W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,588
Peki bu iki seçenek arasından
Sizce hangisini tercih etmeliyim?

Benim aklımda bi tercih var gibi ama bu konuda daha bilgili,deneyimli, Uzman olan sizlerin de görüşlerine ihtiyacım var.

Ona göre sizlerin görüşleri doğrultusunda artık son noktayı koyacağım bu konuya.
Bu ve bunun gibi modeller fark etmez. Bütçeye göre alınır. Güvenilir bir firmadan almak herzaman daha iyi olur. Vestel de güvenilir bir firma. Birçok dünya markasının alt serilerini üretir.
Çok mu iyi mi modelleri hayır. Ama giriş seviyesi modellerin kaliteleriyle karşılaştırdığımızda fazla fark yok. Biraz yazılım ile ilgili sorunları var zaten dünya markalarin yazılım konusunda da pek başarılı olmamasini düşününce. Donanım kalitesi giriş seviyeleriyle hemen hemen aynı.vestelin ve arcelikte dahil çoğu kullanıcının izleme alışkanlığı ve yayınların SDR içerikli olmasından dolayı son derece yeterli TV lerdir.istediginiz model olur Vestel grubundan genelde tüm modelleri aynı olur. Estetik kasa değiştirerek modeller çıkarır.

K Çevrimdışı

khull123

Yeni Üye
25 May 2022
3
33
Merhabalar, elimde evlenirken imkanımızın yettiğince Arçelik A40L model bir TV var. Hep büyük tv'ye heves ettim. Bütçem 6000-6500'e kadar çıkıyor.
Bu bağlamda Netflix ve Turksat lisanslı büyük tv arayışına girdim. Adem hocamızın Daewoo videosuna denk geldim ve hoşuma gitti. Ha 55 ha 65 dedim ama kafama takılan bir şey var. Daewoo işletim sistemi olarak Linux kullanıyor, radarımda olan Awox'lar ise Android (Android'de Linux tabanlı ama) acaba bir bilgilendirme hatası mı var internette bu model hakkında? Eğer öyle değilse nasıl bir arayüz ve nasıl bir smartTV beni bekliyor? Daha önceden Mi Box kullandım. Acaba Daewoo yerine Awox'lardan birini alıp Mi Box yapsam yine en yüksek kalite Netflix izleyebilir miyim? Bu arada Panel olarak sadece film izleyeceğimiz için IPS panel taraftarıyım ama TV'ye hep karşıdan baktığımız için VA olması da mühim değil.

Daewoo 55DM54U 55inc
Awox B206500S 65inc
Awox K6500RST 65inc

Son düzenleme:
W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,588
Merhabalar, elimde evlenirken imkanımızın yettiğince Arçelik A40L model bir TV var. Hep büyük tv'ye heves ettim. Bütçem 6000-6500'e kadar çıkıyor.
Bu bağlamda Netflix ve Turksat lisanslı büyük tv arayışına girdim. Adem hocamızın Daewoo videosuna denk geldim ve hoşuma gitti. Ha 55 ha 65 dedim ama kafama takılan bir şey var. Daewoo işletim sistemi olarak Linux kullanıyor, radarımda olan Awox'lar ise Android (Android'de Linux tabanlı ama) acaba bir bilgilendirme hatası mı var internette bu model hakkında? Eğer öyle değilse nasıl bir arayüz ve nasıl bir smartTV beni bekliyor? Daha önceden Mi Box kullandım. Acaba Daewoo yerine Awox'lardan birini alıp Mi Box yapsam yine en yüksek kalite Netflix izleyebilir miyim? Bu arada Panel olarak sadece film izleyeceğimiz için IPS panel taraftarıyım ama TV'ye hep karşıdan baktığımız için VA olması da mühim değil.

Daewoo 55DM54U 55inc
Awox B206500S 65inc
Awox K6500RST 65inc
Piyasada olan tüm TV platformlari
LG webos Samsung tizen , Google nin Android i vb. Hepsi. Yerli Çinli ne smart kullanıyorsa. Hepsi linux tabanlı olur.
Mi box ise harici cihazdır. Android i lisanslı olur. Netflix gibi diğer uygulamaları lisanslı olur.
Awox yerine Vestel grubuna gidin. Daha mantıklı

G Çevrimdışı

gurmer21

Yeni Üye
20 Eyl 2021
14
55
merhabalar 10k civarı bütçe ile 65 inç tv önerisi almam mümkün müdür?1 ay içinde alınacak.sadece netflix ,usb,hdd den film izleme için kullanılacak.teşekkür ederim.

furkaneroglu Çevrimdışı

furkaneroglu

Yeni Üye
10 Nis 2022
3
25
Merhaba, 65R854UQ 65" ile Vestel 65Q9900 arasında kaldım.
Güncel fiyatları Regal 65R854UQ (9500₺) - Vestel 65Q9900 (12000₺)
Aralarında 2500₺ fark var, siz olsanız hangisini tercih ederdiniz? Vestel'e 2500₺ fark değer mi?

Barış Bayraktar Çevrimdışı

Barış Bayraktar 

Aktif Üye
23 Mar 2022
381
25
Aralarında 2500₺ fark var, siz olsanız hangisini tercih ederdiniz? Vestel'e 2500₺ fark değer mi?
Bence değmez. Sadece Vestel IPS, diğeri VA. İzleme açınız önemli.

M Çevrimdışı

Mehmet Mandaş

Aktif Üye
4 Nis 2022
58
42
Benim fikrim, mutlaka aradaki fiyat farkını yansıtacak görüntü farkı olacaktır.Zira birisi Qled,diğeri ise standart led tv olarak satılıyor zaten Bunun dışında 65Q9900 modelinde dahili subwoofer + Jbl ses mevcut.Satın almadan evvel bunları da gözönünde bulundurmakta fayda var.Özellikle büyük ekran tvlerde çıtayı biraz yükselmekte fayda vardır diyorum nacizane.

Barış Bayraktar Çevrimdışı

Barış Bayraktar 

Aktif Üye
23 Mar 2022
381
25
Benim fikrim, mutlaka aradaki fiyat farkını yansıtacak görüntü farkı olacaktır.Zira birisi Qled,diğeri ise standart led tv olarak satılıyor zaten Bunun dışında 65Q9900 modelinde dahili subwoofer + Jbl ses mevcut.Satın almadan evvel bunları da gözönünde bulundurmakta fayda var.Özellikle büyük ekran tvlerde çıtayı biraz yükselmekte fayda vardır diyorum nacizane.
Regal de QLED

M Çevrimdışı

Mehmet Mandaş

Aktif Üye
4 Nis 2022
58
42
Aradaki farklar dolby Atmos, Jbl ses mühendisliği,dahili subwoofer olması ve yazılımsal yenileme hızının Vestel'de daha yüksek olması.Bunların dışında kayda değer fark yok gibi.Bütçenizi aşıyorsa ya da ses çok önemli değilse Regal dde tercih edebilirsiniz tabi.Servis koşulları aynı zaten.Ancak ben olsam Vestel'i tercih ederdim.Bu arada 65 inç olan Q9900 modelinde farklı paneller kullanılıyormuş.Hangi panel türünü istiyorsanız satın alım öncesinde forumdan sorgulatmanızda fayda var.

M Çevrimdışı

maymunkral 

Aktif Üye
30 May 2018
358
41
Hocam ikisi de QLED. Muhtemelen iki tv birbirinin aynısı.

Son düzenleme:
B Çevrimdışı

biperva 

Aktif Üye
13 Nis 2020
53
36
LG 65QNED916 ile LG C1 OLED65C14LB karşılaştırma yaparsak aradaki farkı vererek OLED almaya değer mi kullanıcıları varsa yorumlarsa sevinirim teşekkürler.

M Çevrimdışı

Mertolozzi

Yeni Üye
31 May 2022
4
29
Merhabalar bütçem 8bin tl.
Bu tv'ler arasında kaldım sizce hangisi alınır? Ya da başka tavsiyeniz varsa yazabilir misiniz?
Sadece youtube ve film izlemek için kullanılacak 55inc olmasını istiyorum.

Toshiba 55UA2063DT​

Hi-Level HL55FMN243​

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Geri
Üst Alt