Telefonda hangi navigasyonu kullanıyorsunuz?

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
tomtom go kullaniyorum kurcalanmis apk var trafik durumunu filanda aliyor internet üzerinden radar vs uyarisida yapiyor türkiyede nasil calisir bilmiyorum ama almanya icin gayet basarili

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,366
64
Valla fıkra gibiyse neden olmasın:kas
Aha,ben bu konuyu unutmuştum :))
Sanırım yıl 2009 veya 10, bir arkadaşın annesinin cenazesine gideceğiz,biz Bayındır'da köydeyiz,onlar ise Muğla tarafında bir köydeler.Biz tabii telefondan durumu öğrenince hanıma dedim "hadi gidiyoruz"...
Adresi bilmiyoruz ama köyün adını biliyoruz,girdim navigasyona çıktık yola ,bizi Selçuk tarafından götürdü ki o zamana kadar uzun yolda kullanmadım naviyi,Aydın'dan çıkana kadar yolda sorun olmadı ,navideki kadın hiç konuşmadı yani,otoyoldan çıktık,başladı "100 metre sonra sağda kalın",300 metre sonra sola dönün" gibi...
Neyse bizi sola dönün diyerek bir yola soktu önce,girdik sola gidiyoruz,...
Hanım : Alo,bu bizi yanlış götürüyo,burası hiç yola benzemiyor...
Ben: Allahalahhhh,yav kadın,neden yanlış götürsün,gidiyoruz işte ...
Hanım: Bak göreceksin,geriye döneceğiz...
Navi : "100 metre ilerden ikinci çıkıştan çıkın"
Ben: Gördünmü doğru yoldayız,2.ciden çıkın dedi
Navi :"İleriden sağa dönün"
Hanım: yok yok,sen sola dön,görmüyonmu dediği yol orman gibi
Ben: Töbetöbeeee...
İleride yol çatal,ikiye ayrılmış,hanımın dediği yer asfalt değil,toprak yol :)
Neyse,girdik hanımın dediği yola,git git ,asfalt yok,bu arada navideki kadın ikide bir "rotadan saptınız" diyor ama biz gidiyoruz.Baktım olcak gibi değil,dere gibi bir yerde insanlar var,kum yüklüyorlar traktöre,seslendim 2 kişi geldi hemen:
Ben: Abicim,biz falan köye gideceğiz,nasıl gideriz ... (bu arada navi halen konuşuyor "rotadan saptınız" diye)
Kişi : Abiiii,sende bu cihaz varken bize yol soruyosun haaaa :haha1
Ben: Ya sorma iki kadın birbirini kıskandı,ben de hanımı dinlemek zorunda kaldım dedim :haha1

NOT:
Bunu yazarken gülümsüyordum hanım sordu "noldu" diye,ben de bizim Muğla olayını anlatıyorum dediğimde o da başladı gülmeye ve "amma rezil olmuştuk o zaman "dedi ,ardından "çocukların televizyonuna karışma" diye de ekledi yani, belirteyim buradan :)
(sanıyor ki modlama işine karışıyorum)

Geri
Üst Alt