Telefon Bataryası Raf Ömrü

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
60%'in üstünde bataryalar kimyasal tepkimeye giriyor diye biliyorum. 0 alınan batarya ve telefonların şarjları çoğunlukla 60% olarak geliyor. Ben A7 2017 telefonun bataryasını piyasadaki en kaliteli yan sanayi ile değiştirdim 3600mah olan batarya yan sanayisi 2500-3000mah arasında bir deneyim veriyordu ama en azından 50%de kapanma sorunu yoktu. Bir yere gittim samsung bayiisi ile arası iyiydi adamın servis bataryasını sipariş ederim 1 hafta 10 gün beklersin takarım dediydi. Fiyatını da ekrandan gösterdi 230TL'ye geliyordu 300TL işçilikle beraber istedi. Ben 150'ye yan sanayi taktırdım ama pişman olmadım değil. Kendi orjinal bataryası 3 yılı aşkın süre çok iyiydi always on display da her gün açık kullanmıştım. Servise bi fiyatını sormanı tavsiye ederim. Sırf batarya için yeni aldığım telefona 2 yıl ek garanti+ 1yıl kasko yaptım vatandan, 3-4 yıl sonra batarya bitince 500-600TL'ye en az değişeceğini düşünürsem bu garanti için 1000TL normal bir rakam geldi.

3,5 yılda iphn x in bataryası %80 e düştü. 79 a düştüğünde servis uyarısı verdi. Gittim yetkili servisinde 600 liraya değiştirdim. 2 ayda %97 ye düştü. Orijinal de olsa yetkili de değiştirse ilk üstünde gelen batarya ile aynı performansta olmayacağı belli oldu. Telefoncuya deji ile değişim yaptırsam bundan kötü olur muydu acaba.

Geri
Üst Alt