Telefon Bataryası Raf Ömrü

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
60%'in üstünde bataryalar kimyasal tepkimeye giriyor diye biliyorum. 0 alınan batarya ve telefonların şarjları çoğunlukla 60% olarak geliyor. Ben A7 2017 telefonun bataryasını piyasadaki en kaliteli yan sanayi ile değiştirdim 3600mah olan batarya yan sanayisi 2500-3000mah arasında bir deneyim veriyordu ama en azından 50%de kapanma sorunu yoktu. Bir yere gittim samsung bayiisi ile arası iyiydi adamın servis bataryasını sipariş ederim 1 hafta 10 gün beklersin takarım dediydi. Fiyatını da ekrandan gösterdi 230TL'ye geliyordu 300TL işçilikle beraber istedi. Ben 150'ye yan sanayi taktırdım ama pişman olmadım değil. Kendi orjinal bataryası 3 yılı aşkın süre çok iyiydi always on display da her gün açık kullanmıştım. Servise bi fiyatını sormanı tavsiye ederim. Sırf batarya için yeni aldığım telefona 2 yıl ek garanti+ 1yıl kasko yaptım vatandan, 3-4 yıl sonra batarya bitince 500-600TL'ye en az değişeceğini düşünürsem bu garanti için 1000TL normal bir rakam geldi.

3,5 yılda iphn x in bataryası %80 e düştü. 79 a düştüğünde servis uyarısı verdi. Gittim yetkili servisinde 600 liraya değiştirdim. 2 ayda %97 ye düştü. Orijinal de olsa yetkili de değiştirse ilk üstünde gelen batarya ile aynı performansta olmayacağı belli oldu. Telefoncuya deji ile değişim yaptırsam bundan kötü olur muydu acaba.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri