olmak gerekiyor. Çünkü sorulan sorulara bile uzağım. :)

Tabii 50-60 yorum okudum ufacık bir malumat sahibi oldum desem de, bu derya deniz konudaki malumatım bir damla su gibi kalacak görünüşe göre. O yüzden bu konuları öğrenmek için gecemi gündüzüme verip araştırma da yapacak durumum olmadığına göre buraya yazıp konunun üstadından bilgi almanın en doğru yol olduğuna karar verdim.

Konuya gelecek olursam;
Hayırlısıyla 7-8 ay sonra yeni eve geçeceğim, 2016 yılında BEKO TV almıştım, o zaman çocuk da yoktu ve açıkçası pek TV de izlemiyordum fakat şimdi 2 çocuğum var ve ben de arada bakıyorum.

Ben madde madde isteklerimi sıralayayım, konunun üstadları zaten ne demek istediğimi ve ihtiyacımın hangisi olduğunu anlarlar ve yardımcı olurlar diye düşünüyorum.

1. Bütçe 10-15 bin civarı olacak.

2. Ekran en düşük 55 inc olacak

3. Çocukların YouTube'ye girmesi için uygun olacak

4. İP TV'de maç izleyebilmek için (Süper Lig'den ziyade Brezilya, Arjantin liglerini takip etmeyi seviyorum, bilgisayarda üşeniyorum açıkçası sürekli açıp izlemeye) elverişli olacak

5. Kanal ve menü geçişleri seri olacak (Şuan kullandığım TV'de kanal değiştirince bile aylar geçiyor, bu birinci sorun. İkinci sorun ise; Uydudaki kanal listesini yeniliyorum örneğin, tüm kanallar geliyor, kanalların sıralamasındaki yerleştirmeyi yapmak için 6 saatim geçiyor nerdeyse :) Kumanda ile tek tek kanalı seçip yerleştiriyorum. Eski uydu cihazımda bile kanalları "SEÇ" yapıp (Bilgisayarda CTRL tuşuna basıp ayrı ayrı seçmek gibi) hepsini tek seferde en üste getiriyordum, geri kalanları da hızlı hızlı yerleştiriyordum. Böyle rahat menüsü ve geçişleri hızlı olan TV olması iyi olur

6. Çevremde duyduğuma göre belli lisans sorunları vs oluyormuş ve güncellemelerde problem oluyormuş. Anladığım kadarıyla TV çöpe atılmıyor ama mantıken ÇÖP oluyor. :)

7. TV'lerde HZ muhabbeti var mı bilmiyorum bilgisayar monitörlerindeki gibi ama bir tık iyi olursa iyi olur.

Şimdiden teşekkürler.
Evdeki model kaç inç. Sizin.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,798
Merhabalar Mutfak için smart TV tavsiyesi istiyorum Google play ya da USB ile APK yüklenebilen şekilde... IPTV Maç Film Dizi vs. mutfakta çay sigara eşliğinde izlemek için 😅

IMG_20231102_184942.jpg

Mutfak kapısının üstüne montajlamayı planlıyorum

IMG_20231102_185323.jpg

Ayrıca Mutfak tezgahının üstü de müsait malzemeler toplanırsa tam köşeye de konulabilir ama bu seferde uydu kablosu çok uzakta kalacak. Önerilerinize açığım kaç inçlik önerirsiniz?
Elinizde eski bir bilgisayar monitörü varsa yada ikinci el bulabilirseniz. Ona bir arkaya TV stick takarak ücretsiz olarak maçlari izlersiniz.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,798
TV alırken yada yenilemek istiyorsanız. İzleme yani kaynağınız ne. Full HD TV niz var 4k TV yapmak ise amacınız. Kaynağın ne kadar kaliteli ise yeni TV o kadar gösterir yayınların çoğu 1080 yada daha aşağı. 4k TV bu kaynağın ne ise onu gosterir. Ancak kaynağının kalitesi 4k ise o zaman çözünürlükten dolayı görüntü kaliteniz artar. Diğer anlatımlar markaların. Sadece satış amaçlı bilgiden ibarettir.

C Çevrimdışı

cagataybas

Yeni Üye
23 Kas 2022
15
39
TV alırken yada yenilemek istiyorsanız. İzleme yani kaynağınız ne. Full HD TV niz var 4k TV yapmak ise amacınız. Kaynağın ne kadar kaliteli ise yeni TV o kadar gösterir yayınların çoğu 1080 yada daha aşağı. 4k TV bu kaynağın ne ise onu gosterir. Ancak kaynağının kalitesi 4k ise o zaman çözünürlükten dolayı görüntü kaliteniz artar. Diğer anlatımlar markaların. Sadece satış amaçlı bilgiden ibarettir.
Ustad merhaba. Yardımınıza ihtiyacım var. Salonda kullanmak için bir tv almam gerekli ama kararsız kaldım. Salonda şu anda Sony 65x90j Model tv mevcut. Bunu kardeşime vereceğim için yeni bir tv arayışındayım.

Salonum 40m2 ve izleme uzaklığı 7-8 metre. Sizce yine 65inc olarak devam edip Oled bir tv mi almalıyım yoksa ekran boyutunu 85 inc e çıkartıp qled tarzı bir tv mi almam daha mantıklı olur. Tv her gün kullanılmayacak. Salonda olduğundan dolayı. Bana önerebileceğiniz modeller var ise çok sevinirim. 75 incte olabilir.
Bütce ise 70-75 bin civarı olabilir. ALtı olursa daha iyi olur tabiki ama maksimum bu kadar. Şimdiden tesekkurler.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,798
C cagataybas,
TV ile mesafenin çok fazla, sizin için en iyi yükseltme mevcut TV nizden TV ebatini buyuturseniz daha iyi olur. Samsung 85 inç leri qn modellerine bakın. 85 inç leri Va panel olur.
Qn85-90-95 modellerinden birini tercih ettin. Bütçenize uygun olarak

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,798
Geçen senin bu modellerin uygun fiyatlı bulursanız onlarda olur.
B......2022
C......2023

T Çevrimdışı

Tahir27

Yeni Üye
3 Kas 2023
7
24
Daha önce de söylediğim gibi, ikisi de giriş seviyesi, kötü televizyonlar. Bunları almak yerine az daha ekleyip C745 almak daha mantıklı. Yine de siz bilirsiniz. Ben son kez uyarımı yapıyorum.

Panel bilgisi hakkında sağlıklı bir bilgi edinemedim. LG genelde IPS kullanıyor.

- UR91 serisi, IPS panel, kenardan aydınlatmalı ve yerel karartma teknolojisi mevcut fakat pek işe yaradığı söylenemez, en azından Rtings'e göre.

- UR81, Rtings'e göre VA fakat sanırım bölge nedeniyle değişiyor. Burada satılan UR81 yüksek ihtimalle IPS panel.

Bir kaç yorumunuzu okudumda öncelikle Televizyon konusunda bilginizi taktir etmeden geçemeyeceğim, şu anda bekarım fakat kısmetse seneye evleneceğim bundan dolayı bir televizyon almayı düşünüyorum daha doğrusu iki televizyon ilk televizyonumu oturma odam için ikinci televizyonumu ise şu anda bekar evimde kullanıp daha sonra evlendiğimde mutfağıma taşıyacağım bakiye konusunda iki televizyon için toplam 90.100.000 bandına çıkabilirim, philipsin amblight teknolojisini beğeniyorum açıkçası bundan ziyade her iki televizyonunda youtube ve netflix uygulamalarına erişimi olsun istiyorum konuya ilişkin öneriniz varsa alabilir miyim?, Teşekkürler.

Bir kaç yorumunuzu okudumda öncelikle Televizyon konusunda bilginizi taktir etmeden geçemeyeceğim, şu anda bekarım fakat kısmetse seneye evleneceğim bundan dolayı bir televizyon almayı düşünüyorum daha doğrusu iki televizyon ilk televizyonumu oturma odam için ikinci televizyonumu ise şu anda bekar evimde kullanıp daha sonra evlendiğimde mutfağıma taşıyacağım bakiye konusunda iki televizyon için toplam 90.100.000 bandına çıkabilirim, philipsin amblight teknolojisini beğeniyorum açıkçası bundan ziyade her iki televizyonunda youtube ve netflix uygulamalarına erişimi olsun istiyorum konuya ilişkin öneriniz varsa alabilir miyim?, Teşekkürler.
Soruyu biraz daha açacak olursam eğer herhangi bir panel tipi vs.. pek anlamadığım konular sizin böyle bir bütçeniz olsaydı salon için şunu şunu alırım mutfak içinde şunu şunu alırım diyebileceğiniz öneriniz varsa beklerim. Tekrardan teşekkürler.

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt