Telefonlar için "Çizilmez" ve "Ultra Slim" ekran koruyucu

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
Merhabalar,

Ben kendimi bildim bileli telefon kılıflarından ve ekran koruyucularından nefret ettim. Bu cihazlar nasıl tasarlandıysa hangi büyüklüklerdelerse o şekilde kullanılmalı. Tabi bu durumda ilk 1 yılın ardından hafif eskimeler ve sonraki yıllarda da artık derin çizikler kendini gösteriyor.

Şimdi Galaxy S23 kullanıyordum ve daha bir kaç ayda çerçevesinde hafif soyulmalar ve ekranında hafif harelenmeler oluştu. Bu hareler çok zor gözükse de yakında göze gözükür seviyelerde de var olacakları aşikar. Dün de dokunmatiği bozulunca garantiye verdim ve ekranı değişecek ya da tamamı değişecek. Bu bahaneyle ben de artık eskimeyi geciktireyim dedim.

Dediğim gibi ben düşünce korusun falan istemiyorum. Zaten kılıfsızken düşmüyor bu telefonlar ne hikmetse hiç. Kılıflıyken de hep düşürüyordum. Kılıf konusunu kaplamalar çözmüş gibi gözüküyor. Beyaz ve dokulu güzel bir papscover kaplama aldım kardeşimden görüp. Onunla ergonomiyi bozmadan kullanıma bağlı eskimeye karşı koruyabileceğim.

Ekran camı için maalesef aradığımı bulamıyorum. "Zaten bunu takan kılıf da kullanır" kafasıyla üretilmiş bulabildiklerimin hepsi. Kenarlarında kılıflar kaldırmasın diye boşluk bırakılmış. Bir de ekstra kalınlar kırılmaya karşı korumak için. İncecik ve yokmuş gibi gözükecek şekilde tamamını kaplayan bir model bulamıyorum.

Bu konuda bilinen marka veya üretici falan var mı?

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Başlığa bir düzenleme yaptım ama umarım sakıncası yoktur.

Tavsiye konusunda bir ASUS Zenfone 2 kullanıcısı olarak Saydığınız tüm olumsuz özelliklere sahip bir koruyucu kullandığım için yardımı olmayacağını düşündüğümden birşey ekleyemiyorum. Sadece Daha önce de bahsettiğim Adana Seda şalgamcısının karşı sırasında ve arka sokaklarında bulunan (Biz yüzüncü yıl diyorduk, şimdi sanıyorum Ulusoy Bulvarı oldu orası) Toptancılara bakma şansınız olursa, birebir görerek temin etme şansınız olabilir. Ama kullanım tecrübesiyle ilgili bir bilgim olmadığından ince ve uygun olanını bulmuş olsanız bile dayanıklılığı konusunda bir şey söyleyebilmem zor.

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
Sadece Daha önce de bahsettiğim Adana Seda şalgamcısının karşı sırasında ve arka sokaklarında bulunan (Biz yüzüncü yıl diyorduk, şimdi sanıyorum Ulusoy Bulvarı oldu orası) Toptancılara bakma şansınız olursa, birebir görerek temin etme şansınız olabilir.
Bu süper bilgi için teşekkür ederim. Halen herkes 100. yıl diyor eşim de öğrendi oraların adını da ben halen öğrenemedim. Şalgamcıdan bulurum 😂

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Amazondan Mopal marka ekran koruyucu cam aldım Redmi not 8 için 1 sene olmuş çizilme yok montaj ettiğim şekilde duruyor kenarlardan az ufak geldi ama 20-30 sefer elimden düştü bişey olmadı beklediğimden iyi çıktı .

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
Amazondan Mopal marka ekran koruyucu cam aldım Redmi not 8 için 1 sene olmuş çizilme yok montaj ettiğim şekilde duruyor kenarlardan az ufak geldi ama 20-30 sefer elimden düştü bişey olmadı beklediğimden iyi çıktı .
O kenar paddingini kasten bırakıyorlar. Çizilme derken harelenme vardır herhalde sadece ışıkta gözüken. Telefon ekranlarında çok zor oluyor. Hele saatler zaten efsane o konuda akıllı olmayanları bile. Safir cam falan gibi bişeydi. Ben harelenme de olmasın istiyorum ama birinci önceliğim tam oturması ve çok ince olması.

Mopal'ı araştıracağım teşekkür ederim.

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
Spigen markasının ince kılıfları mevcut onlar bir incele
ekran içinde seramik kaplama yapabilirsin çizilme ve harelenmeyi engeller.
Kılıfı kaplama olarak planladım yine kılıfsız kullanıcam. Beyaz olunca ön camda ısınma sorunu da azalır araçla navigasyon kullanırken.

Seramikleri araştırıyorum tam ekranı kaplayan birşey bulabilirsem alıcam.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
O kenar paddingini kasten bırakıyorlar. Çizilme derken harelenme vardır herhalde sadece ışıkta gözüken. Telefon ekranlarında çok zor oluyor. Hele saatler zaten efsane o konuda akıllı olmayanları bile. Safir cam falan gibi bişeydi. Ben harelenme de olmasın istiyorum ama birinci önceliğim tam oturması ve çok ince olması.

Mopal'ı araştıracağım teşekkür ederim.
Çok ince dandik birşey gibi geldi ilk başta 1 sene geçmiş sıfıra sıfır kesim olsa ekran koruyucu yok dersin deformasyon kalkma çizilme olmaması çok iyi 25 TL fiyatı vardı 2 tane aldım biri yedek duruyor :kiskis

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Kılıfı kaplama olarak planladım yine kılıfsız kullanıcam. Beyaz olunca ön camda ısınma sorunu da azalır araçla navigasyon kullanırken.

Seramikleri araştırıyorum tam ekranı kaplayan birşey bulabilirsem alıcam.
Aliexpess e bak orda bol çeşit var senin tel yeni daha piyasaya fazla aksesuar vs düşmedi ilerleyen zamanda bol çeşit olur şimdi tam aradığını biraz zor bulursun çeşit az..

Olitos Çevrimdışı

Olitos 

Aktif Üye
16 Şub 2019
218
Dokunmatik telefonların ilk popüler olduğu zamanlar ekran koruyucuları ince esnek ve jelatin gibiydi. Daha çok çizilmeyi engellemeye yönelik gibi. Sonra ne hikmetse kırılmaz cam diye bir popülarite yayıldı ekran filmleri kalınlaştı sertleşti güya telefonu koruyor kendi kırılıyor. Oysaki jelatini uzun süre kullanabiliyorduk bunlar bir düşmede kırılıyor. Bence bir ekran filminin görevi en fazla çizilmeyi engellemek olmalı keşke yine o ince jelatin gibi olan filmlerden bulabilsem.

Son düzenleme:
Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
Dokunmatik telefonların ilk popüler olduğu zamanlar ekran koruyucuları ince esnek ve jelatin gibiydi. Daha çok çizilmeyi engellemeye yönelik gibi. Sonra ne hikmetse kırılcam cam diye bir popülarite yayıldı ekran filmleri kalınlaştı sertleşti güya telefonu koruyor kendi kırılıyor. Oysaki jelatini uzun süre kullanabiliyorduk bunlar bir düşmede kırılıyor. Bence bir ekran filminin görevi en fazla çizilmeyi engellemek olmalı keşke yine o ince jelatin gibi olan filmlerden bulabilsem.
Aynen çok da güzellerdi. Kendileri çiziliyor olsa da dediğiniz gibi uzun ömürlülerdi. O zamanlar favorim buff marka olandı da şimdi maalesef o da aynı yolda.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
1.5 dk'lık 190mb video 1saat oldu işlenmesi bitmedi buraya link bırakıyorum işlenince aktif olarak izlenir beklemek istemeyen indirebilir .
Not:Micron kalınlığında incecik gerçek cam kullanmışlar plastik sanıyordum esneteyim biraz dedim çıt diye cam sesi geldi ikiye bölündü camın çizilmez özelliği var katkı maddesi içermediği için görüntü kalitesini bozmuyor şık duruyor okadar düştü tel üzerinde bişey olmadı boşta esnetmeye gelmiyor.
Bu tür testler yapmayın gerçek cam ise elinizde kalır :kiskis

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
1.5 dk'lık 190mb video 1saat oldu işlenmesi bitmedi buraya link bırakıyorum işlenince aktif olarak izlenir beklemek istemeyen indirebilir .
Not:Micron kalınlığında incecik gerçek cam kullanmışlar plastik sanıyordum esneteyim biraz dedim çıt diye cam sesi geldi ikiye bölündü camın çizilmez özelliği var katkı maddesi içermediği için görüntü kalitesini bozmuyor şık duruyor okadar düştü tel üzerinde bişey olmadı boşta esnetmeye gelmiyor.
Bu tür testler yapmayın gerçek cam ise elinizde kalır :kiskis

Reis benim için camından mı oldun sen şimdi 😂

Bu arada gerçekten sesi resmen cam. İnceliği de güzel. Şu an birinci sırama yerleşti. Çok teşekkür ederim.

Sana da bir cam borcum var, özelden link ve adres alayım 😊

Geri
Üst Alt