Telefonumdaki dosyalari nasil yedekleyebilirim?

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
Telefonumun giriş kismi arizalanmiş.bunu tamirciye gidip yaptirmam gerek.fakat icersindeki özel dosyalarimi yedeklemem lazim.giriş yeri arizali oldugundan usb kablo ile veri aktarimi yapamiyorum.resim ve videolarin olduğu dosyalarimi yedeklemem lazim.blutut ile düşündüm ama başka blutut özellikli cihazim yok.yedekledikten sonra sifirlayip tanirciye öyle vermeyi düşünüyorum.ne yapmami tavsiye edersiniz?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Bulut depolama veya Bluetooth'dan başka yolu yok.
Bir de wi-fi üzerinden dosya transferi ancak. O da sanırım DLNA veya uygulama yoluyla olabilir.
Hiç ilgilenmediğim için bilmiyorum.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,504
Dosya şifreleme programları var indirip kurun özel dosyaları bu program ile şifreleyin telefonu sıfırlamanıza gerek yok yada yeterli kotanız var ise gmail hesabınızın drive kısmına yedekleyebilirsiniz.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Tamirci ya silerse? :hihi
Bizim hanımın telinin başına geldi bu durum,ama tüm özel dosyalarını sıkıştırıp hafıza kartına kaydetmiştim ,teli tamire verdik,geldiğinde telefon sıfırlanmıştı umut, yedekleme işe yaradı yani. :)
(Telefon vestel 355g)

B beyzabetül ;
Eğer hafıza kartı takma durumun varsa çok kolay tak kartını ,whatsapp media klasörünü de yedekle :ok

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
Dosya şifreleme programları var indirip kurun özel dosyaları bu program ile şifreleyin telefonu sıfırlamanıza gerek yok yada yeterli kotanız var ise gmail hesabınızın drive kısmına yedekleyebilirsiniz.
Yani telefon tamircisi istese bu şifreyi kiramaz mi?
Yterli kotam ancak wifi olan yerden belki yapabilirim
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Telefonun markası nedır. ?
Samsung note 8
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bizim hanımın telinin başına geldi bu durum,ama tüm özel dosyalarını sıkıştırıp hafıza kartına kaydetmiştim ,teli tamire verdik,geldiğinde telefon sıfırlanmıştı umut, yedekleme işe yaradı yani. :)
(Telefon vestel 355g)

B beyzabetül ;
Eğer hafıza kartı takma durumun varsa çok kolay tak kartını ,whatsapp media klasörünü de yedekle :ok
Hafiza karti takamamki

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Hafiza karti takamamki
Hımm,o zaman telefonun "dosya" uygulaması destekliyorsa ilgilendiğin klasörün üzerine gelip "sıkıştır" seçip zipleyip BT ile gönderebilirsin,biraz uzun sürüyor göndermek ama oluyor,en azından bende olmuştu ama dosya uygulamasını değiştirmiştim "ES dosya yöneticisi"ni kullanıyorum.

NOT:
@Herkese ;
İşin gerçeği biliyorsunuz linux işletim sistemi kullandığımdan ben BT kullanmıyorum,sırf sevgili beyzabetül için deneme yapma adına BT ile yollama yaptım,ama hem benim telimde ,hem hanımın telinde ve ikimizin laptopta "KDE Connect" kurulu olduğundan sadece büyük boyutlu dosyayı sıkıştırıp bu uygulama ile laptoplara gönderiyoruz :ok

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,252
B beyzabetül,

Ayarlardan Samsung Cloud giris yap.
komple backup al yedekleme islemini wifi uzerinden yaparsan daha iyi olur (komple yedekleme yapacagin icin mobil verini bitirebilir)

Yedekleme islemi sonrasi istersen o cihaz format atin isterseniz baska cihaz alin.
tum rehber,galeri,uygulama,ayarlarinizi telefonunuza
Samsung Cloud geri cekebilirsiniz

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri