Telefonumdaki dosyalari nasil yedekleyebilirim?

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Geçmiş olsun demin bir arkadaşımla 1 saate yakın telefonda görüştüm maalesefki 32 Gb telefon bile yetmez olmuş bu durumlarda bilgisayara yedek alın hatta flaş diske.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
telefonu bu şekilde yedekledikten sonra sıfırladım fakat geri yüklediğimde önceden sildiğim resim ve videolarım geri geldi.galeride bulunan mevcut resim ve videolarım geri gelmedi ?

bu arada daha önce tamir için anlaştığım telefoncu yerine yanlışlıkla başka telefoncuya gittim.telefonumun giriş kısmına bakıp içersine önce su kaçmış dedi sonra şarj kısmının olduğu bölümünden biraz büyükçe toz kütlesi çıktı ve telefonum düzeldi.başka telefoncular olsa girş kısmını değişip boş yere para verecektim.telefonuda boşuna sıfırlamış oldum
Üzüleyim mi sevineyim mi bilemedim doğrusu sevgili beyzabetül :)
Dosyalarını sıkıştırıp da BT ile pcne yollasaydın ,kurtarırdın sanırım, neyse olan olmuş artık.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,458
telefonu bu şekilde yedekledikten sonra sıfırladım fakat geri yüklediğimde önceden sildiğim resim ve videolarım geri geldi.galeride bulunan mevcut resim ve videolarım geri gelmedi ?

bu arada daha önce tamir için anlaştığım telefoncu yerine yanlışlıkla başka telefoncuya gittim.telefonumun giriş kısmına bakıp içersine önce su kaçmış dedi sonra şarj kısmının olduğu bölümünden biraz büyükçe toz kütlesi çıktı ve telefonum düzeldi.başka telefoncular olsa girş kısmını değişip boş yere para verecektim.telefonuda boşuna sıfırlamış oldum
biraz bekleyin internet hızınıza gore yedeklerin yüklenmesi uzun sürebiliyor.
buarada backup aldiginiz tarih ve saati seçip geri yukleme yaptığınız degil mi.

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
buarada backup aldiginiz tarih ve saati seçip geri yukleme yaptığınız degil mi.

hayır.böyle birşey söylememiştiniz.cloud da sıfırlamadan önce sadece bu telefonu yedekleyinyapmıştım sıfırladıktan sonrada verileri geri yükle işlemi yaptım.zaten tarih aralığı falan görmedim
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Üzüleyim mi sevineyim mi bilemedim doğrusu sevgili beyzabetül :)
Dosyalarını sıkıştırıp da BT ile pcne yollasaydın ,kurtarırdın sanırım, neyse olan olmuş artık.
dosyaları sıkıştırmayı bilmiyordum.bu yüzden kolayını seçtim.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Hımm,o zaman telefonun "dosya" uygulaması destekliyorsa ilgilendiğin klasörün üzerine gelip "sıkıştır" seçip zipleyip BT ile gönderebilirsin,biraz uzun sürüyor göndermek ama oluyor,en azından bende olmuştu ama dosya uygulamasını değiştirmiştim "ES dosya yöneticisi"ni kullanıyorum.

bilgisayarım masaüstü olduğundan bt olmadığından gönderemezdim

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
bilgisayarım masaüstü olduğundan bt olmadığından gönderemezdim
Hımmm,en kısa zamanda BT adaptör al bari,tak pcye ,driverini yükle ,birde dosya yollayıp dene bence ,elinin altında bulunsun :ok
Dosyalarını sıkıştırmak için ES dosya yöneticisini kur,sıkıştırmak istediğin dosyayı seçip "sıkıştır" dediğinde zip veya 7z sıkıştırıyor,biz karı-koca böyle kullanıyoruz,hatta bizim için daha da kolay ,çünkü linux kullandığımızdan KDEConnect ile ister pcye istersek birbirimize dosya yolluyoruz.Ama BT ilede hanımın dosyalarının almıştım :ok

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
Hımmm,en kısa zamanda BT adaptör al bari,tak pcye ,driverini yükle ,birde dosya yollayıp dene bence ,elinin altında bulunsun :ok
Dosyalarını sıkıştırmak için ES dosya yöneticisini kur,sıkıştırmak istediğin dosyayı seçip "sıkıştır" dediğinde zip veya 7z sıkıştırıyor,biz karı-koca böyle kullanıyoruz,hatta bizim için daha da kolay ,çünkü linux kullandığımızdan KDEConnect ile ister pcye istersek birbirimize dosya yolluyoruz.Ama BT ilede hanımın dosyalarının almıştım :ok
bt adaptör mü yoksa wifi adaptör mü?ben kablosuz int kullanmak için wifi adaptör almayı düşünüyordum
ama bt den göndermek için ziple sıkıştırmak gereklimi ki?normal telefondan telefona sıkıştırmadan bt ile gönderiliyordu

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
bt adaptör mü yoksa wifi adaptör mü?ben kablosuz int kullanmak için wifi adaptör almayı düşünüyordum
ama bt den göndermek için ziple sıkıştırmak gereklimi ki?normal telefondan telefona sıkıştırmadan bt ile gönderiliyordu
Çoklu dosyaları (mesela DCIM içerğinin tamamını) sıkıştırıp yolladım,ki DCIM toplam 290mb tutmuştu,hanımın çektiği ve aldığı fotolar vardı bu klasörde.
Ayrıca whatsapp tan gelen film ve fotolar da vardı tabii ,ama yollamak uzun sürüyor BT ile ,fakat aldık tüm dosyaları ,çünkü biz biraz eski kafayız ya,fotolarımızın veya bizle alakalı olanları neden bir buluta(cloud) atayımki dedim ve BT ile pcye kopyalamıştım,tamire vermeden önce :)
BT adaptörü,windows uyumlu bir tane al,dediğim gibi ,elinin altında dursun :ok

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,458
hayır.böyle birşey söylememiştiniz.cloud da sıfırlamadan önce sadece bu telefonu yedekleyinyapmıştım sıfırladıktan sonrada verileri geri yükle işlemi yaptım.zaten tarih aralığı falan görmedim
Veriler eksik yüklendi dediginiz icin aklima daha once yedek aldiginiz onu yüklemiş olabileceğiniz geldi.

son durum nedir.

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
Veriler eksik yüklendi dediginiz icin aklima daha once yedek aldiginiz onu yüklemiş olabileceğiniz geldi.

son durum nedir.
son durum bir değişiklik yok
verileri geri yükle dediğimde.yükleme seçeneklerde galeri yok.belgelerim var.
ayrıca geri yüklenen videoları açmak istediğimde cloudda oynat seçeneği çıkıyor
sanki bir yerlerde hata yapıyorum ama nerde bir türlü bulamıyorum

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,458
son durum bir değişiklik yok
verileri geri yükle dediğimde.yükleme seçeneklerde galeri yok.belgelerim var.
ayrıca geri yüklenen videoları açmak istediğimde cloudda oynat seçeneği çıkıyor
sanki bir yerlerde hata yapıyorum ama nerde bir türlü bulamıyorum
Backup alırken galerı/rehber vb yerlerı sectıgınız degıl mı.

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
linkte uyfulamaya giris yapıp
galerinizdeki resimleri kontrol edin.

buradaki dosyalar telefonuma yüklenen ile aynı.ben bunları yedeklememiştim .sadece telefonumdan silmiştim.silinen dosyalar nasıl yedekleniyor ?
kullandığım samsung hesap aynı.sadece gmail adresimi değiştirmiştim.bununla alakasıda olabilir mi?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,458
buradaki dosyalar telefonuma yüklenen ile aynı.ben bunları yedeklememiştim .sadece telefonumdan silmiştim.silinen dosyalar nasıl yedekleniyor ?
kullandığım samsung hesap aynı.sadece gmail adresimi değiştirmiştim.bununla alakasıda olabilir mi?
Anlattıklarınızdan cıkardıgım su.

Daha once telefonunuza bilerek-bilmeyerek yedek almıssınız. Format oncesı yedek alma ıslemını yapamadıgınız ıcın guncel yedeklerı goremıyorsunuz.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt